Не пропусти

Вознесенськ як епіцентр онкології! Екологічний погляд….

«ПТАХИ ВІД ПОГАНОЇ ВОДИ ПОМИРАЮТЬ ШВИДКО, А ЛЮДИ – ПОВІЛЬНІШЕ. І НІХТО НЕ НАПИШЕ, ЩО СПРАВЖНЯ ПРИЧИНА — БРУДНА ВОДА.»

Якщо ти не крадеш, не грабуєш, якщо ти не працюєш хабарником, якщо у тебе є чесність і порядність… то в тебе нема і ніколи не буде грошей на лікування себе або своїх близьких Так що не бійся – втрачати тобі вже нема чого. Виходь зі свого дому, який з краю, на війну за своє життя. Поки ще не пізно. Бо коли дитина спитає: «Тату, невже нічого не можна зробити, щоб я не вмерла?», тоді буде вже пізно.

«Напомним, что 10-летнему Вите Веретенкину срочно нужна помощь. У мальчика — лимфобластная лимфома с лейкемизацией — рак крови и срочно нужна трансплантация. На лечение в Турции нужно 110 тыс. долларов. Если не сделать пересадку костного мозга, мальчику дают месяц без операции».

Тому що зараз ми живемо, як у казці – хороші люди не допоможуть тому, що вони бідні. А багаті не допоможуть, тому, що вони погані. Вищі державні чиновники та ворюги-злодії відпочивають та лікуються за кордоном. І на це у них вистачає вкрадених у нас грошей.

А в нас є тільки один спосіб не вмерти від раку – не заболіти. «Мінздоров попереджує: Нема грошей — не хворій!»

Треба згадати, що влада в Україні належить народу. А народ – це ми. І якщо слуги, яких ми найняли на роботу, нас обкрадають та не виконують свої функції , то таких слуг треба пересаджати або замінити.

Замначальника облздрава Оксана Черненко констатировала, что в Николаевской области один из самых высоких уровней заболеваемостью онкологией. (20 декабря, 2018)Черненко назвала по каждому району статистику за 9 месяцев на 100 тыс. населения: Николаев — 314, Вознесенск — 365, Первомайск — 292, Южноукраинск — 279, Арбузинский район — 241, Баштанский — 197, Березанский — 202. Березнеговатский — 238, Братский — 242, Веселиновский — 299, Витовский — 320, Вознесенский — 240, Врадиевский — 222, Доманевский — 214, Еланецкий — 235, Казанковский — 221, Кривоозерский — 192, Николаевский — 286, Новобугский — 264, Новоодесский — 222, Очаковский — 248, Первомайский — 232, Снигиревский — 294.

Черненко добавила, что за год показатели будут больше.

Довелося мені побувати на Слуханнях щодо підняття рівня Олександрівського водосховища та продовження строків експлуатації ядерних енергоблоків ЮУ АЕС в селах 30-км зони. Чув я там і про онкохвороби дітей, і про діагнози, які ставили лікарі померлим від раку – пишуть все, що завгодно, але не рак. Тому впевнений, що реальна ракова статистика виглядає ще загрозливішою.

В чому ж причина такої сумної статистики? Невже у Миколаєві чи Вознесенську занадто багато шкідливих підприємств? Чому мінздоров констатує, але не називає причину та не пропонує вихід?

«ПТАХИ ВІД ПОГАНОЇ ВОДИ ПОМИРАЮТЬ ШВИДКО, А ЛЮДИ – ПОВІЛЬНІШЕ. І НІХТО НЕ НАПИШЕ, ЩО СПРАВЖНЯ ПРИЧИНА — БРУДНА ВОДА.» Знаєте, де зараз працює система світового рівня очищення води? На одному з підприємств «МХП», на птахофабриці у Ладижині. І працює вона для птахів. Тому що птахи від поганої води помирають швидко, а люди – повільніше. І ніхто не напише, що справжня причина — брудна вода.

Згадаймо відомий парадокс класика-економіста шотландця А. Сміта: алмаз має більшу ціну, ніж вода, але цінність води перевищує цінність алмаза. На птахофабриці дбають про здоров`я курки, бо вона несе їм золоті яйця. А для нашої держави краще, коли населення не доживає до пенсії. Адже саме вона повинна гарантувати громадянам України право на якісну питну воду (ст.7 ЗУ «Про питну воду, … »).

«Губит людей вода». Чому саме Вознесенськ є лідером?

Мер Вознесенська примушує мешканців міста пити воду після охолодження ядерних енергоблоків ( «солі» та радіонукліди) , перемішану з фікаліями сплюндрованного підземного озера (нітрати), свідомо видаючи цей онкологічний коктейль за «унікальну чисту джерельну воду». Та при цьому ще й вимагає платити за цю отруту саму високу ціну за воду в Україні.

Забруднення питної води нітратами. «Потрапляючи до організму ці сполуки перетворюють гемоглобін крові на метгемоглобін – сполуку, що не здатна переносити кисень, і спричиняють дефіцит кисню в клітинах (гіпоксію). Особливо небезпечним це є для дітей. Рівень метгемоглобіну вище 50 % може бути смертельним. У менших концентраціях це проявлятиметься млявістю, втомлюваністю, розвитком вегето-судинної дистонії, серцево-судинних порушень, зниженням працездатності і адаптаційних резервів організму, ціанозом, а у дітей, крім цього, порушенням фізичного розвитку, зниженням уваги та концентрації під час навчання. Нітрати здатні викликати хронічну інтоксикацію. Отримані незаперечні факти про імунодепресивну дію нітратів, яка проявляється значним зниженням стійкості організму до дії канцерогенних та мутагенних агентів. Дослідження, які проводились в Іспанії, Китаї та Тайвані свідчать про те, що тривале вживання питної води з підвищеним вмістом нітратів значно збільшує ризик розвитку раку шлунку, також доведена роль хронічної нітратної інтоксикації у формуванні виразки шлунка. Нітрати пригнічують функцію щитоподібної залози (мм а АЕС її добиває), що є особливо небезпечним у регіонах із йододефіцитом. Крім того, нітратна інтоксикація у вагітних жінок може спричини викидні і мертвонародження, а у чоловіків негативно впливає на функцію сім’яників, тобто може бути однією з причин безпліддя» (.Олена Коротун — асистент кафедри гігієни та екології БДМУ https://www.bsmu.edu.ua/uk/news/digest/1352-nitraty-u-vodi )

За можливість «розпилювати» наші «гробові» мер лобіює інтереси аесівців (підвищення рівня Олександрівського водосховища, продовження експлуатації «ветхих» енергоблоків понад проектний термін, будівництво нових ядерних реакторів …) та жодним чином не реагує на знищення підземного озера піщаними злочинцями та його забруднення госпфікальними стоками.

До нітратів підземного озера у Вознесенську додаються радіонукліди та «солі» ЮУ АЕС. Не змогли більше очисні споруди Єланецького водогіну очищати Бугську воду — його розікрали на метелобрухт, а воду до Вознесенська подають тепер прямо з Бугу, очистивши її від жабуриння шаром піску.

В общей сложности в реакторе АЭС из уранового топлива образуются посредством деления атомов около 300 различных радионуклидов. Любая работающая АЭС оказывает влияние на окружающую среду по трём направлениям:

  • газообразные (в том числе радиоактивные) выбросы в атмосферу;
  • выбросы большого количества тепла;
  • распространение вокруг АЭС жидких радиоактивных отходов.

В процессе работы реактора АЭС суммарная активность делящихся материалов возрастает в миллионы раз.

Багато хто чув про «продувку», яку роблять атомні станції. Справа у тому, що ядерний реактор всього-навсього – паровий котел. Як у паровозі. Тільки воду гріють не вугіллям, а ураном. І коефіцієнт корисної дії ядерного реактору такий, як у паровоза – близько 30 відсотків. Один ядерний енергоблок – мільйонник для виробництва одного мільйону Квт електричної енергії продукує втричі більше теплової енергії. І зайві дві третини – теплове забруднення довкілля, віддається воді водойми-охолоджувача. Уявіть собі, що 2 мільйони кіловатних кип`ятильників цілодобово протягом року гріють воду. А таких блоків на ЮУ АЕС поки що три. Чиста вода випаровується, а всі «солі» — забруднення (що було у річній воді разом зі стоками проммайданчику атомної станції та міста-супутника) з продувочною водою скидаються нижче по течії річки у наші водогони та на наші поля. І мова йде не про літри води, а про сотні мільйонів кубометрів річкової води.

Але майже ніхто не знає ( і аесівці тримають цю таємницю за сьома печатками) що, на атомній станції є ще одна «продувка». І вона страшніше за всім відому продувку ставка-охолоджувача.

Стало быть, 1-й контур (мм Аесівці стверджують, що 1-й контур є ізольованим) с системами подпитки и сдувки не локализует, а обеспечивает постоянный вывод радиоактивности за <свои> пределы, а часть её постоянно сбрасывается в среду обитанияhttps://news.pn/ru/public/91074 Весь образовавшийся в 1-м контуре тритий будет сброшен за пределы станции> (Л3). Количество сбрасываемого трития в окружающую среду не поддаётся контролю.

Таким чином, воду після атомної станції не можна ні пити, ні застосовувати для зрошення. І у першому , і у другому випадках «солі» та радіонукліди безпосередньо та по харчовому ланцюжку попадають до організму людини, зумовлюючи сумну ракову статистику (і не тільки ракову!). Саме тому міста-супутники та сама атомна станція забирають воду з річки вище своїх скидів. Тому й захворювань у них менше, хоча багатьом з них доводиться працювати з радіоактивними матеріалами.

Є сучасні технології технічного водозабезпечення АЕС, які дозволяють не забруднювати річку. Але ціна засолених чорноземів та життя людини не враховується у ядерному кіловаті. А щодо загрозливої статистики онкозахворювань, то вони кажуть, що «атомная станция не оказывает заметного влияния на окружающую среду». Так, радіацію не побачиш. Але світовий досвід має приклади, коли суд примушував власників атомної станції платити за лікування від раку людини, яка мешкала поряд з АЕС https://news.pn/ru/public/149398 .

Дуже коротко але змушений сказати наступне. Як правило, аесівці говорять: «Якщо тобі , розумник, вимкнути електрику…». Відповідь аналогічна: «А якщо, ти, дурінь, почнеш пити воду з трітієм?» Я можу і сонячну батарею чи вітряк встановити, а де ти візьмеш 110 тисяч доларів на лікування? І чи допоможе воно тобі?

Якщо б Україною керував нормальний український уряд, тоді б і енергетична стратегія держави відповідала б сучасному стану енергетики у світі. Не балансувати на грані чергової ядерної катастрофи, не знищувати населення та запаси питної води, а впроваджувати дружні до природи джерела енергії . І світовий досвід доводить, що це реально і необхідно. Тай ціна сонячних батарей та вітряків, вироблених в Україні, була б ще меншою, ніж китайських. В той час, як ціна ядерного кіловату постійно підвищується, ціна сонячного кіловату за останні роки впала на порядок. Тай робочі місця з`явились б для тих, хто змушений зараз їхати у рабство за кордон. А головне — і природа України залишилася б для прийдешніх поколінь, і чорноземи чистими, і люди здоровими. Потрібна тільки політична воля. Але ж як відмовитися від такого звичного і безкарного «розпилювання» ядерних мільярдів?!

«Коли відкати і хабарі стають звичайною справою, вся країна скочується по шляху саморуйнування.» (Батько сінгапурської нації” Лі Куан Ю. Розважливий стратег і прагматик, він перетворив Сінгапур з крихітного острова без жодних природних ресурсів на процвітаючу економіку). А всі уряди «незалежної» України перетворили багату країну на сировинний придаток з вимираючим населенням. Приклади зловживання у сфері ядерної енергетики ( і навіть за рахунок безпеки!) можна перераховувати дуже довго: https://www.pravda.com.ua/news/2018/07/8/7185648/https://news.pn/ru/politics/180966 http://news.pn/ru/criminal/82463https://www.sunpp.mk.ua/uk/anti-corruption/sluzhbovoyu-perevirkoyu-viyavleni-porushennya-pid-chas-vikonannya-dogovoriv-zhttps://www.sunpp.mk.ua/uk/article/6687-shchodo-obshukiv-na-yuzhno-ukrayinskiy-aes https://news.pn/ru/criminal/201465 …

І постійно підвищують тарифи за ядерний кіловат, і вішають на кожного з нас борговий тягар, і безкарно розкрадають бюджетні (наші) мільярди, знищуючи при цьому за наші ж гроші і нашу питну воду, і природу, і нас самих.

Природа подбала про те, щоб у людини завжди з надлишком було чистої питної води, щоб річки самі себе чистили, годували людей рибою, возили їх вантажі. Ми всі живемо всередині гігантського фільтру питної води: з поверхні океану Сонце випаровує чисту питну воду. Дощі поливають нею землю. Надлишки води, вже забрудненої, стікають по балках до річок, а по річкам у море. Але людина нерозумна поламала цей природний механізм, перекривши річки – кровоносні судини планети, дамбами руслових водосховищ. Наприклад, русло Південного Бугу перекрили дамби 16 руслових водосховищ, 192 дамби відсікають від Бугу малі річки, близько 7000 дамб побудовано на балках. Буг поповнюють тільки каналізаційні стоки. Де брати чисту питну воду?

Человек сказал Днепру: “Я стеной тебя запру!» Нет, ответила вода. Ни за что. И никогда!». Таки заперли. Дніпро, як і наш Буг, перетворені у каскади гниючих каналізаційних відстійників. А «покоритель природы» вимирає без води. Ума та грошей вистачило поламати природний механізм, а відремонтувати – не вистачає.

Нема жодного фільтру, який би з забрудненої води зробив би чисту джерельну воду. Нема жодного фільтру, який би очистив воду від трітію. Та навіть від нітратів можна позбавитися тільки занадто дорогими смолами ( і ще не відомо, чи не забруднюють ці смоли воду ще гіршою хімією). Дешевше і простіше – не плювати у колодязь.

Річки України відповідно до ст. 13 Конституції України є власністю народу України. Державою повинні гарантуватися принцип сталого розвитку, який передбачає збереження довкілля для майбутніх поколінь.

Є тільки один шанс у людства вижити на Землі – відремонтувати механізм кругооберту води у Природі, ліквідувавши руслові водосховища (у США знесли 600 гребель за останні 50 років. І досвід свідчить, що дуже скоро річка відроджується) та перейти на використання відновлюваних джерел енергії. Всі інші шляхи ведуть до самознищення нашої чергової дурної техногенної аморальної споживацької і бездуховної цивілізації.

“Зустрічаються дві планети. Ти чого така сумна? Та ось, люди завелися. Не хвилюйся, в мене теж таке було. Самі завелися, самі й виведуться.»

«Пожалуй, самым опасным на сегодняшний день радионуклидом для человека является тритий, радиоактивный изотоп водорода с периодом полураспада 12,3 года, который образуется в больших количествах при облучении обычной воды в реакторах и практически не поддается очистке и поступает в окружающую среду. Опасность его заключается, прежде всего, в том, что он легко мигрирует, включается в биологические цепочки. От него не избавиться при переработке РАО, например, он просто летит с паром при упаривании воды» (http://www.bellona.ru/articles_ru/articles_2013/plutonium-v-bolote ).

«Следует учитывать откровенное признание член-кора АН СССР В.Сидоренко (МСМ СССР), в том, что <за год работы реактора образуется трития активностью сотни и тысячи кюри (в зависимости от мощности и режима эксплуатации реактора). Как химический аналог водорода он не задерживается на очистных системах… и поступает в окружающую среду с дебалансными водами… Неудаляемость трития химическими средствами и большое время полураспада (12,26 года) приводят к тому, что любые меры удержания его в системах АЭС за счет сокращения количества дебалансных вод, увеличения емкостей для хранения сбросных вод первого контура и т.п., не могут дать практически никакого эффекта. Весь образовавшийся в 1-м контуре тритий будет сброшен за пределы станции> (Л3). Количество сбрасываемого трития в окружающую среду не поддаётся контролю.

Нарабатываемый в воде КМПЦ РУ РБМК-1000 тритий, в несколько меньшем количестве, также <покидает> АЭС, и, оказавшись в грунтовых водах, прудах-охладителях, по биологическим цепочкам поступает в организм детей и взрослых людей. Он опасен тем, что как водород, может оказаться также в клетках генных структур, однако, претерпев радиоактивный распад, превращается в гелий, разрушая клетку гена. Это воздействие на людей, даже не работающих на АЭС, представляет собой варварский опыт, скрытно и постоянно проводимый над нами без нашего согласия (нарушение положений п. 2 Ст. 21 и п. 3 Ст. 41 Конституции РФ).» https://news.pn/ru/public/129404

«При внутреннем облучении (при попадании трития внутрь организма человека с воздухом или водой), он может представлять серьезную угрозу для здоровья. Дело в том, что тритий, являясь изотопом водорода, химически ведет себя также как водород, и поэтому способен замещать его во всех соединениях с кислородом, серой, азотом, легко проникая в протоплазму любой клетки. В этом случае испускаемое тритием бета-излучение способно серьезно повредить генетический аппарат клеток. ( «Ученые расщепили атом. Теперь атом расщепляет нас». Квентин Рейнолдс)

Исследования, посвященные поведению трития в биологических объектах, свидетельствуют о его подчас тысячекратном накоплении в живых организмах и пищевых цепочках. Эти и некоторые другие специфические особенности позволяют отнести тритий к числу наиболее радиационно-опасных долгоживущих нуклидов, которые способны загрязнять биосферу не только в районе непосредственного размещения источника, но и в региональном и глобальном масштабе. Очевидно, что эти соображения и привели к включению трития в список контролируемых радиологических параметров в новой Директиве ЕС по качеству питьевой воды».

«Не пей, Иванушка, козлёночком станеш!»

Тому в ЄС контролюють і трітій у питній воді. А у нас ніхто нічого не контролює – просто нема кому. А продавці води (водоканали та інші) контролюють тільки мікроби (щоб ми не померли від брудної води відразу), та показники, які впливають на зовнішній вигляд їх товару ( кольор, запах, смак) та інколи якісь хімічні показники. А коли я почав робити (платні!) аналізи води і говорити меру і депутатам про те, що вода є непридатною для вживання, лабораторія колишньої СЕС просто відмовилась робити аналіз чергової проби. Дійсно, для чого людям знати, від чого вони помирають? Хай покірно несуть гроші лікарям та аптекарям, а потім стають клієнтами бюро ритуальних послуг.

А ще спросіть у Гугла, що ви їсте замість продуктів та чим ви дихаєте, скільки років живуть люди у нормальних країнах, … І тоді стане зрозумілою наша сумна медична статистика – схоже, що скоро на Україні пенсію почнуть призначати посмертно.

«Не учитывать далее влияние антропогенного трития и его органических соединений, а особенно тритий содержащих прекурсоров ДНК – преступление. Хочу ещё раз подчеркнуть, что наибольшему влиянию подвержены именно жители, проживающие в системе водопользования водных источников, в которые производит сброс воды атомный объект. (ось вам і головна причина нашого лідерства по онкозахворюванням)

«Но что особенно впечатляет, так это данные по уменьшению заболеваемостью раком и лейкемией, уменьшению детской смертности среди новорожденных, после закрытия или приостановления деятельности предприятий атомной промышленности.» (Углев Владимир. Доклад по теме: «Влияние трития и его органических соединений (ОСТ) на здоровье человека. Водоём – охладитель Балаковской АЭС»

Тому не треба бути пророком, щоб погодитися з висновком заступника начальника облздорова Оксани Черненко- «за год показатели будут больше».

Я впевнений, що з кожним наступним роком ракова статистика для вознесенців буде все більш загрозливою. І для всієї області також. Тому що трітій, як і інші радіонукліди АЕС, мають здатність накопичивутися.

І не дивно – мешканці Миколаєва вживають воду з Дніпра після охолодження 6 ядерних енергоблоків ЗАЕС, а вознесенці – після поки що трьох блоків ЮУ АЕС (4й вже на підході).

І це відбувається у безаварійному режимі роботи атомних станцій. Але керівництво Енергоатому та України проводять на атомних станціях одночасно декілька небезпечних експериментів ( продовження експлуатації «ветхих» радянських ядерних енергоблоків, які вже відпрацювали свій проектний термін безпечної роботи; підвищення понад проектну їх потужності; заміна штатного ядерного палива на американське… ). Аж бігом біжать ділки від атомної енергетики до чергової ядерної катастрофи. А ще — поряд з ядерними реакторами йде війна… І зовсім не обов`язково кидати на Україну ядерну бомбу. Що ми будемо пити і куди тікати у випадку чергової ядерної катастрофи?

«Тільки після того, як останнє дерево буде зрубано, (подивіться на наші лісосмуги)
Тільки після того, як остання річка буде отруєна
, ( читай вище)
Тільки після того, як остання риба буде спіймана, ( що залишилося в наших річках?)
Тільки тоді ви зрозумієте, що гроші не можна їсти». (настав час це вже зрозуміти)

Вождь Айова Біла Хмара, середина ХІХ століття

Нам просо необхідно заради виживання домагатися закриття блоків атомної станції після закінчення їх проектного 30-річного ресурсу безпечної роботи. А також демонтажу руслових водосховищ як на Бугу, так і на малих річках. Це — дорого, але іншого шляху до життя нема.

Николаевская область по заболеваемости онкологией занимает 1 место в Украине, а по смертности — 2 местоhttps://news.pn/ru/money/208183?fbclid=IwAR11yBQrmuuLM7Zl5U-FM8lbW5wUhFxrh4a7eqLN8lo9r8XKySKuwL-7pU4

« Захворюваність на злоякісні новоутворення в Миколаївський області значно перевищує показники в інших регіонах країни… А у Вознесеську — на 13,0% вище обласного показника». http://voz.gov.ua/material/6956

2. Вознесенськ займає перше місце в області по вимиранню населення. http://voznesenskonline.com.ua/?p=34867

3. У Вознесенську 35тисяч, а у Южноукраїнську — 40. Скорочення населення у 2016 році — 298 у Вознесенську і 26 у Южноукраїнську. Вони обслуговують ядерні реактори, але п`ють воду із Бугу після самоочищення її на Мигійських порогах, а ми — після Олександрівського водосховища, до якого постійно “продуваєься” рідина з технічної водойми-охолоджувача ЮУ АЕС. http://voznesenskonline.com.ua/demografiya-voznesenska-za-2017r-sertnist-zmenshano-narodzhuvanist-zbilsheno-odnak-depopulyatsiya-mista-ne-zupinena-shaleno-roste-kilkist-vibortsiv-yih-vzhe-bilshe-nizh-u-bilshomu-yuzhnoukrayins

4. У м. Вознесенськ у 2016 р. найвищий по області, показник смертності серед малюків до 1 року http://voznesenskonline.com.ua/?p=39689

5. На вознесенщіні хворіють на щитоподібну залозу цілими сім’ями https://news.pn/ru/public/149398

А поки що маємо те, що маємо – тихесенько і покірно вимираємо. Як риби німі. Як немовлята безпомічні.

Щоб не заважали грабувати народ та державу влада розігнала санстанції та природоохоронні структури. Ті, що залишилися, проїдають бюджетні (наші) гроші і нічого не роблять. Медична реформа має за мету перекладення всіх медичних витрат на населення. Українська система охорони здоров`я працює на знищення населення України та перетворена на потужну машину викачування грошей з населення на користь міжнародних фармакомпаній та «вбивць у білих халатах».

А вища влада в Україні – народ, майже поголовно ідіоти ( др..греч. Людина, яка не приймає участі у житті суспільства). Тому й опинилася влада у руках злодіїв.

«Политиков нужно менять так же часто, как и пеленки, а главное, по той же самой причине» (Галина Старовойтова) Але як це зробити в Україні?

Змінити систему за допомогою виборів неможливо – політичних партій нема, а кілька сотен приватних «іменних» бізнес-проектів працюють на cвоїх власників та на збереження системи. Вибори – це тільки заміна одних злодіїв на інших із однієї крапленої колоди.

Революція не можлива тому, що нема кому її робити.

Молодь проміняла безцінне – Свободу і Батьківщину, на долари та євро, і добровільно везе себе у рабство за кордон. Держава попіклувалася для них про безвіз. А тепер планує ще обкласти цих знедолених людей подвійним податком. Українська політична еліта поводе себе у своїй країні, як окупант.

На Україні залишилося людей менше, ніж після голодомору та другої світової. Села зникають. У містах та селах все більше стає пустих розграбованих будинків.

“Йде до гіршого і до гіршого. Ми навіть не уявляємо, в якому болоті сидимо… Мене пригнічує те, що влада робить із нашим народом. З найкращої країни в Європі зробили смітник. Тут панують зло, глупота, чорна заздрість, здирництво… Люди дуже розхристані, не люблять один одного. Нема того, що об’єднує. Як українці хочуть мати державу, якщо вони один одного з’їдають?” Іван Марчук

Схоже, що ми втратили інстинкт самозбереження і дозволяємо людям-гаманцям себе вбивати.

А треба так мало від кожного з нас – не ховатися у своїй хаті, як піскарь від рака, а хоча б підтримувати тих небагатьох, хто ще робить спроби врятувати себе і свою Батьківщину від знищення.

Ще не вмерла Україна?

«В покарання за громадянську пасивність люди отримують владу злодіїв» (Платон)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.