Не пропусти

ВОЗНЕСЕНСЬКИМ МЕДИКАМ ЗБІЛЬШИЛИ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ (лікарям до 17612 грн.)

Про це стало відомо під час П’ятого Національного прес-клубу, що проводила Асоціація міст України у Києві, Павло Ковтонюк перед представниками регіональних ЗМІ розкрив концепцію та подальші кроки реформи охорони здоров’я в Україні.


Одним з найуспішніших прикладів впровадження національної електронної системи охорони здоров’я «eHealth» на Миколаївщині стала Вознесенська міська громада. Із запровадженням міським головою Віталієм Луковим електронної «Картки вознесенця», яка поєднала і медичні картки пацієнтів, і транспортні пільги і знижки в торгівельних мережах міста, доступ до медичних послуг значно покращився.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк на прикладі міста Вознесенська з Миколаївщини та Борислава зі Львівщини довів ‒ наскільки в наслідок реформи покращилися умови фінансування медичної галузі. Зокрема, середня заробітна плата лікаря по Вознесенську зросла з 4 600 гривень до 17 612 гривень, а заробітна плата медичної сестри з 5 000 гривень до 11 340 грн.

Пан Ковтонюк підкреслив важливість прозорості надання медичних послуг, де ключовим компонентом є принцип ‒ гроші ходять за пацієнтом. Він розповів про безкоштовну для пацієнтів діагностику та збір аналізів. На сьогоднішній день вже безкоштовними є базові аналізи, медичний огляд та лікування у сімейного лікаря. У 2019 році заплановано розширення кількісті аналізів для вузьких спеціалістів та додана інструментальна діагностика.

«За аналізи буде платити Національна служба здоров’я, ‒ підкреслив Павло Ковтонюк, ‒ За направленням сімейного лікаря, за гарними тарифами та безкоштовно для пацієнта будуть робитися аналізи для вузьких спеціалістів».

За планом медичної реформи у 2018 році завершується формування медичних закладів першого рівня та укладання договорів із сімейними лікарями мешканцями України. З 2019 року починається реформа амбулаторної допомоги, а з 2020 року ‒ реформування стаціонарної медичної допомоги.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк звернув увагу, що органам місцевого самоврядування за для покращення впровадженя медичної реформи до 31 грудня 2018 року необхідно: прийняти рішення про реорганізацю медичних закладів, провести в них ремонти, забезпечити ком’ютерами сімейних лікарів, а лікарів-спеціалістів до середини 2019 року.

«Більш ніж 21 мільйон людей обрали свого сімейного лікаря. 76% пацієнтів задоволені лікарями, яких обрали. А в 2019 році буде запроваджено електронні медичні документи: карта пацієнта, направлення до спеціаліста, рецепт і лікарняний», ‒ наголосив Павло Ковтонюк.

 https://blin.mk.ua/

5 комментарии

 1. житель района

  Зарплаты подняли, а лечить людей в Вознесенске не кому.

 2. Я звісно все розумію, але звідки беруться такі цифри? Моя мама, працює лікарем у лікарні, в лабораторії, окрім того, що бракує фахівці, заробітна плата на 200 грн більше аніж у санітарок, ви розумієте? Різниця в 200грн, у людини, котра 6 років навчалася у ВНЗ, та звичайною прибиральницею, це аж ніяк не принижує цінність і гідність санітарок, але дуже принижує лікарів!!! Хіба це задля таких фейк-ньюз?

 3. Житель

  За что подняли з/П врачам????
  У нас нету врачей!!!
  Я с ребенком не могу прийти к врачу, потому что не делают у нас анализ некоторые! Приходится ездить в Николаев!!

 4. Нажаль, українська система охорони здоров я працює на знищення населення України та перетворена на потужну машину викачування грошей з населення на користь міжнародних фармакомпаній та «вбивць у білих халатах». «Больной нуждается в уходе врача — чем дальше врач уйдёт , тем лучше». Не від гарної медицини доводиться лікувати самому себе, користуючись знаннями, отриманими з інтернету. І не тільки ті, що забули клятву Гіпократа, у цьому винні.
  Перш за все у тому, що зараз коїться на Україні винні ми — народ України.
  В покарання за громадянську пасивність люди отримують владу злодіїв (Платон)

 5. Серьезно? медсестра получала раньше 5000 грн, а сейчас 11 340? Вы серьезно? Откуда эти цифры? Я медсестра, и не работаю ! Потому то зарплата в больнице на руки 2800 грн!

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.