Не пропусти

Громадські слухання у Бузькій ОТГ: кар’єри збільшать

27 листопада о 15 годні в приміщенні Бузького будинку культури відбулися громадські слухання. Предмет обговорення — «Детальний план території земельної ділянки (орієнтовною площею 19,4768 га) розташованої в межах території Бузької сільської ради Вознесенського району Миколаївської області, для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель і споруд підприємств, що пов’язані з користуванням надрами».
В залі були присутні жителі села Бузьке, очільник громади Юрій Заволока та директор підприємства – ТОВ «Південний кар’єр» Звєров В.В., ахітектор О.П. Атанасов.
Жителів села Бузьке дуже хвилювало питання про ризики, які існують для громади, яка в основному живе з того, що вирощує сільськогосподарські культури на своїх присадибних ділянках. Оскільки проблема полягає в тому, що з кожним новим виритим кар’єром у жителів села Бузьке знижується рівень води в криницях, а це загроза для кожного жителя, для кожної родини.
Першим виступив сільський голова Юрій Заволока, який ознайомив присутніх з метою зібрання та з представниками підприємства, яке має наміри стати нашим партнером.
Наступним спікером був архітектор, фізична особа — підприємець Атанасов О.П., який повідомив, що земельна ділянка, що знаходиться у власності підприємства, складає 60 га, і на ній, окрім кар’єру, буде розміщено сонячні батареї. Як зазначив архітектор О. Атанасов, що підприємство пройшло через великі перешкоди, керівники не мають наміру нікого обдурювати, тому зараз знаходяться на цих слуханнях.
Виступив і власник підприємства Віталій Звєров, який розповів, що проживає на території Вознесенського району все своє життя та є керівником одного із стабільних підприємств району, де основною діяльністю є сільгоспвиробництво. «Працюю на землі, створюю робочі місця. І вам пропоную на прикладі свого підприємства показати іншим вашим кар’єрам як потрібно працювати. Пропоную заключити договір соціального партнерства, давайте створимо ініціативну групу, яка б контролювала нашу роботу та мала змогу інформувати громаду про нашу роботу. Зрозумійте, що проблеми, які Ваша громада має з іншими кар’єрами через те, що керівниками цих кар’єрів є особи, які не проживають на місці, а маю тільки виконавчих директорів, які самі по собі нічого не вирішують. І головне для них як збагатитися, а що робитимете ви — їх не цікавить. Але ми не такі. Наше підприємство має чіткий план на розробку родовища, на рекультивацію та інші заходи, які необхідно провести, щоб не нашкодити навколишньому середовищу. Я прийшов працювати по совісті, щоб не було соромно за мене ні моїм батькам, ні моїм знайомим.»
Були серед присутніх жителів села і такі, які скептично поставилися до обіцянок керівництва підприємства, оскільки на їхній пам’яті вже не перший кар’єр, який обіцяв, що буде проводити розробку родовища без порушення горизонту води. А на справді розробляють і шаленими темпами, підпалюючи ліс та розширюючи свої межі, тому і люди вже не мають віри.
Очільник громади зазначив, що саме від рішення громадських слухань залежить доля цього проекту. «Спочатку Вам треба прийняти рішення чи погодити, чи відхилити Детальний план. А вже потім вирішувати питання щодо створення ініціативної групи, про підписання договору соціального партнерства на вигідних для громади умовах.»
Після тривалих обговорень та запевнянь жителі громади прийняли рішення на користь підприємства, але за умови створення ініціативної групи у складі 5 осіб з представників громади та депутатського корпусу, які матимуть змогу контролювати роботи, що ведуться на ділянці.
Тож ми обов’язково будемо слідкувати та інформувати громаду про те, як будуть розвиватися стосунки Бузької громади і ТОВ «Південний карєр» в особі Віталія Звєрова і чи насправді дане підприємство прийшло до Бузької громади працювати по совісті.
https://www.facebook.com/notes/

1 комментарий

 1. Дивлюся на сумні обличча кількох мешканців села, які голосують не тільки за долю Бузьких хуторів, але й за питну воду вознесенців, і сумну думку гадаю
  Боже, прости їх, бо не знають, що творять!
  Не чутно було про ці слухання у Вознесенську. А судячи по кількості людей у залі — на Бузьких теж мало хто чув.
  Виступав у цій залі на зборах, писав я відкритого листа до мешканців села на ВЛ. Дублював його і для голови ОТГ, але виявляється, марно гаяв час.
  Як безвольні та безголові примати вирішила громада на чолі зі своїм продвинутим головою, судячи зі всього, купленим, дозволити і далі знищувати підземне озеро.
  Замість того, щоб робити все для того, щоб ліквідувати існуючі кар єри, ОТГ дає добро на своє знищення.
  Вирубають жлоби ліс, зникне піщаний фільтр підземного озера. Вода, яка і зараз вже є непридатною для споживання, зникне взагалі. Дощі, які поповнювали підземні горизонти, будуть випаровуватися , як на потетні. Відкриті калюжі, які з явилися замість підземного озера, будуть забруднюватися за допомогою вітру та приматів, які перетворили ліс у смітник…
  Мер і його слуги та прихвостні теж нічого не бачуть і не чують, а тільки хвалять свою «унікальну» питну воду.
  І вони, і їх очільник водоканала, напувають вознесенців радіонуклідами атомної станції та нітратами підземного озера. Та й себе також. І діток не жаліють.
  А влада міста — народ, глухонімий та дурний. Більш схожий на стадо приматів, ніж на Людей Розумних. Все бачить, все знає, але мовчить і вибирає вкотре злодіїїв собі у поводирі.
  А ті й ведуть його на поводку на кладовища через свої аптеки.
  Сумно, сумно аж за край!

  «Тільки після того, як останнє дерево буде зрубано,
  Тільки після того, як остання річка буде отруєна,
  Тільки після того, як остання риба буде спіймана,
  Тільки тоді ви зрозумієте, що гроші не можна їсти».

  Вождь Айова Біла Хмара, середина ХІХ століття
  До колеги-Айови і я добавлю:

  «Тільки після того, коли підземне озеро знищить сейшельська золота лихоманка,
  Тільки після того, як Південний Буг вип’є ядернний джин,
  Тільки після того, коли люди почнуть вимирати, як мухи, від отруєної води,
  Тільки тоді ви зрозумієте, що ваша хата з краю… піщаного карь’єру, що падає».

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.