Не пропусти

Прокуратура вдруге вимагає скасувати незаконне рішення Вознесенської міської ради, яким порушено права дітей

Знову за своє — прокуратура вдруге вимагає скасувати незаконне рішення Вознесенської міської ради, яким порушено права дітей!

 

Вознесенською місцевою прокуратурою у порядку здійснення представницької діяльності у сфері охорони дитинства вже вдруге  виявлено факт прийняття Вознесенською міською радою рішень, які містять ознаки дискримінації дітей, у залежності від місця їх проживання, щодо встановлення диференційованої плати за навчання у комунальних закладах «Вознесенська музична школа» та «Вознесенська школа мистецтв».

Як повідомлялось раніше, 12 червня 2018 року, за позовом керівника Вознесенської місцевої прокуратури, Одеським апеляційним адміністративним судом визнано протиправним та скасовано рішення Вознесенської міської ради від 17.10.2017р. № 376, згідно якого за навчання дітей мешканців м. Вознесенська, сіл Ракове та Новогригорівка необхідно було сплачувати від 60 до 160 грн. на місяць, дітей інших територіальних громад — 1343,06 грн на місяць. Судове рішення набуло чинності.

У подальшому виконавчим комітетом Вознесенської міської ради 27.06.2018 прийняте рішення №301 «Про погодження розміру плати за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання)  на 2018-2019 навчальний рік», згідно з яким плата за навчання у мистецьких закладах для усіх учнів “Дитячої школи мистецтв” встановлена на рівні 1200 грн., для учнів «Дитячої музичної школи» — 1315 грн.

Проте, 13 липня 2018 року виконкомом прийнято рішення № 318 «Про встановлення додаткових пільг з плати за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання) на 2018-2019 навчальних рік», згідно з яким учням шкіл, які є мешканцями м. Вознесенська, встановлено додаткові пільги зі сплати за навчання від 84 до 97% від фактичної вартості, а рішенням №367 від 23.08.2018 додаткові пільги встановлено для учнів мистецьких закладів, які є жителями сіл Ракове та Новогригорівка.

Таким чином, приймаючи вищезазначені рішення виконкомом міської ради знову обмежено доступ дітей, які не є мешканцями м. Вознесенська, сіл Ракове та Новогригорівка,  до навчання в мистецьких закладах, у зв’язку з чим із КУ «Дитяча музична школа» вимушено відрахувалися 16 дітей, які не є мешканцями зазначених населених пунктів.

Не погодившись із вказаними протизаконними рішеннями керівник місцевої прокуратури 26.10.2018 звернувся до Миколаївського окружного апеляційного суду із позовом про визнання незаконними та скасування вищезазначених рішень виконкому.

1 листопада 2018 року судом відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання на 28.11.2018.

За інформацією Вознесенської місцевої прокуратури

https://myk.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=240270

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.