Не пропусти

Акція «Walk for Freedom» до Європейського дня протидії торгівлі людьми відбулася в Таборівці

image

18 жовтня 2007 року Європейським парламентом започатковано Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Україна,  оголосивши курс на євроінтеграцію, приєдналася до основних міжнародних нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми та прийняла національне законодавство.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.

18 жовтня 2018 року у всіх областях України проходять всесвітні щорічні акції „Walk for Freedom/Хода за свободу” з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Акція спрямована на підняття рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить. Акція проводилася під патронатом Міністерства соціальної політики України, за підтримки Представництва неурядової громадської організації А21, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародної організації з міграції та місцевої адміністрації.

Не став виключенням і Вознесенський район, що провів у Бузькій об’єднаній територіальній громаді в с. Таборівка дану акцію. В заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Олена Козуб та представники структурних підрозділів Вознесенської райдержадміністрації: управління соціального захисту населення, дитячий юнацький центр, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та громада села Таборівка. Попри ясну погоду в Таборівці, учасники ходи колоною пройшлися центральною вулицею села. У такий спосіб, в цей день, хотіли привернути увагу суспільства до проблеми сучасного рабства. Вбрані у чорне учасники ходи роздавали листівки з інформацією про те, як не стати жертвою торгівців людьми.

 img_20181018_131712

img_20181018_131627

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=57097

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.