Не пропусти

Новини шкільної освіти Вознесенська

З першого вересня 2018 року у всіх школах міста приступило до занять більше 4600 дітей шкільного віку, у тому числі до перших класів Нової української школи прийшли 563 першокласники, що на 16% більше, ніж минулого року, 273 випускники 9-х класів стали учнями старшої школи, до останнього 11-го класу перейшло 224 десятикласника.
Перший день вересня не був традиційним вихідним для учнів шкіл міста та їх батьків, він супроводжувався урочистими заходами — шкільними «лінійками». У цей святковий день першокласники знайомились зі школою та своїм першим учителем. Традиціями цього свята, що передаються від покоління до покоління, стали пишні банти першокласників, гучна мелодія першого шкільного дзвоника й, звісно ж, найперший урок. Наразі школи відмовляються від традиційного проведення 1 вересня, замінюючи їх іншими заходами, активно ведуться пошуки нових форм його проведення.
Так, у Вознесенському ліцеї «Інсайт» свято Першого вересня вирішили провести по-особливому. Напeрeдодні одинадцятикласники відзняли фільм про прожитий у ліцеї рік та свої плани на майбутнє, для пeрeгляду якого всіх запросили до актової зали. Після цього діти були залучені до цікавих вправ для об’єднання всіх в одну ліцейну родину. Шквал аплодисментів зірвав несподіваний флeшмоб від ліцеїстів. А на завeршeння свята всі присутні разом смакували морозивом.
Цьогорічне свято Першого дзвоника Вознесенської гімназії №1 справді було особливим, адже гімназійна родина поповнилась початковою ланкою. Школярі, вчителі, батьки зібралися на подвір’ї, щоб розпочати новий навчальний рік урочистою лінійкою. Багато теплих і щирих слів було сказано цього дня винуватцям свята. А легкий сум на святковій лінійці був викликаний виключно тим, що чудова літня пора закінчилася, позаду залишилися канікули і починаються напружені шкільні будні.
А учні, педагоги, батьки та гості Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 наповнили першого вересня веселим гамором міський стадіон. Це свято стало незабутнім не лише тому, що воно вперше не проходило на подвір’ї школи, а і своєю святковою атмосферою, доброзичливими і щирими посмішками, масштабним флешмобом за участі учнів 1-х,10-х та 11-х класів і, звичайно ж, першим дзвоником.
Продовжилось святкування Дня знань в парку Січової слави, де працювали цікаві майданчики закладів позашкільної освіти міста – ЦДЮТ та ДЮСШ. На майстер-класах ЦДЮТ діти із задоволенням виготовляли повітряних зміїв, вітальні осінні листівки та яскравих метеликів. Розважальна програма від «фіксиків» захопила дітлахів та їх батьків рухливими іграми, цікавинками та гарним настроєм. Оцінити свою фізичну підготовку та позмагатись у спритності діти мали змогу на спортивних майданчиках ДЮСШ – футбол, баскетбол, волейбол, а також на туристичній стежці ЦДЮТ. Велика подяка працівникам міського будинку культури за приємний сюрприз для дітей – атракціони та святковий концерт.
У Вознесенській ЗОШ № 5 1 вересня відбулося урочисте відкриття новозбудованого футбольного майданчика зі штучним покриттям. На відкриття майданчика завітав голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко, який привітав дітей з початком нового навчального року та відкриттям новозбудованого міні-футбольного поля.
До нового навчального року у Вознесенській ЗОШ № 4 повністю відновлено покриття подвір’я школи. В стадії завершення облаштування нової ресурсної кімнати для проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з особливими освітніми потребами. Крім того, для дітей, що мають вади мовлення, у школі введено ставку логопеда, який обслуговуватиме не тільки учнів ЗОШ № 4, а й учнів ЗОШ № 5, КДНЗ № 10 та 15, тобто всіх дітей мікрорайону Натягайлівка.
Сучасний яскравий дизайн у початковій ланці, який повністю змінив навколишню атмосферу та сприйняття першокласниками навчального процесу розробили та втілили в життя вчителі та учні ЗОШ № 2 та ЗОШ № 7.
Розпочато будівництво нового сучасного харчоблоку для дітей, що відповідатиме всім санітарним вимогам у ЗОШ № 7.
У ЗОШ № 10 в цьому році перший клас розпочав освоювати експериментальну освітню програму «Інтелект України». Особливість цього освітнього проекту в тому, що діти через визначений програмою час не тільки читають, пишуть, а й відповідають на уроках поширеними, складними реченнями, з легкістю показують на карті Україну її сусідів, розповідають про материки, океани та космос. Проект сприяє більш гнучкому мисленню, розвиває пам’ять, дрібну моторику, дає міцний фундамент для розвитку інтелекту.
Гімназія зустріла своїх учнів оновленим входом до закладу. Дуже гарно оздоблено вхід та сходові марші на другий поверх. Завершуються ремонтні роботи з заміною всієї сантехніки у дитячих туалетах. Дуже багато зусиль в цьому році для оздоблення перших класів гімназії доклали батьки, за що хочеться виразити їм велику подяку.
Продовжуються роботи по проведенню капітального ремонту Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст.. № 8. З третього вересня всі учні цієї школи тимчасово, до завершення робіт, приступили до занять у найближчих до неї освітніх закладах, а саме: у ДНЗ № 2, 12, 14, ЗОШ № 6 та ліцеї «Інсайт».
Оновили та осучаснили свій освітній простір і педагоги ЗОШ № 6 та ліцею «Інсайт». На ці школи в нинішньому навчальному році лягло подвійне навантаження, адже всі класи ЗОШ № 8 (з 5-го по 11-й) будуть навчатись саме там. І ми вдячні батькам цих освітніх закладів за терпіння та розуміння проблем.
В НВК “ЗОНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ” №3 створено найсучаснішу дошкільну ланку для задоволення потреб батьків мікрорайону Болгарка. Просторі, світлі кімнати, облаштовані меблями та обладнанням приймуть дітей після оформлення всіх дозвільних документів.
Постійно змінюється у кращий бік зовнішній вигляд та внутрішнє наповнення НВК «ЗОНЗ № 9-ДНЗ№16», що на Прямому. Завдяки спільним зусиллям колективу закладу та батьків учнів та вихованців НВК їм вдається досягти, здавалося б, неможливого та створити для дітей Прямого достойні сучасні умови для навчання.
Першачки, які пішли у школу 1 вересня цього року, у рамках впровадження Концепції «Нова українська школа», безкоштовно отримають набори Lego “6 цеглинок”, що допоможе впроваджувати ігрові та діяльнісні методи навчання. Таким чином у всіх школах міста, як і України в цілому, кожен учень отримає по набору “Шість цеглинок” та по “Lego Play Box” на клас.
За інформацією Міносвіти у 2018 році держава мала надрукувати понад 18 млн примірників та одразу три лінійки підручників: для 1, 5 та 10 класів. У зв’язку із обмеженими поліграфічними потужностями України таку велику кількість до 1 вересня підприємства надрукувати не встигли. Тому, за словами міністра освіти, очікуємо виконання замовлення у жовтні-листопаді. Однак, це не завадить освітньому процесу, оскільки у вільному доступі електронні версії всіх підручників.
В цьому році в школах поступово впроваджується інклюзивна освіта. Справа ця для нашої країни нова, Україна взяла курс на розвиток інклюзивної освіти, яка дає змогу долучити дітей з особливими освітніми потребами до навчання, щоб вони впевнено відчували себе у суспільстві та мали друзів, поступово пристосовувались до життя в суспільстві. Тому з нового навчального року така форма освіти буде запроваджена у ЗОШ № 2, 4, 5, 7, 10 та НВК «ЗОНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ» №3.
Наразі продовжується навчання вчителів, які працюють зараз та будуть викладати у наступному навчальному році у перших класах НУШ, тому протягом навчального процесу можливі зміни у розкладі цих вчителів.

Такими подіями, у загальних рисах, розпочався новий навчальний рік. Управління освіти і надалі буде коротко інформувати громаду міста про основні новації, що втілюються у закладах освіти міста, адже не всі зміни, які чекають на українських школярів і вчителів відбуватимуться у цьому навчальному році. В країні розпочалась фундаментальна реформа освіти, розрахована до 2029 року, тому будемо намагатись висвітлювати основні події на шпальтах газети та на нашому сайті.

Управління освіти Вознесенської міської ради

http://uovmr.net.ua/novyny-shkilnoyi-osvity-odnym-ryadkom/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.