Не пропусти

Уляна Супрун про випадки, в яких громадяни можуть розраховувати на надання медичних послуг

Публікуємо повідомлення виконувачки обовʼязків міністра охорони Уляни Супрун про права громадян на отримання медичної допомоги на стадії медреформи. На своїй сторінці в Facebook вона спростувала інсинуації деяких медичних закладів про те, що громадянам, які не підписали декларацію з лікарем, буде відмовлено в медичній допомозі.

«Брехня — найгірший шлях, який можна обрати, щоб заохотити пацієнтів підписувати декларації з лікарями.

Від імені деяких закладів охорони здоров’я розповсюджують неправдиву інформацію, що з 1 липня цього року люди, які не підписали декларацію з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, зможуть отримувати лише невідкладну допомогу. Це неправда.

screenshot_4

Одна зі змін, які дає нам трансформація системи охорони здоров’я, це скасування “обязаловки” та зняття бар’єрів в отриманні якісної медичної допомоги, а не навпаки. Право на медичне обслуговування гарантується Конституцією та іншими законами України. Забезпечення цього права безумовно передбачено в період трансформації системи охорони здоров’я.

До 2019 року, коли заклади первинки переходитимуть на нову модель фінансування, вони отримуватимуть кошти за всіх пацієнтів — і тих, які підписали декларації з їхніми лікарями, і тих, які ще не обрали свого лікаря, але звернулися до них за медичними послугами.

Фінансування у перехідний період відбуватиметься за кількома механізмами:

— Для медзакладів, які увійшли в першу хвилю змін і уклали договори з НСЗУ, гроші почнуть «ходити за пацієнтом». Оплата здійснюватиметься за базовим тарифом 370 грн за кожну людину, що підписала декларацію, + вікові коефіцієнти (в чотири рази більше за дитину, вдвічі більше за літніх людей тощо).

Додатково вони отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря.

— Медзаклади, які лише готуються підписати договори з НСЗУ, у третьому кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції. Наша мета — всі до одного заклади первинної допомоги повинні мати договори з НСЗУ до кінця року.

Обирайте своїх лікарів спокійно, виважено, проте також не затягуйте вибір лікаря до кінця року, адже це, передусім, питання вашого здоров’я та здоров’я сім’ї.

Давайте нам знати, якщо бачите подібні маніпуляції».

Фото Уляна Супрун.
Фото опубліковане на офіційній сторінці Уляни Супрун на Фейсбук
https://www.facebook.com/ulanasuprun/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.