Не пропусти

Звернення Вознесенської екологічної асоціації «Зелений світ» до депутатів міськради, щодо недопущення підняття рівня води в Олександрівському водосховищі

Звернення

 Вознесенської екологічної асоціації «Зелений світ» до депутатів міськради.

 

До порядку денного сесії 22.06.18 року включено прийняття Звернення  до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, депутатів Миколаївської обласної ради щодо недопущення підняття рівня води в Олександрівському водосховищі.

http://voz.gov.ua/novini/526-sklikayetsya-chergova-pyatdesyat-soma-sesya-voznesenskoyi-mskoyi-radi.html

20.06.18 року відбулося засідання постійної депутатської комісії міської ради з питань містобудування, землекористування та екології.  Три член комісії підтримали, а Чорноморець та Кисіль проголосували проти прийняття на сесії такого Звернення.

http://voz.gov.ua/novini/578-priama-transliaciia-zasidannia-postiinoi-deputatskoi-komisii-voznesenskoi-miskoi-rady.html

Чому необхідно прийняти Звернення?

У Зверненні викладено загальнонаціональні причини недопущення підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м.

А у нас, мешканців Вознесенська та району, є ще й свої причини боротися проти запланованного підвищення: ми п`ємо воду з Бугу. А наміри ЮУ АЕС неминуче приведуть до збільшення  теплового, хімічного та радіаційного забруднення, що є неприпустимим для нас  з точки зору першочергового права населення на питну воду.

aleksandrovskoe_vodohranilische

Аесівці можуть дуже довго розповідати казки про те, що з їх ядерних горщиків вилітають квіточки. Але  статистика знає все:

 1. Вознесенськ займає перше місце в області по вимиранню населення.
 http://voznesenskonline.com.ua/?p=34867
 1. У Вознесенську 35тисяч, а у Южноукраїнську — 40. Скорочення населення у 2016 році — 298 у Вознесенську проти   26 у Южноукраїнську. Вони обслуговують ядерні реактори, але п`ють воду із Бугу після самоочистки її на Мигійських порогах, а ми — після Олександрівського водосховища, до якого постійно “продуваєься” рідина з технічної водойми-охолоджувача ЮУ АЕС.
  http://voznesenskonline.com.ua/demografiya-voznesenska-za-2017r-sertnist-zmenshano-narodzhuvanist-zbilsheno-odnak-depopulyatsiya-mista-ne-zupinena-shaleno-roste-kilkist-vibortsiv-yih-vzhe-bilshe-nizh-u-bilshomu-yuzhnoukrayins
 2. У м. Вознесенськ у 2016 р. найвищий по області, показник смертності серед малюків до 1 року
  http://voznesenskonline.com.ua/?p=39689
 3. « Захворюваність на злоякісні новоутворення в Миколаївський області значно перевищує показники в інших регіонах країни… А у Вознесеську — на 13,0% вище обласного показника».
  http://voz.gov.ua/material/6956
 4. На вознесенщіні хворіють на щитоподібну залозу цілими сімями
  https://news.pn/ru/public/149398

Що ж виходить, що у Вознесенську більше шкідливих промислових підприємств ніж у Миколаєві?     Причина у іншому —  якість питної води.

Держава гарантує громадянам України доступ до якісної  питної  води ( ст.ст.6,7 Закону України ” Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення “).

Згідно ст.13  Закону України ” Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення “

до повноважень  органів місцевого самоврядування  у сфері питної води  належить

здійснення контролю  за якістю питної води,  використанням та охороною джерел і систем питного водопостачання.

Тому заради забезпечення теперешнього та прийдешніх поколінь вознесенців якісною питною водою ми повинні дбати про  відновлення та збереження усих без винятку джерел питної води. Крім нас самих ніхто у державі цим не переймається.

І ознаками  злочином проти вознесенців виглядає позиція  мера Лукова. Замість того, щоб дбати про якість питної води для  населення міста, яке платить йому заробітну плату, мер робить все для того, щоб її погіршити.

Питання 20,7 вже неодноразово виносилося на сесію і кожного разу Луков зі зрозумілих причин робив все, щоб таке Звернення не було прийнете депутатами.

І цього разу, як стало зрозумілим на засіданні комісії 20.06.18 року, він намагається зробити те ж саме і у той же спосіб — юрвідділ виконкому вбачає прийняття Звернення не законним.

Такі звернення є практикою роботи не тільки сільських, районних, міських, але й обласної рад. І там є юрвідділи. І, мабуть,  не дурніші Вознесенського.  Більше того, міськрада Вознесенська раніше вже неодноразово приймала аналогічні Звернення. А цього разу, чомусь, юрвідділ визнав це протизаконним.

Юридичних наслідків від Звернення ніхто й не очікує . Його мета — показати адресатам,

що у Вознесенській громаді живуть люди, які  здатні боротися за своє конституційне право на здорове довкілля.

Керівництво ЮУ АЕС чудово розуміє, що підвищення до 20,7  порушує низку Законів України та її міжнародних забов`язань. Тому й вирішили їздити по селам навкруги водосховища для того, щоб в обмін на обіцяний соціальний рай направити адресатам листи з проханням підвищити рівень — видати порушення Законів не з боку ЮУ АЕС, а буцімто на прохання місцевого населення. Таких Звернень вони направили під копірку з десяток. Є такі сільради, які й не підозрюють, що вони щось кудись писали про 20,7.

Але є громади, які виступили проти 20,7 та направили відповідні листи — Южноукраїнська, Первомайська, Єланецька, Благодатенська, …

Річка жива, поки вона тече.  Мудра природа передбачила все: вода випаровується з поверхні океану та поливає землю. Зайва вода по балках стікає вже забрудненою  та засоленою до річки.  Далі вона біжить до моря. А там випаровується-очищується і знову повертається на землю опадами. І цей процес людина не має права переривати. Річка повинна бігти без руслових водосховищ. Повіні — це помпа річки, яка прочищає русло та відновлює екосистему річки. І ніхто не має права порушувати не тільки Водний Кодекс України, але й Закони Природи!!! Річка  не існує сама по собі, а є частиною кругообороту води у природі.

Найбільша у світі система очистки води — навкруги нас. Подивіться на річку, хмари, вітер, дощ — це все частини цієї природної очисної споруди.     Ми живемо всередині самої великої у  світі системі очистки води. І як хробаки, знищуємо те яблуко, у якому живемо.

Природа подбала про те, щоб все живе на Землі було забезпечене чистою водою в достатній кількості і завжди.  Людина “покорила” Природу і зараз Природа її знищує.

Не золото, не нафта, не газ, а звичайна питна вода стала зараз Ресурсом №1 на планеті.

Приблизно 1 мільярд людей вже не мають доступу до чистої питної води.

У тому числі і у нашому місті склалася вкрай напружена ситуація з якістю питної води.

Згідно  п. 3.2  Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10)

гігієнічну оцінку  безпечності  та  якості  питної  води

проводять  за  показниками  епідемічної  безпеки (мікробіологічні -7,

паразитологічні-2),       санітарно-хімічними       (органолептичні-4,

фізико-хімічні -12+2,    санітарно-токсикологічні-11+10)    та    радіаційними

показниками -8, наведеними у додатках 1 — 3. Всього -56 аналізів. В ЄС — близько 300. А у КП«Водопостачанні м.Вознесенська» — згдіно з наданою ними інформацією — 13 показників. Кольор, смак, запах…нітрати, микроби. Тобто, продавець самої дорогої питної води в Україні перевіряє лише те, що придає привабливий зовнішній вигляд його товару. А те, що населення Вознесенська вимирає попереду всієї України від питної води — його не хвилює. Продавця — ніхто не контролює — не міська влада, ні державні служби. Продавець сам відбирає проби води та відносе до лабораторії, яку сам вибирає. А чи можна довіряти продавцю любого товару? Навіть при таких умовах, продавець не надає достовірну інформацію, а державна лабораторія колишньої СЕС, яка робе аналізи і знає про  виявлену невідповідність питної води санітарним нормам, відмовляється надати населенню інформацію про результати аналізів води, яку вони споживають.    Є трітій атомної станції та хром шкірзаводу, але їх наявність ніхто не перевіряє. Крім наведенної вище статистики захворювань та вимирання. Керівництво міста знає про забруднення підземного озера та Південного Бугу, але нічого не робить для покращення якості питної води вознесенців. А такі джерела, як Фонтан на Садовій та інші, взагалі ніхто не контролює.

Без чистої питної та зрошувальної води не можуть бути здоровими ні люди, ні земля.

Людина приблизно на 70% складається з води. Якщо ми споживаємо чисту питну воду — ми здорові. Якщо забруднену — хворіємо та передчасно вмираємо. Якщо поливаємо землю чистою водою — вона віддячує щедрими врожаями. Якщо засоленою — кращі у світі чорноземи перетворюються на мертві солончаки.

Наш Буг є тяжко хворим: 16 тромбів перекривають цю водну артерію України дамбами руслових водосховищ, 192 греблі відсікають від нього малі річки, близько 8400 гребель відсікають від Бугу водостоки на балках. Звідки візьметься в Бугу вода?  Його поповнюють  лише каналізаційні стоки та взмулена Ташлицькою ГАЕС гаряча солона радіоактивна вода технічної водойми — охолоджувача ЮУ АЕС. Річка заросла водоростями та очеретом, стояча вода стала синьо-зеленою, на її берегах оселилися болотні птахи,  зникла риба, річка катастрофічно обміліла та втратила свою природню здатність самоочищуватись, солона вода з лиману підімається вверх по руслу П.Бугу.  Річку перетворили у 16  каналізаціїних відстойників. Ту річку, що ледь-ледь тече нижче ЮУ ЕК (а інколи, навіть у зворотньому напрямку!), скоріше можна назвати мертвою, ніж живою. Тому й зрошувальні поля та люди теж стають хворими. Нашому Бугу терміново потрібна допомога

Тому й зрозуміло, чому « Захворюваність на злоякісні новоутворення в Миколаївський області значно перевищує показники в інших регіонах країни… А у Вознесеську — на 13,0% вище обласного показника» — У Миколаєві п`ють воду після Запоріжської АЕС, а у Вознесенську — після ЮУ АЕС.

Єланецький водогін — сучасане потужне підприємство, яке забезпечувало місто Вознесенськ і кілька районів Миколавської області питною водою, припинив своє існування — воно вже було  не здатне  очищувати воду Південного Бугу після ЮУ АЕС до питних стандартів.

Крім того, в наслідок тяжкої аварії на ЮУ АЕС, ймовірність якої різко зростає у зв’язку з продовженням експлуатації  енергоблоків ЮУ АЕС понад проектний термін а також проведенням низки небезпечних експериментів  на ЮУ АЕС ( підвищення потужності енергоблоків, використання їх у якості маневрених, використання нештатного палива …) до річки П.Буг потраплять радіонукліди, що унеможливить використання води для питних цілей та зрошення.

Єланецький водогін не зміг очищати річкову воду, а у Вознесенський водогін закачується вода з П.Бугу без очисних споруд! Просто у басейни закачується річкова вода, а поряд стоять артезіанські свердловини. Вода фільтрується піском від жаб та сміття, хлорка вбиває у воді все живе, нітрати підземного озера розбавляються до ПДК радіоактивною водою Південного Бугу і після цього суміш подається у місто. Але радіонукліди ЮУ АЕС разом з  хімічним брудом, що приплив зі всієї України,  змулені разом з Чорнобильськими радіонуклідами гідроагрегатами Ташлицької ГАЕС,  без перешкод потрапляють на наші поля та у наші організми. Наприклад, від  радіоактивного трітію , який цілодобово скидає у Буг ЮУ АЕС, не здатен очистити воду навіть самий дорогий фільтр. Тому весь трітій, який у великій кількості продукується у ядерних енергоблоках,  виходить за межі атомної станції. І більша його частина попадає до технічної водойми-охолоджувача. А звідти — у П.Буг.

Якщо для України вміст тритію у воді не повинен перевищувати 30 тис. Бк/л, то у країнах ЄС допустима концентрація цього радіонукліду складає 100 Бк/л.   ФОКУС: https://goo.gl/qDMwu9

(Ru) «Весь образовавшийся в 1-м контуре тритий будет сброшен за пределы станции> (Л3). Количество сбрасываемого трития в окружающую среду не поддаётся контролю…оказавшись в грунтовых водах, прудах-охладителях, по биологическим цепочкам поступает в организм детей и взрослых людей. Он опасен тем, что как водород, может оказаться также в клетках генных структур, однако, претерпев радиоактивный распад, превращается в гелий, разрушая клетку гена. Это воздействие на людей, даже не работающих на АЭС, представляет собой варварский опыт, скрытно и постоянно проводимый над нами без нашего согласия » 

   https://news.pn/ru/public/129404

 

 

            Річка Південний Буг до ЮУ ЕК та нижче нього. Автор – Павел Луговой.

 

Зараз ЮУ АЕС, прикриваючись проектом підвищення рівня Олександрівського водосховища до 20,7м,  протизаконно без відповідних екологічних експертиз та громадського обговорення активно реалізує кілька проектів, які суттєво погіршать якість річкової води нижче Олександрівського водосховища. Це — проект добудови Ташлицької ГАЕС, проект реконструкції системи технічного водопостачання ЮУ АЕС, проект підвищення потужності ядерних енергоблоків …  В реальних планах стоїть будівництво нових енергоблоків на проммайданчику ЮУ АЕС — вже розроблена «дорожня карта» будівництва чевертого блоку ЮУ АЕС.

Ці проекти є прихованими складовими частинами проекту ЮУ ЕК середини останнього століття минулого тисячоліття.  Екологічна експертиза цього проекту довела його цілковиту екологічну неприйнятність. Були прийняті рішення урядів СРСР, УРСР та керівництва Миколаївської області про заборону його ралізації. Але те, що було заборонене у Радянському Союзі, зараз будується у самостійній Україні.

Хоча у сучасному світі вже існують технології, які дозволяють виробляти та акумулювати електричну енергію у безпечний для людей та природи спосіб.

Зараз у шахрайський спосіб протизаконно ведеться інтенсивне будівництво  проекту реконструкції  системи технічного водопостачання ЮУ АЕС. Від населення приховується те, що проектом передбачено відділення частини Ташлицького водосховища вздовж автомобільного мосту для верхньої водойми Ташлицької ГАЕС. Разово буде скинуто у наші водогони та на наші городи 10 млн кубометрів технічної рідини з технічної водойми-охолоджувача ЮУ АЕС. А надалі кожного дня через восьмиметрові тонелі 6 гідроагрегатів Ташл.ГАЕС будуть скидатися зі 100 метрової висоти десятки мільйонів кубометрів цієї рідини, перемішаної з хімічно-радіаційними намулами Ташлицького та Олександрівського водосховищ.  У Ташлицькому водосховищі заборонено ловити рибу, купатися і  навіть — кататися на байдарках. Теж саме чекає і на наш Буг.

Весь непотреб  після ЮУ АЕС попливе по Бугу у наш водогін та на наші зрошувальні  землі.  Ніякий пісок інфільтраційного водозабору і навіть самий дорогий фільтр не здатний перетворити таку рідину на питну воду.

Тоді наведена вище статистика вимирання населення міста  суттєво погіршиться.

А у випадку дуже ймовірної та зростаючої вірогідності аварії  на ЮУ АЕС  “Водопостачання м.Вознесенська” не зможе забезпечити населення міста чистою питною водою.

Тому здоров`я річки Південний Буг — це наше здоров`є.

Достатньо привести тільки чотири  аргументи проти підвищення рівня Олександрівського водосховища:

 1. Це протрічить Водному Кодексу України :

«…Згідно з даними Держводгоспу України (лист № ВХ/01-663 від 27.11.96) реалізація проекту протирічить вимогам прийнятого у 1995 році Нового Водного Кодексу України. Так, стаття 82 вказаного Кодексу, з метою збереження гідрологічного та санітарного стану річок , однозначно ЗАБОРОНЯЄ споруджувати у їх басейнах водосховища і ставки загальним обсягом більше обсягу стоку річок в розрахунковий маловодний рік. Для Південного Бугу об’єм зарегульованого водосховищами і ставками стоку вже зараз становить 1,6 млрд. куб.м, тоді як сток маловодного розрахункового складає лише 1,3 млрд.куб.м. Тобто, межа допустимої зарегульованості стоку річки і без заповнення Олександрівського в-ща  вже перевищена. З точки зору виконання вимог Водного Кодексу, створення у таких умовах Олександрівського в-ща НЕПРИЙНЯТНЕ…» (Лист міністра екології України Ю. Костенко  «Про Ташликську ГАЕС» від 13.01.1997 №10-3-21). 

Закон є Закон. Його треба виконувати. А тому вся метушня зі слуханнями по селам — шахрайство з метою видати порушення Закону за прохання місцевого населення.

 1. При цьому планується на 26,5 млн. куб.м відбирати води із Бугу понад 100 млн.куб.м., які відбираються зараз. І відповідно збільшиться забрудненя річкової води з боку ЮУ АЕС. А води у Бугу стає все менше із-за зміни клімату та випаровування з зеркал водосховищ.
 2. Разово буде скинуто у наші водогони та на наші городи 10 млн кубометрів технічної рідини з технічної водойми-охолоджувача ЮУ АЕС. А надалі кожного дня через гідроагрегати Ташл.ГАЕС будуть скидатися зі 100 метрової висоти десятки мільйонів кубометрів цієї рідини, перемішаної з хімічно-радіаційними намулами Ташлицького та Олександрівського водосховищ.

4.Підняття рівня до 20, 7 — це спорудження Домоклового меча у нас над головою. Дамба будувалася вже давно. За 30 років її суттєво розхитали багатотоннажні вантажівки з гранітних кар’єрів. Скелю, на якій стоїть дамба,  руйнували, поглиблюючи дно річки нібито для того,  щоб покращити роботу ГЕС. Не так далеко йде війна. Для сучасних терористів нема проблеми зруйнувати дамбу, якщо вона сама цього не зробить при рівні 20,7 м. Згідно з ОВНС (стор.27 ІАО) «руйнування Ташлицького водосховища відбудеться за 10 хвилин, спорожніння — за 60-65 хвилин. При цьому річкою Південний Буг виникне хвиля завввишки 10м зі швидкістю 50-30 км/год… При проходжені хвилі прориву в зону катастрофічного затоплення частково потрапляє 21 населений пункт Арбузинського, Вознесенського, Доманівського та Новоодеського районів загальною площею 8-10 кв.км з населенням 19315 чоловік.У зону катастрофічного затоплення потрапляє 2571 житлових та адміністративних будівель, 26 житлових об’єктів, 102 с/гбудівлі. Буде підтоплено 24км автомобільних і 14 км залізничних шляхів, зруйновано 10-12 мостів і 14 насосних станцій.»  А що таке цунамі ми вже всі чудово знаємо.

 

Боротьба за нашу чисту питну воду триває.  Наразі ЮУ АЕС буде з нуля починати процес обговорення проекту підняття рівня Ол.в-ща у звʼязку з прийнятям Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Всі попередні погодження втратили чинність.  Необхідно не погоджувати проекти ЮУ АЕС, які пов`язані з негативним впливом на стан річки Південний Буг. Направити відповідного листа до НАЕК «Енергоатом», Міненерго, Кабміну, Мінприроди. А також звернення до Вознесенської райради та ОТГ, райрад та ОТГ прилеглих до Ол.в-ща, Миколаївської Обласної ради, та МОДА. Згідно діючого законодавства населення має право на першочергове забезпечення питною водою. І ми повинні скористатися цим правом. Тому що без питної води з Південного Бугу Вознесенськ не може існувати.

 1. Звернутися до Басейнового управління водними ресурсами р.Південний Буг, Мінводхозу, Кабміну, Мінприроди з пропозицією по прикладу розвинутих країн світу розробити та втілювати у життя проект оздоровлення  р.Південний Буг з поступовою ліквідацією на ньому руслових водосховищ  та на річках, які впадають у нього. Для початку треба добитися гарантованного наукового санітарного попуску на усих руслових водосховищах річки.

 

Сподіваємось, що цього разу депутати— влада міста, приймуть Звернення та  примусять найманих працівників виконкому  виконувати ту роботу, за яку вони отримують заробітну плату — дбати про якість питної води у місті.

 

21.06.18   Сергій Колєсніков — голова ВЕА»Зелений світ»

 

Якщо у когось виникнуть запитання — пишіть   kolesnikov.s.t@gmail.com

 

 

 

 

2 комментарии

 1. А, что Вы хотели от постоянного участника политичеческих гей-парадов Черноморца Ваньки?

 2. БЫВАЛЫЙ

  Цей запроданець Чорноморець вже зовсім совість втратив. Хай Ванька молодий та ще безтолковий, але йому вторить самий старший депутат міськради Кисіль,ось його позиція незрозуміла,мабудь боїться втратити своє крісло. А юрвідділ виконує вказівки лукавого та і все.На сесії побачимо як будуть голосувати депутати і Луков з Торжинською,а люди хай дивляться та роблять чергові висновки.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.