Не пропусти

Як обійти шахрайські схеми при купівлі електромобіля, або нове авто без акцизу та ПДВ за ціною «евроблях»

Як обійти шахрайські схеми при купівлі електромобіля

Зі зростанням попиту на електромобілі в Україні виникло чимало шахрайських схем.

Авантюристи намагаються ошукати українців переважно при купівлі використаних електрокарів, які ввозять зі США, передає Gazeta.ua.

Наразі експерти визначили три найпоширеніші шахрайські схеми.

1. Компанії пропонують старі авто за ціною нижче ринкової

Розміщують в інтернеті оголошення, у яких пропонують пригнати з-за кордону дешеві електромобілі вартістю $8-10 тисяч.

«Людина телефонує у компанію, а їй кажуть, що автомобілів з такою ціною немає в наявності, — пояснює один із засновників компанії Electrocars club Володимир Романцов. — Пропонують придбати іншу машину – дорожчу, яка зазвичай коштує на 3-5 тисяч доларів більше».

2. Компанії пропонують автомобілі під замовлення

Зазвичай на сайті публікується перелік автомобілів, які можна замовити. Щоб обране авто «виловили» на американських аукціонах, необхідно внести завдаток.

«За близько 10-12 тисяч доларів завдатку обіцяють викупити автомобіль на аукціоні і через 3-4 місяці транспортувати в Україну, — розповідає Володимир Романцов. — Але за такий термін викупити машину на аукціоні і пригнати в нашу країну неможливо: у кращому випадку клієнт отримує авто за півроку-рік, а у гіршому — втрачає гроші».

В разі успіху покупець віддає решту суми після отримання авто, пояснює він. «Іноді сума перевищує обіцяну, — розповідає Володимир Романцов. — Клієнт мусить заплатити за доставку авто, оплатити контейнер, у якому прийде машина в порт, сплатити портовий збір чи послуги автодилера».

3. Компанії видають старий автомобіль за новий

Компанії ввозять з-за кордону старі розбиті або втоплені автомобілі, ремонтують їх і продають, як нові. «За «нове» авто просять близько 10 тисяч доларів, — каже Володимир Романцов. — Така машина дуже швидко потрапляє в ремонт – і на діагностиці клієнт дізнається, що придбав пошкоджений автомобіль».

Ремонт електромобіля може обійтися у кілька тисяч, додає експерт.

Аби не потрапити у шахрайську схему, по-перше, необхідно купувати електромобілі за кордоном через перевірені компанії, зазначають експерти.

«Обирати краще за порадами знайомих чи позитивними відгуками на форумах, — каже адвокат Віктор Тарасюк. — Добре, якщо компанії мають офіційні представництва автодилера».

По-друге, на етапі укладання договору з компанією слід звернутися до адвоката.

«Фахівець перевірить угоду з точки зору дотримання інтересів клієнта, проаналізує сильні та слабкі сторони, оцінить ризики стосовно укладання договору та за необхідності застереже клієнта від підписання документу, — пояснює Віктор Тарасюк. — Слід також прописати максимальні санкції щодо компанії, якщо вона не виконає своїх договірних зобов’язань».

По-третє, якщо компанія не виконує договірних зобов’язань, слід писати претензію.

«Лист слід писати разом з адвокатом, — пояснює фахівець. — У ньому слід чітко зафіксувати, які договірні зобов’язання не виконують, від компанії слід вимагати офіційної письмової відповіді, за результатами якої необхідно вирішувати як діяти: чекати, йти в поліцію щодо шахрайства чи подавати позов до суду».

З січня 2018 року скасували ПДВ і акциз на електромобілі. Авто коштують на 20% дешевше.

http://ecotown.com.ua/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.