Не пропусти

Надаємо відповіді на питання, які найчастіше виникають з приводу надання медичних послуг в умовах реформування галузі охорони здоров’я

Питання: потрібно забезпечити нормальною оргтехнікою, яка відповідає сучасним вимогам (нормальний інтернет, часто відсутній зв’язок).

Відповідь: на сьогоднішній день кабінет кожного сімейного лікаря оснащений комп’ютером. Комп’ютерна та оргтехніка потребує оновлення, придбання її заплановано зробити протягом поточного року.

Питання: Для кого придумали реєстрацію?

Відповідь: Вочевидь, мова йде про запис на прийом до лікаря.

Для планового надання медичної допомоги пацієнтам необхідно заздалегідь записатись на прийом до сімейного лікаря. Таким чином, у кожного сімейного лікаря є розклад прийому на кожен день і відомо, хто саме і на який час має прийти до лікаря, що слугуватиме ліквідації черг на прийом.

Питання: Навіщо потрібна «картка вознесенця», окрім укладання  декларації?

Відповідь: Для укладання декларації з сімейним лікарем «картка вознесенця» не потрібна, потрібні лиш паспорт та ідентифікаційний код для дорослих та свідоцтво про народження дитини. «Картка вознесенця» є своєрідним електронним ключем, з допомогою якого на прийомі у сімейного лікаря, а в подальшому і вузьких спеціалістів, можна відкрити амбулаторну карту пацієнта. Електронна медична карта дає можливість реєструвати надання медичних послуг конкретному пацієнту в сімейних амбулаторіях, скерування його в консультативну поліклініку та стаціонар, фіксувати в ній всі результати досліджень та рекомендації з лікування.

Одночасно «картка вознесенця» є документом для пільгового проїзду в міському транспорті певних пільгових категорій населення, в деяких магазинах міста є певні знижки на товари при пред’явленні цієї картки.

Картка виготовлена з додержанням права громадян на захист персональної інформації згідно діючого законодавства.

Питання: В перший день хвороби потрібно прийти на 8-00. Після реєстрації час прийому може бути пізнішим?

Відповідь: У разі гострого захворювання в реєстратурі Вас можуть записати на прийом на резервний час, тобто з 8-00 до 9-00 або з 11-00 до 11-20, у залежності від розкладу роботи лікаря в даний день. У разі планового огляду лікаря можна записатись на прийом до лікаря на певний день та час.

Питання: Захворів, прийшов реєструватись, а у лікаря в цей день місця вже нема, як отримати лікарняний лист, щоб не було прогулу на роботі?

Відповідь: як правило, лікарняний лист отримують при гострому захворюванні або загостренні хронічного, і тут треба повідомити про цю ситуацію в реєстратуру, або ж зв’язатись із своїм сімейним лікарем. У таких випадках лікар приймає хворих також у резервний час.

Питання: Реєстрація через сайт зручна, але не завжди є зв’язок.

Відповідь: як і з іншими випадками зв’язку, інколи є такі технічні проблеми, але вони короткочасні і не носять системного характеру.

Питання: Призначається час прийому, але у лікаря ще знаходиться попередній пацієнт.

Відповідь: у перехідний період, коли відпрацьовується нова система надання медичних послуг, такі випадки можуть бути, адже не тільки медичний персонал повинен дотримуватись часу прийому, але й пацієнти мають приходити на конкретний день та час. Окрім цього, можуть бути нестандартні ситуації,яка виникла саме зараз, коли лікарю приходиться надавати невідкладну допомогу хворому. Сподіваємося, що в найближчий час медпрацівники та пацієнти будуть співпрацювати для додержання часу прийому.

Питання: Треба отримати довідку для дитини, призначається час прийому, але в черзі сидять хворі люди. Треба видавати довідки в реєстратурі, як ФЛГ.

Відповідь: Якщо мова йде про довідку про медичний огляд школяра, то видача її можлива тільки після огляду дитини, адже ще треба провести пробу Руф’є для оцінки можливості фізичних навантажень на уроках фізкультури. Якщо інші довідки – теж потрібен час на їх оформлення, тобто лікар повинен витратити час, як і на прийомі хворого, тож потрібно записатись заздалегідь. Видача довідок ( про що?) через реєстратуру неможлива.

Питання: Як бути з укладанням декларації працюючим громадянам, чи потрібно піти з роботи в робочий час?

Відповідь: Варіантів вирішення цієї проблеми багато, передусім потрібно зв’язатись по телефону з обраним сімейним лікарем або медсестрою та уточнити час, коли можна це зробити – є вечірній прийом лікаря або ж вихідний день у пацієнта при його позмінній роботі, або хтось із членів сім’ї може з цього питання прийти до лікаря за згодою самого пацієнта.

Питання: Наша медицина не готова до змін, лікарі самі видумали правила, яких самі не дотримуються.

Відповідь: Категорично не згодні з таким твердженням. На рівні держави вирішено питання реформування медичної галузі, про що є відповідні документи – постанови Кабінету Міністрів України, рішення Верховної Ради України, накази МОЗ України. Змінюється система надання медичних послуг, на що потрібен певний час. Оцінювати результати реформування в робочому процесі недоцільно і неправильно,  можна буде оцінити років через п’ять.

Адміністрація КП «КНП Вознесенський МЦ ПМСД»

http://voz.gov.ua/ohorona-zdorovya/462-nadayemo-vdpovd-na-pitannya-yak-naychastshe-vinikayut-z-privodu-nadannya-medichnih-poslug-v-umovah-reformuvannya-galuz-ohoroni-zdorovya.html

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.