Не пропусти

Безпечний літній відпочинок дітей

Кожна дитина, як і кожна доросла людина, з нетерпінням та надією на змістовний відпочинок і оздоровлення чекають літній період. Це час екскурсійних і гостьових поїздок, піших походів і інших заходів, під час яких діти відвідують історичні місця, цікаві та багаті природні краєвиди України, знаходяться в таборах відпочинку та оздоровлення, знайомляться з новими друзями, відвідують своїх родичів, дідусів і бабусь.

Але, на жаль, з настанням літнього періоду завжди існує загроза зростання рівня різного роду небезпеки, особливо: пожежної, на водних об’єктах, дорожньо-транспортні пригоди, знаходження вибухонебезпечних предметів, інфекційні захворювання та інші, внаслідок яких травмуються та гинуть діти.

Станом на 25 травня поточного року в м. Вознесенську в побуті вже травмовано 137 дітей, що на 34 дитини більше ніж за аналогічний період у 2017 року.

Тому шановні батьки зважте на те, що майже 50% побутових травмувань з дітьми, про що свідчить статистика за останні 5-ть років, трапилось саме під час канікул.

Тому, щоб запобігти травматизму дітей в період літніх канікул, необхідно особливу увагу в цьому напрямку, в першу чергу, звернути батькам, педагогічним працівникам і громадськості в запобіганні дитячій бездоглядності, організації дозвілля дітей за місцем проживання, у пришкільних таборах та таборах відпочинку за межами міста, при відвідуванні рідних і близьких, створення безпечних умов під час відпочинку на природі, особливо біля водоймищ, безпечної їзди на веломототранспорті, під час проведення масових заходів та інше. Також слід пам’ятати, що літнє сонце приносить не тільки лагідні відчуття, але й неприємності у виді сонячних опіків та теплових ударів, тому крім відповідного одягу діти повинні мати з собою головні убори та питну, не солодку та не газовану, воду.

Не є новиною і те, що з настанням літа, особливо у дітей, різко зростає кількість захворювань системи травлення, зокрема кишкової групи бактеріального та вірусного походження: дизентерія, сальмонельоз, вірусні ентерити, ентероколіти, гепатити.

Враховуючи вищезазначене, в першу чергу батькам, в цей період необхідно постійно проводити з дітьми бесіди з питань безпеки та правил поводження: при експлуатації побутових газо та електроприладів; на транспорті, на автошляхах і залізниці та біля них; під час відпочинку поблизу водоймищ; на воді під час купання та на водному транспорті для прогулянок і розваг; на відкритому сонці та в спекотну погоду; при зустрічі з свійськими та дикими тваринами; під час подорожі до лісу; під час пожежі у лісі; під час збирання грибів, ягід і лікарських рослин; при виникненні пожежі в приміщенні; під час грози, сильного вітру, шквалу та буревію; при виявленні розливу ртуті; при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами; при виявленні вибухонебезпечних і маловідомих предметів, які можуть бути використані для вчинення терористичного акту; у разі отримання інформації про загрозу вчинення терористичного акту; при радіаційній загрозі та захист і дії населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій; при загрозі життю і здоров’ю; з незнайомими підозрілими людьми; в місцях масового перебування людей і виникненні паніки; про невідкладні служби 101, 102, 103, 104 і порядок їх виклику та інші, за особистим бажанням.

Допомогти ознайомити дітей з правилами безпеки та поводження в різних життєвих ситуаціях зможе перегляд в Інтернеті дитячої передачі «Абетка безпеки».

У своїй більшості батьки для дітей являються взірцем для наслідування їхньої поведінки та дій, тому батькам необхідно особистими вчинками та прикладами формувати в своїх дітях навички здорового способу життя та поведінки, інформувати їх про шкідливий вплив на організм нікотину, алкоголю та наркотиків, давати поради про надання першої долікарської допомоги собі та потерпілим у різних життєвих і надзвичайних ситуаціях, забороняти знаходитись за комп’ютером більше 40 хвилин, більше часу проводити з ними на свіжому повітрі, разом виконувати ранкову гімнастику, приймати водні процедури та займатись різними ігровими видами спорту, залучати дітей до роботи з помірним фізичним навантаженням, проводити сумісний перегляд телепередач та інтелектуальні бесіди.

Тільки поєднавши вищезазначені аспекти літній відпочинок для родини пройде змістовно та весело, дитяча бездоглядність буде мінімальною, а діти максимально оздоровляться, загартуються, змужніють, стануть дорослішими і мудрішими, що в свою чергу позитивно вплине на попередження і зниження дитячого побутового травматизму та нещасних випадків.

Всім приємних літніх канікул, відпусток, оздоровлення та відпочинку.

Замостяник М.М., інженер з охорони праці Управління освіти

http://uovmr.net.ua/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.