Не пропусти

Вперше в історії відкрито дані про якість води у р. Мертвовод (перевищення Сульфат-іони) та інших водоймах України за 2013-2018рр

screenshot_4

screenshot_1

screenshot_3

screenshot_2

http://data.gov.ua/passport/e202bd1f-71b0-48b2-87e7-7e4fb1d7e2d5

Дані про екологічний моніторинг в Україні традиційно викликають високий суспільний інтерес. Майже 80% населення України забезпечується питною водою з поверхневих джерел, серед них майже 75% – із Дніпра. Саме тому громадянам важливо розуміти, якою є якість поверхневих вод поблизу їхнього дому, роботи й місць відпочинку. Ці дані також дозволять громадським активістам краще розуміти вплив промислових відходів на довкілля та контролювати дотримання законодавства в екологічній сфері.

Дані про якість води – одні з найбільш цінних, але водночас – і одні з найбільш закритих у світі. Згідно з останнім випуском Global Open Data Index, тільки 15 країн у світі публікують ці дані у відкритому та машиночитному форматі. Лише Фінляндія робить це найбільш якісно – регулярно і в повному обсязі. Відтепер дані саме такої якості будуть доступними і в Україні!

screenshot_6

screenshot_5

screenshot_7

screenshot_8

Сульфат-іони є середніми солями сірчаної кислоти. Багато хто з подібних сполук добре розчинні у воді. При нормальних умовах речовини знаходяться у твердому агрегатному стані, мають світлої забарвленням. Багато сульфат-іони мають осадове походження, вони є морськими і озерними хімічними опадами.

Сульфат-іони: визначення вмісту у воді і ґрунті
Крім того, сульфат-іон утворюється при дисоціації солей, тому такі іони містяться у поверхневих водах. Основним джерелом таких сполук є процеси хімічного окислення сульфідів і сірки. В істотних кількостях сульфат-іони потрапляють у водойми при відмирання живих організмів, окисленні наземних і водних рослинних істот. Крім того, вони знаходяться в підземних стоках. У значній кількості сульфат-іон утворюється в промислових і сільськогосподарських стоках. Маломінералізована вода характеризується наявністю іонів SO42-. Є і стійкі форми таких сполук, які позитивно впливають на мінералізацію питної води. Наприклад, сульфат магнію є нерозчинним з’єднанням, яке накопичується у воді.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.