Не пропусти

Вознесенці стурбовані новим законом про ЖКП

 

 За ініціативи голови ГО «Захист СпільноТи» Олега Кравця 30 травня в м.Вознесенськ пройшли громадські обговорення з приводу того, що несе чергова «псевдо реформа» влади простим українцям і надавачам послуг і як вплине новий Закон про ЖКП на подальшу експлуатацію житлового фонду  м. Вознесенськ.

101-430

Олег КРАВЕЦЬ:

Громада вимагає від Верховної Ради України та Уряду відтермінувати набуття сили антинародного закону про ЖКП та доопрацювати його.

        Недосконалий і непридатний для практичної реалізації Закон України «Про житлово-комунальні послуги» вступить у дію 10 червня.

      Деякі положення закону суперечить чинному законодавству, та інтересам простих громадян.

Участь в обговоренні проблеми реформування ЖКГ прийняли представники ЖБК, ОСББ, громадських організацій та депутати Вознесенської міської ради. Головним експертом, запрошеним до обговорення ГО «Захист СпільноТи» виступив голова Асоціації економістів України — В’ячеслав Лебідь.

На думку О.Кравца і В.Лебідя, закон про ЖКП «сирий», він не гарантує соціального захисту для більшості жителів багатоквартирних будинків. Адже після 10 червня, коли вступить в силу, весь тягар відповідальності за капітальні ремонти влади перекладуть на плечі власників квартир.

За інформацією, яку оприлюднив В’ячеслав Лебідь, 64,5% українських сімей живуть в старих будинках, побудованих і до 50-х років, і в 50-70-х р.р. Ці люди можуть втратити свої квартири по ряду причин. По-перше, обслуговування старого житлофонду призведе до підвищення квартплати і появи боргів. По-друге, якщо мешканці старого аварійного будинку не зможуть зібрати гроші на капремонт, то будівля стане непридатним для житла і може зруйнуватися.»

В своєму виступі Голова ГО «Захист спільно Ти» Олег Кравець зазначив, що: «Люди не підготовлені до управління спільним майном, у них немає навичок, бажання та фінансового ресурсу. Закон перекладає відповідальність за технічний стан житла на мешканців, а компаніям-надавачам послуг відкриває можливості для шахрайства. За новим законом мешканцям самостійно буде важко утримувати аварійний, застарілий житловий фонд. Це може призвести до того, що колишні ЖЕКи змінять назви і будуть таким же чином надавати неякісні житлово-комунальні послуги, а мешканці будуть зобов’язані укласти такі договори, але зі значно вищими тарифами».

        Учасники дискусії зійшлися на тому, що Закон «Про житлово-комунальних послуг» треба вдосконалити і передбачити в ньому механізми громадського контролю за діями влади і постачальників комунальних послуг. А в підсумковій резолюції, яку озвучив Олег Кравець, учасники обговорення прийняли рішення звернутися до Кабінету Міністрів України та парламентаріїв з вимогою відтермінувати набуття чинності законодавчого акта і доопрацювати його. Інакше бюрократичні нестиковки призведуть до колапсу ЖКГ і загострять соціальну напруженість в суспільстві.

      Текст закону доступний для ознайомлення на сайті Верховної Ради України (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2189-19).

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.