Не пропусти

Чим загрожує новий Закон України жителям будинків, які знаходяться на балансі КП «Єдність»?

 

30 травня 2018 року відбулося обговорення нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11 20127 року № 2189-VIII. Цей захід відбувся за ініціативи  голови громадської організації «Захист СпільноТИ» Олега Кравця.

Цікаву і корисну презентацію з цього питання провів  В’ячеслав Лебідь, голова Асоціації економістів України.

________________________________________________________________________________

Що ж чекає жителів будинків, які  знаходяться на обслуговуванні КП «Єдність» і до цього часу не визначилися з формою управління?

Ці будинки будуть зняті з балансу КП «Єдність» і будуть відправленні «в свободное плавание».

Відповідальність за подальшу долю цих будинків будуть нести самі мешканці. Аварійні  це будинки, чи це будинки, які побудовані «на заре советской власти» = однаково. Подальший технічний стан цих будинків буде залежати від самих жителів.

zakon-pro-zhkh-002zakon-pro-zhkh-001

Певна частина здорового глузду в цьому є. Мене зрозуміють власники приватних будинків. В свій час ми побудували свій будинок, кожного року ще щось добудовували чи ремонтували за власні кошти. І у нас не було проблем з заміною лампочки на дворі чи косіння трави на прибудинковій території. Ми все робили самостійно.

Власники ж квартир, які в свій час отримали їх безкоштовно від держави, ніколи не переймалися питаннями ремонту даху чи внутрішньо будинкових  мереж… Все робив ЖЕК. За кошти підприємства чи міської влади.

Але, все це припиняється 10 червня 2018 року. Саме в цей день вступає в дію новий закон «Про житлово-комунальні послуги», який всю відповідальність про стан багатоповерхових будинків покладає на мешканців цього будинку. Необхідно відремонтувати дах – збирайте кошти і ремонтуйте. Замінити водопровідні  чи каналізаційні труби – збирайте кошти і міняйте.

І зробити з цим вже нічого не можна.

zakon-pro-zhkh-005zakon-pro-zhkh-003

Але ,це на перший погляд. Сьогодні, присутні на обговоренні цього закону, проголосували про відтермінування цього закону на один рік, зважаючи на те, що Кабінет Міністрів розробив всього 6  із 36 документів, які повинні супроводжувати цей закон. Це звернення буде направлено до Верховної Ради України. І знову але… Ми прекрасно знаємо, як наші депутати «оперативно» приймають документи.

Тому необхідно сподіватися тільки на самого себе.

Часу мало, але ще можна встигнути щось зробити.

Є три варіанти:

 • створити ОСББ ( об’єднання співвласників багатоповерхових будинків – юридичну особу, з печаткою і власним рахунком в банку, їх є вже 130 в нашому місці)
 • перейти на самоуправління – обрати голову чи старшого по будинку, який буде займатися усіма питаннями;
 • заключити договір з комунальним підприємством чи приватною особою на управління вашим будинком.

(Ред. — На жаль, в нашому місті є тільки одне комунальне підприємство, яка може надавати послуги з управління будинком. Звертаємо увагу, послугу не з утримання будинку, а саме з управління будинком, відповідно до нового закону.

Це комунальне підприємство «Єдність».

zakon-pro-zhkh-006zakon-pro-zhkh-007

Який варіант обере для себе кожен будинок – це його рішення.

Але, думаю, що наші земляки не дуже  люблять щось нове і незрозуміле. Тому, скоріше всього, оберуть третій варіант.

І тягнути з цим не можна.

 Якщо ваш будинок до 10 червня не встигне підписати договір з КП «Єдність», то міська влада має право призначити вам управителя, який виграє на конкурсі, організованому цією ж самою владою.

Для довідок можна зателефонувати за тел. КП «Єдність» — 4-53-45, (095)844-42-28 ))

 

І загальне враження  від нового закону.

Держава, а разом з нею і місцева влада,  намагається зняти з себе відповідальність за стан житлового фонду, який старіє, стає аварійним і т.д. Навіщо на це витрачати кошти державного чи місцевого бюджету? Якщо врахувати, що 64,5% житлового фонду нашої країни побудовано з 1950 по 1990 роки, і більше майже нічого не будувалося, зрозуміло, що для ремонту цього житла необхідні величезні кошти.

Тому, в черговий раз, всі фінансові зобов’язання по повноваженнях держави щодо утримання житлового фонду  перекладені на наші з вами плечі…

2 комментарии

 1. Олександр

  При доопрацюванні закону та підзаконних актів на думку учасників обговорення необхідно врахувати:

  — Створення спеціалізованого державного органу контролю за технічним станом житлових багатоквартирних будинків. Він повинен буди виключно державним для того щоб він був – менш підконтрольними місцевій владі та місцевому бізнесу.

  — Ппередбачити розробку окремого фінансового механізму «Програми відновлення та модернізації застарілого житлового фонду».

  Фінансування Програми повинно відбуватись з декількох джерел:

  · 60-70% — державного бюджету,

  · 10-20% — місцеве самоврядування,

  · 10-15% мешканці будинку, які повинні мати змогу під це отримати кредит на пільгових умовах.

  Інакше бюрократичні нестиковки, призведуть до колапсу ЖКГ і загострять соціальну напруженість в суспільстві.

 2. Так уже государство заострило эту проблему по самые немогу, Вы посмотрите на количество граждан которые получали субсидию на оплату коммунальных услуг?, как Вы считаете смогут ли они вкладывать деньги в энергомодернизацию, текущие и капитальные ремонты своих многоэтажек?
  Создается просто еще один из способов вы качки денег, и ликвидации созданных ОСББ в пользу вновь создающихся Управляющих компаний, вопрос только времени . Тот же ЖЕК только по другому называется. Дальше будет проще денег на ремонт нет мы Вам дадим только оставьте в залог свою квартиру или дом (было Ваше стало наше) живите пожалуйста но только за ваше проживание в Вашей квартире которая стала уже нашей Вы будете уже платить нам согласно рассчитанной калькуляции

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.