Не пропусти

Президент направив до Ради подання про ратифікацію Угоди з ЄІБ про модернізацію миколаївської залізниці

Під час відвідування Миколаєва Президент Петро Порошенко підписав подання до Верховної Ради щодо розгляду проекту Закону «Про ратифікацію фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком», повідомляє прес-служба Глави держави.

bez-nazvaniya

«Йдеться про проект модернізації залізниці на ділянці Долинська-Миколаїв-Колосівка. Загальний обсяг інвестицій передбачений більше 300 мільйонів євро», — сказав Президент.

Петро Порошенко акцентував на тому, що це характеризує різке зростання інвестицій в економіку України взагалі і, зокрема в транспортну інфраструктуру.

За його словами, реалізація проекту забезпечить збільшення і швидкість потягів, збільшення пропускної здатності за цим напрямком.

«На сьогоднішній день це робиться для того, щоб полегшити залізничне сполучення з миколаївськими портами, забезпечити збільшення завантаження, прискорення обробки вантажів і підвищення якості надання транзитних послуг та укріплення статусу України як транзитної держави», — наголосив Президент, підписуючи документ.

Угода та реалізація проекту є важливою також і тому, що Україна нині входить до трійки найбільших експортерів зернових культур світу, також підкреслив Глава держави. «Частка цих культур у загальному експорті України минулого року досягла 15%. Погодні умови поточного року також є достатньо оптимістичними і ми не збираємося знижувати експорт. За рахунок цього підтримується стабільність національної грошової одиниці, за рахунок цього підтримуються золотовалютні резерви держави», — констатував Петро Порошенко, нагадавши, що у 2015 році вони складали 5 мільярдів, а сьогодні – майже 19 мільярдів доларів, не зважаючи на виплату майже півмільярда доларів по зовнішнім зобов’язанням.

«Це надзвичайно яскрава характеристика поточного стану фінансової системи України», — зазначив Президент. Він також висловив впевненість у достатньо великому потенціалі зростання експортних можливостей України, для чого також необхідне покращення транспортної інфраструктури нашої держави.

Фінансову угоду «Проект модернізації української залізниці (Модернізація інфраструктури ПАТ «Укрзалізниця») між Україною та Європейським інвестиційним банком було вчинено 19 грудня 2016 року у Брюсселі.

Угодою передбачено, що Європейський інвестиційний банк (далі – ЄІБ) надає Україні в особі Міністерства фінансів України позику в розмірі 150 млн євро для реалізації проекту «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка», який передбачає будівництво другої колії, електрифікацію та модернізацію систем сигналізації і зв’язку на напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка.

Загальна вартість Проекту складає 306 млн євро. Джерелами фінансування визначено позика ЄІБ під державні гарантії – 150 млн євро, кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку під державні гарантії – 150 млн євро; грантові кошти на технічну допомогу Інвестиційного фонду сусідства або інших донорів – 6 млн євро.

Реалізація Проекту дозволить збільшити пропускну спроможність залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка, що у свою чергу дозволить вирішити проблеми з пропуском вантажів в напрямку миколаївських портів; підвищити середню швидкість руху вантажних поїздів на ділянці на 20 – 25%, скоротити термін доставки вантажів та зменшити експлуатаційні витрати, пов’язані із поліпшенням організації руху поїздів.

 

https://eu-ua.org/novyny/prezydent-napravyv-do-rady-podannya-pro-ratyfikaciyu-ugody-z-yeib-pro-modernizaciyu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.