Не пропусти

Держава все переводить на місцеві бюджети. Це — знущання над людьми!!! Приклад

Як інформують у міськраді Канева, члени виконкому зібралися на позачергове засідання, аби внести зміни до рішення міської ради «Про міський бюджет на 2018 рік», збільшивши видатки на придбання медикаментів для хворих на цукровий діабет.

1527078938_0

Як з’ясувалося в ході зустрічі, у вівторок, 17 травня ц.р., на прийом до міського голови Ігоря Ренькаса звернувся інсулінозалежний житель Канева, який не зміг в аптеці, з якою укладено договір на забезпечення ліками хворих на цукровий діабет, отримати необхідний препарат. Регулярне приймання ліків для інсулінозалежних хворих є життєво необхідним. Не зволікаючи, члени виконкому зібралися на позачергове засідання, аби розібратися в ситуації, що склалася.

— Справа в тім, що договір на забезпечення інсуліном укладено на суму 43 тис.грн. в місяць. У травні цю суму вже вичерпано, — пояснює директор ТОВ «Канівська центральна районна аптека №91» Жанна Ніколенко.

Ендокринолог Канівської ЦРЛ Юрій Колінько повідомив, що в місті на сьогодні зареєстровано 156 осіб, які забезпечуються інсуліном. Щомісячна потреба в інсуліні для них складає на суму 113,7 тис.грн. Держава фінансує лише 43,6 тис.грн., на яку й укладено договір з аптекою. Виходить, що 70% вартості має відшкодовуватися з міського бюджету.

— Така ситуація не тільки в Каневі, а й в Чорнобаї, Золотоноші, Черкасах… Загалом по всій країні, — доповнює Ж.Ніколенко.

Окрім того, зросла кількість пацієнтів, які перейшли на дороговартісне імпортне лікування. Якщо минулого року в Каневі таких осіб було 8, то цього — 24.
— Імпортні препарати якісні. Хворий почуває себе набагато краще. Але вартість сягає до 2-3 тис.грн. за препарат. Лікування призначається в Черкасах або Києві, і аптекар не вповноважений запропонувати інший (дешевший) препарат, — пояснює Ж.Ніколенко.

Зважаючи на ситуацію, члени виконкому ухвалили рішення, яким виділили 100 тис.грн. на придбання медикаментів для хворих на цукровий діабет. Утім, ця сума лише для того, щоб «закрити» проблему в травні, а не вирішити остаточно.

Політика держави – все переводити на місцеві бюджети: медицину, освіту, перевезення… Це просто знущання над людьми, — заявив Канівський міський голова І.Ренькас. — Загалом для забезпечення інсуліном хворих до кінця року потрібно близько 700 тис.грн. Будемо шукати шляхи вирішення.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.