Не пропусти

Помста за образу коханої

24 квітня 2018 року колегією суддів під  головуванням судді Дробинського О.Е. та членів колегії суддів Миронової О.В., Старжинської О.Є., було розглянуто кримінальне провадження по обвинуваченню громадянина «Т» в скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.115 (Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині,), ч. 1 ст.. 185 (Таємне викрадення чужого майна (крадіжка), ч. 1 ст. 263 (Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу), ч. 2 ст. 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднане з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинене з проникненням у приміщення чи інше сховище, або якщо воно завдало значної матеріальної шкоди) КК України.

489347_news

Обставини справи: Потерпілий «К» рік перебував за кордоном на заробітках і після повернення  в Україну вирішив зустрітися з приятелем у кафе, де пили горілку, потім відвідали сауну, а після відправилися до загального приятеля в смт. Сланець. Там під час розмови громадянин «К» образив дівчину громадянина «Т». Злопам’ятний чоловік вирішив відплатити кривднику. Він пішов до себе додому і взяв там обріз рушниці та набої до нього, який позичив у знайомого і зберігав у вулику. Після чого повернувся до приятелів і запропонував своїй жертві відправитися в смт. Єланець, а по дорозі заїхати на територію аеродрому, щоб там разом вжити наркотики. Вже на території аеродрому між чоловіками знову зав’язалася неприємна розмова, в ході якої знову прозвучали образливі слова на адресу дівчини обвинуваченого «Т». громадянин «Т» дістав обріз і вистрілив у спину кривдника. Потерпілий побіг в надії сховатися, але впав на землю. В цей час громадянин «Т» знову зарядив обріз рушниці і знову вистрілив прямо в спину кривдника в результаті чого той помер.Після цього громадянин «Т»  сів в автомобіль убитого, обнишпорив його особисті речі, присвоїв знайдені 46 тисяч гривень і 100 доларів, а машину вбитого здав на металобрухт.Про зникнення вбитого «К» заявила його мати. Вона знала, що син знаходиться в Миколаєві і очікувала його приїзду, але коли він перестав виходити на зв’язок, жінка звернулася в поліцію. Тіло пролежало на місці злочину приблизно 25-30 днів, тому з’ясувати причину смерті під час проведення судової медичної експертизи було не просто. Шляхом опитування свідків і завдяки наявним речових доказів був затриманий підозрюваний в скоєнні злочину громадянин «Т». Відзначається, що підозрюваний «Т» визнав свою вину у вбивстві, але заявив, що грошей було на 20 тисяч менше зазначеної суми. Під час обстеження його психічного стану вдалося визначити емоційно не стійкий розлад особистості зловмисника.

Обставинами, які відповідно до ст. 66 КК України пом’якшують покарання обвинуваченому Тарасенку С.І., суд визнав його щире каяття та активне сприяння розкриттю вчинених ним злочинів.

Обставин, які б відповідно до ст. 67 КК України обтяжували покарання обвинуваченому Тарасенку С.І., судом встановлено не було.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 369 — 380 КПК України, відповідно до ч.1 ст.70 КК України, при сукупності злочинів, шляхом часткового складання призначених покарань, остаточно до відбування покарання обвинуваченому «Т» судом було призначено 12 /дванадцять/ років позбавлення волі без конфіскації його майна.Цивільний позов потерпілої «К» був задоволений частково,  на її користь з обвинуваченого «Т» було стягнуто 121364 /сто двадцять одну тисячу триста шістдесят чотири/ гривні в рахунок відшкодування заподіяної матеріальної шкоди, та 500000 /п’ятсот тисяч/ гривень в рахунок відшкодування заподіяної моральної шкоди, пов’язаної із смертю старшого сина «К», а всього 621364 /шістсот двадцять одну тисячу триста шістдесят чотири/ гривні./По даній судовій справі прокуратурою Миколаївської області подано апеляційну скаргу.

Прес-секретар суду

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.