Не пропусти

Зупинимо амброзію разом

Зважаючи на високу шкідливість амброзії полинолистої 18 травня заступник голови райдержадміністрації Олена Козуб провела нараду, де розглянула питання про заходи боротьби з карантинним бур’яном у вегетаційний період в районі. Участь в нараді взяли начальник управління агропромислового розвитку Володимир Малярчук, представники Олександріської, Дорошівської, Бузької ОТГ, Щербанівської, Вознесенської сільської ради.

Знищення амброзії полинолистої як карантинного бур’яну, підлягає загальній комплексній системі боротьби з бур’янами, тому раніше було розроблено план заходів боротьби з карантинним бур’яном.

Про прийняті міри боротьби з небезпечною рослиною звітували всі учасники наради. Боротьба з амброзією повинна бути постійною, тому, що цей бур’ян росте не один рік. Потрібно стабільно вести боротьбу з цією рослиною, — наголосила заступник голови райдержадміністрації Олена Козуб. За результатами засідання вирішено запропонувати обстежити території своїх земель (земельних ділянок) і при виявленні небезпечного карантинного бур’яну амброзії полинолистої знищити її, затверджено графіки покосів, провести роз’яснювальну роботу серед населення про загрозу здоров’ю людей від амброзії та необхідності її знищення.

 ___________________________________

Амброзія полинолиста — один з небезпечних карантинних бур’янів. Засмічує всі  культури, щільно росте на узбіччях доріг, берегах зрошувальних каналів, ставків і річок, на пустирях та інших необроблюваних землях. Проблема поширення карантинного бур’яну амброзії полинолистої має глобальний характер, цей бур’ян розповсюдився на всій території Вознесенського району та міста

Амброзія полинолиста – це не лише злісний бур’ян, але й дуже сильний алерген з тривалим періодом цвітіння. Квітковий пилок амброзії є причиною виникнення багатьох алергічних захворювань, котрі об’єднані під назвою «поліноз». Ці захворювання відомі також під назвами «сінна лихоманка», «сінна астма». Попадаючи  на слизову оболонку носа або на кон’юнктиву очей спричинює сінну пропасницю, яка супроводжується підвищенням температури, набряком слизової оболонки, верхніх дихальних шляхів та очей. Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі підіймаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань (майже на 50 км). Вітер є одним із факторів, розповсюдження амброзії на великі відстані

Найефективнішим комплексним засобом боротьби з бур’яном є об’єднання зусиль та знищення рослини з застосуванням агротехнічних, механічних та хімічних методів боротьби.

 В населених пунктах — це створення газонів із багаторічних трав. Багаторічні трави пригнічують  ріст та розвиток рослин амброзії полинолистої.

  • Хімічний метод доцільно застосовувати в промислових зонах, на узбіччях доріг, на сільгоспугіддях. Він передбачає застосування гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.
  • Механічний метод — бажано застосовувати на територіях населених пунктів. На землях з високими і дуже високими санітарно-гігієнічними вимогами (землі навколо житлової забудови, громадських будівель, тваринницьких ферм, парки, стадіони, спортивні площадки, промислові території і інші)  де виключене застосування гербіцидів. Тут амброзія знищується шляхом виполювання, ручного видалення або скошування. На присадибних ділянках та клумбах найефективніше виривати рослини  з корінням.

Заходи будуть ефективними тільки у разі їх систематичного виконання впродовж тривалого часу і тільки загальними зусиллями населення. Чистота довкілля та здоров’я людей – проблеми, на яки потрібно спрямувати всі зусилля на знищення шкідливої рослини – амброзії.

Зупинимо амброзію разом – небезпечний карантинний бур’ян!

image

img_20180518_090343

img_20180518_090400

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=49572

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.