Не пропусти

Суд Лінча по-вознесенські

11 травня 2018 року під  головуванням судді Зубар Н.Б. та членів колегії суддів Вуїва О.В., Ротар М.М. було розглянуто справу про кримінальне провадження по обвинуваченню громадян «В», «В» та «Б» в скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст.121 (Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, чи з мотивів расової, національної або релігійної нетерпимості, або вчинене на замовлення, або таке, що спричинило смерть потерпілого,), ч.2 ст.186 (Грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб) КК України.

485115_news

Обставини справи: 20.05.2017 року громадянин «В» прибув до домоволодіння своєї матері «В», де вони спільно зі співмешканцем останньої – громадянином «Б» почали вживати алкогольні напої. В ході розпиття спиртних напоїв громадянка «В» почала скаржитися на те, що її сусід «М» ображає її та виражається на її адресу нецензурною лайкою. У зв’язку з цим, у «Б»  виник злочинний намір, спрямований на спричинення тілесних ушкоджень громадянину «М» за образу «В».

Реалізуючи свій злочинний намір, маючи прямий умисел, спрямований на спричинення тілесних ушкоджень «М», одразу ж після розмови, громадяни «Б» з «В» та «В» попрямували до домоволодіння «М». При цьому, щоб бути не поміченими сторонніми особами громадяни «Б», «В» та «В» до місця вчинення злочину йшли через садибну придомову ділянку. Підійшовши до місця мешкання «М», «В» постукав у вхідні двері будинку, через деякий час двері відчинив «М» та всі зайшли до приміщення кухні. В подальшому між «Б», «В», «В» та «М» виник словесний конфлікт. Після чого, «В» умисно рукою наніс не менше одного удару в область обличчя «М», від якого останній почав тікати до приміщення будинку. В цей час, «Б» побіг за «М» та умисно почав наносити руками удари в область голови, обличчя та тулуба «М», від яких той впав на підлогу.

Внаслідок дій «Б» громадянину «М» були спричинені тілесні ушкодження, що відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпечності для життя та знаходяться у прямому причинному зв’язку з настанням смерті.

Крім того, громадяни «Б» та «В» викрали майно потерпілого «М», яким розпорядилися на власний розсуд.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 373 – 374, 376 КПК України, суд ухвалив остаточно:

  • обвинуваченого «В»: за ч.2 ст.121 КК України, – визнати невинуватим та на підставі п.2 ч.1 ст.373 КПК України виправдати через недоведеність вчинення обвинуваченим кримінального правопорушення; за ч.2 ст.186 КК України до відбування покарання призначити 5 (п’ять) років позбавлення волі;
  • обвинуваченому «Б» на підставі ч.2 ст.121 та ч.2 ст.186 КК України до відбування покарання призначити 8 (вісім) років позбавлення волі;
  • обвинувачену «В» на підставі ст.. 75 КК України звільнити від відбування покарання з випробовуванням з іспитовим строком 3 (три) роки та покласти на неї обов’язки, передбачені ч.1 ст.76 КК України, а саме: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

На даний час по даній судовій справі апеляційну скаргу не подано.

Прес-секретар суду

https://vs.mk.court.gov.ua/sud1407/pres-centr/news/485115/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.