Не пропусти

Про роботу Вознесенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області за перший квартал 2018 року

Вознесенським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Миколаївської області відповідно до Основних пріоритетів діяльності Пенсійного фонду України протягом першого кварталу 2018 року забезпечено стабільне фінансування та своєчасну виплату пенсій, вживались заходи щодо наповнення бюджету Фонду, покращення якості обслуговування громадян, впровадження ефективних технологій адміністрування та підвищення прозорості пенсійної системи.

Загальна сума видатків на фінансування виплати пенсій та грошових допомог по управлінню за  перший квартал 2018 року склала 196548,6 тис.грн. При цьому середньомісячні видатки на виплату пенсій  складали понад 65516,2 тис. грн. Середній розмір пенсії протягом кварталу  зріс на  2 відсотка та склав 1903,82 грн.

У грудні 2017 року управлінням  завершено міграцію даних із автоматизованої системи обробки пенсійної документації на базі комп’ютерних технологій до централізованої підсистеми «Призначення та виплата пенсій» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (далі – підсистема ПВП). Формування виплатних документів починаючи з січня 2018 року проводиться за допомогою підсистеми ПВП, забезпечено її промислову експлуатацію. Для ефективної експлуатації підсистеми на 100% оновлено комп’ютерну техніку у  фронт-офісах та на 63% – у бек-офісах управління.

Станом на 1 квітня 2018 року на обліку в  управлінні перебуває 37145 пенсіонерів, у тому числі м.Вознесенськ та Вознесенський район  —  19925 пенсіонерів; Веселинівський район – 6257 пенсіонерів; Доманівський район – 6238 пенсіонерів; Братський район – 4725 пенсіонерів.

Протягом першого кварталу управлінням призначено 247 пенсійних справ та 7 пенсій відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»,  проведено 429 індивідуальних перерахунків, призначено 2 пенсії особам, які приймали  участь в антитерористичній операції, виплачено 491 допомогу на поховання.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»  в першому кварталі 2018р. проведено 2 масових перерахунки пенсій:

1) уточнення показників заробітної плати за листопад 2017р., сума підвищення склала – 88грн.

2) з 01.04.2018р. перерахунок по стажу відповідно до ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», перераховано 7761 особовий рахунок. У зв’язку з чим потреба на виплату пенсій квітня склала — 70823,2 тис.грн.

Через банківські установи, уповноважені на здійснення пенсійних виплат, забезпечено виплати 22,2 тис. одержувачів пенсій (59,8%) на загальну суму 123047,0 тис. грн., економія коштів на оплату послуг по доставці пенсій склала більше  1722,7 тис. грн.

За перший квартал 2018 року надходження власних коштів, з урахуванням надходжень від єдиного внеску, склали 63513,6 тис.  грн.., що на 14831,2 тис. грн.. (30%) більше, ніж  у відповідному періоді 2017 року. Забезпеченість власними коштами  склала  32,3%.

Надходження коштів, адміністрування яких здійснюється управлінням, склали 247,3тис. грн.., плановий показник виконано  на 87,4%, що обумовлено невиконанням доведеного завдання по погашенню заборгованості.

Збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій ( купівлі – продажу нерухомого майна, авто) надійшло в сумі 495,16 тис. грн.., темпи росту до відповідного періоду 2017 року – 104,2%.

Заборгованість з платежів  до Фонду протягом кварталу зросла на 24,4 тис. грн.. та склала 1128,3 тис. грн.., у тому числі заборгованість зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування  — 758,0 тис. грн.., з відшкодування пільгових  – 370,3 тис. грн.

Заборгованості економічно-активних платників становить 83,1 тис.грн.,  у тому числі по страхових внесках – 2,9 тис. грн.., з відшкодування пільгових пенсій – 80,2 тис. грн..

Протягом кварталу кількість економічно активних боржників збільшилась на 2 страхувальника, сума заборгованості — на 36,0 тис. грн. Найбільшими підприємствами з дієвим статусом боргу є:

ПАТ «Зелений гай» — 61,2 тис.грн.  (73,6 % від заборгованості економічно-активних платників)

ТДВ «Вознесенська агропромтехніка» — 12,8 тис.грн. (15,4% від заборгованості економічно-активних платників)

У загальній сумі заборгованості 301,8 тис. грн.. (37,4%) належать 3 платникам, які підпадають під дію Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з яких найбільші суми боргу мають:

ТОВ «Прибузький гранітний кар’єр» — 160,7 тис.грн.

ВАТ ПМК -93 «Промжитловодбуд» — 118,4 тис.грн.

З дати порушення справи про банкрутство в рахунок погашення боргу надійшло 27,9 тис. грн..  (у тому числі в першому кварталі  2018 року – 21,96 тис. грн), що становить лише 9,2% до загальної суми заборгованості.

За станом на 01 квітня 2018 року в органах державної виконавчої служби на виконанні знаходяться виконавчі документи про стягнення коштів на суму 1025,8 тис. грн. Від заходів примусового стягнення протягом  кварталу надійшло коштів в сумі 68,4 тис.грн..,  з  відшкодування  пільгових пенсій  –  22,0тис.грн.

Для забезпечення максимальної результативності в роботі спеціалісти управління з фахівцями виконавчої служби проводять наради щодо вирішення проблемних питань при виконанні виконавчих документів та погашення заборгованості по платежах до ПФУ.  Так, за перший квартал 2018 року проведено 4 спільні наради, на виконання рішень яких  скеровувались запити у відповідні служби щодо зареєстрованих за боржниками транспортних засобів, щодо наявності коштів та майна; скеровувались в суд подання про тимчасове обмеження в праві виїзду за кордон, подання про примусове входження в приміщення боржника; подавались запити до боржників про наявність у останніх дебіторської заборгованості.  Впродовж  першого кварталу проведено 65 ознайомлень по 117 виконавчих документах на загальну суму 459,2 тис. грн., за результатами ознайомлень направлена 1 скарга на бездіяльність державних виконавців. Здійснено 19 спільних виїздів до боржників.

В управлінні постійно здійснюється моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо страхувальників, які нараховують своїм працівникам заробітну плату у розмірі менше законодавчо встановленого мінімуму та допускають порушення законодавства про працю.

Відповідно даних звітності за січень 2018 року 8567 застрахованих осіб отримували заробітну плату менше мінімального, встановленого законодавством, рівня (3723 грн.), з них за умови відпрацьованого повного місяця, без позначки неповний робочий час, без врахування осіб що працюють за угодами ЦПХ та осіб з інвалідністю – 515 осіб. Частка працівників бюджетної сфери при цьому складає близько 39%. Порівняно з минулим роком  кількість застрахованих осіб, що отримують заробітну плату менше мінімального рівня зменшилась на 56%.

Кількість застрахованих осіб по управлінню станом на 01 квітня 2018 року складає 19187, що менше порівняно з  початком 2018 року  на 418 чоловік.

Із загальної кількості застрахованих осіб 761  особа, або 4%,  у лютому 2018 року працювали за угодами цивільно-правового характеру. Порівняно з груднем 2017 року кількість таких застрахованих осіб зменшилась на 163  особи.

Основну увагу приділяється роботі, спрямованій на соціальний захист майбутніх пенсіонерів, а нині працюючих офіційно чи нелегально. З цією метою та для виявлення ознак тінізації заробітної плати та зайнятості проводиться кропітка робота, щодо аналізу звітності страхувальників на предмет виявлення тих, які нараховують зарплату найманим працівникам менше мінімального розміру.  Результати таких аналізів подаються до органів влади та контролюючих органів для вжиття  заходів у межах чинного законодавства, а саме до органів місцевого самоврядування з початку року передано матеріали щодо 36 роботодавців, до соціальних партнерів по 483 суб’єктах господарювання.

Одним із пріоритетних значень має питання вдосконалення організації роботи по обслуговуванню громадян.

Обслуговування громадян в управлінні за принципом «єдиного вікна» дає змогу відвідувачу в короткий термін отримати необхідну інформаційну допомогу, отримати довідки на запити, подати пакет документів для призначення або перерахунку пенсії.

Протягом першого кварталу  2018 року на прийом до Вознесенського, Доманівського, Веселинівського, Братського  відділів  обслуговування громадян  звернулось 8827 осіб, що на 5358 осіб більше ніж за відповідний період минулого року.

Основні питання, з якими звертаються громадяни – це питання призначення та перерахунку пенсій, розміру пенсій, розрахунку страхового стажу, віку виходу на пенсію.

Постійно проводиться опитування громадян методом анкетування. Це дозволяє з’ясувати побажання відвідувачів, підвищити якість обслуговування і рівень довіри громадян. Анкети розповсюджуються у відділах обслуговування громадян. Крім цього, у приміщеннях управління розміщено скриньку для зауважень та пропозицій щодо якості обслуговування громадян.

Одним з головних напрямків роботи Пенсійного фонду України є дистанційне обслуговування громадян на території об’єднаних громад.

Враховуючи норми законодавчих актів та виходячи із вимог Стратегії розвитку та модернізації Пенсійного фонду України на період до 2020 року, відповідно до затверджених графіків, управлінням забезпечується обслуговування громадян у Олександрівській, Бузькій, Прибужанівській, Дорошівській,  Веселинівській, Доманівської, Мостовській, Прибузькій  об’єднаних територіальних  громадах. За перший квартал 2018 року  на виїзних прийомах у  громадах  надано послуги 616 особам.

В першому кварталі 2018 року   управлінні здійснено 18 виїзних прийомів громадян в населені  пункти за місцем проживання та роботи, на яких прийнято 59 осіб. Проведення  таких заходів створює умови для  підвищення рівня правової освіти населення, роз’яснення конституційних прав громадянам, які потребують соціального захисту і підтримки.

З метою роз’яснення питань законодавчих та нормативних актів з питань пенсійного забезпечення, прав застрахованих осіб, легалізації робочих місць та заробітної плати управлінням здійснюється ґрунтовна інформаційно-роз’яснювальна робота, в тому числі шляхом проведення нарад, зустрічей та семінарів з представниками трудових колективів, громадських організацій, соціальними партнерами, студентами, публікацій на сторінках друкованих видань, електронних ЗМІ та ін.

За  перший квартал 2018 року в періодичних  виданнях  опубліковано 14 статей, на інформаційних веб – ресурсах  розміщено 102 інформації.

За телефонами «гарячих ліній» протягом першого кварталу 2018 року отримали консультації та роз’яснення 393 громадянина.

Розвиток сучасних технологій дає можливість кожній людині користуватися новітніми досягненнями науки. До них відноситься і функціонуючий веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Станом на 01 квітня 2018 року  в управлінні зареєстровано 8348 користувачів Веб-порталу. Роз’яснювальна робота в цьому напрямку продовжується і надалі. Також функціонує online-приймальня громадян із засобами програмного забезпечення «Skype», де запитувачі можуть отримати відповідь на свої питання в електронній формі.

В управлінні ведеться Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, в якому на всіх застрахованих осіб та одержувачів пенсійних виплат сформовано індивідуальні електронні картки, де містяться дані про трудові відносини, стаж, заробітну плату, сплату страхових внесків, пенсійні виплати та виплати за іншими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування. Фахівцями управління здійснюється постійний моніторинг поданих відомостей та аналіз їх достовірності.

Виконання плану надходжень до бюджету Фонду, поліпшення якості пенсійних послуг, вдосконалення роботи громадської приймальні за принципом «єдиного вікна» та розвиток дистанційних форм обслуговування громадян – основні пріоритетні завдання і в подальшій роботі управління.

Вознесенське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Миколаївської області

http://voz.gov.ua/pensyniy-fond/304-pro-robotu-voznesenskogo-obyednanogo-upravlnnya-pensynogo-fondu-ukrayini-mikolayivskoyi-oblast-za-pershiy-kvartal-2018-roku.html

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.