Не пропусти

Знову шахрайство?

У зв`язку з прийняттям Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» анульовані результати громадського обговорення підвищення рівня Олександрівського водосховища до НПУ 20,7 м, яке проводила ЮУ АЕС рік тому.

Тепер ЮУ АЕС повинна розробляти нову оцінку впливу на довкілля та проводити новий процес громадського обговорення по новому Закону.

17.04.2018 року на сайті Мінприроди http://eia.menr.gov.ua/uploads/documents/564/reports/2c04c336e3d03f54e4151657f31a0ed8.pdf

з`явилося ПОВІДОМЛЕННЯ про діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля : «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС у складі гідроагрегатів 3-6 з поетапним підвищенням нормального підпірного рівня (НПР) Олександрівського водосховища на р. Південний Буг до позначки +20,7 м.»

tgaes

У п.3 Статті 4 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» говориться наступне: «Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, … оприлюднюються суб’єктом господарювання не пізніше трьох робочих днів з дня їх подання … уповноваженому центральному органу (Мінприроди України) шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації (не менше двох), визначених суб’єктом господарювання, територія розповсюдження яких охоплює адміністративно-територіальні одиниці, які можуть зазнати впливу планованої діяльності, а також розміщуються на дошках оголошень органів місцевого самоврядування або в інших громадських місцях на території, де планується провадити плановану діяльність, або оприлюднюються в інший спосіб, що гарантує доведення інформації до відома мешканців відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на території якої планується розміщення об’єкта, чи до відповідної територіальної громади, яка може зазнати впливу планованої діяльності, та інших зацікавлених осіб».

Зовсім не даремно законодавець конкретно визначив термін — 3 дні. Це необхідно, щоб ті, хто підпадає під можливий вплив планової діядьності, змогли своечасно протягом 20 робочих днів надати свої » зуваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля » (ст.5, п.7 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» ).

Але я узнав про це Повідомлення на сайті Мінприроди тільки від свого миколаївського колеги — Олега Деркача. Хоча живу у 30 км від ЮУ АЕС нижче по течії Південного Бугу у м. Вознесенськ. Для нас 20,7 — це питання Бути чи не Бути. І ЮУ АЕС просто не має права без нас планувати підвищення рівня Олександрівського водосховища.

Але, схоже, аесівці і цього разу почали з шахрайства — на офіційному сайті міста і у місцевій інтернет-газеті не було і нема ніякого Повідомлення. А, значить, вознесенці навіть не знають про наміри ЮУ АЕС і не можуть своєчасно надати свої » зуваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля” .

Тихесенько сплинуть 20 днів і аесівці включать до ОВД те, що вони захочуть, а не те, що потрібно нам.

Я не виписую і не читаю місцеву папірову газету. Всі офіційні новини я узнаю з офіційного сайту та інтернет-видання “Вознесенськ онлайн”. А там нема ніякого Повідомлення.

Питання до тих, хто живе у зоні впливу Ташлицької ГАЕС та Олександрівського водосховища : чи було опубліковано у паперових газетах вашого населенного пункту (або розміщенно на дошках оголошень органів місцевого самоврядування або в інших громадських місцях) після 17.04.18 ( саме після 17.04.18. Тому, що раніше ЮУ АЕС багато чого надрукувала про 20,7) ПОВІДОМЛЕННЯ про діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля — «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС у складі гідроагрегатів 3-6 з поетапним підвищенням нормального підпірного рівня (НПР) Олександрівського водосховища на р. Південний Буг до позначки +20,7 м.».

Моя адреса — kolesnikov.s.t@gmail.com або залиште інформацію у коментарах.

Не можна залишатися пасивним, коли над твоєю Батьківшиною нависла реальна загроза.

Сергій Колєсніков, голова ВЕА “Злений світ” 02.05.18

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.