Не пропусти

Про автоматичний перерахунок пенсій з 1 квітня 2018 року

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148 внесено доповнення до статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо проведення щороку з 1 квітня перерахунку пенсії без додаткового звернення осіб, які після призначення пенсії продовжили працювати та набули стажу.

Це звичайний, стандартний перерахунок, який запроваджено починаючи з 1 січня 2004 року для працюючих пенсіонерів і проводиться кожні два роки. Відмінність лише в тому, що якщо раніше такий перерахунок здійснювався винятково за заявою людини, то тепер проводитиметься автоматично, незалежно від того, звернеться людина до Пенсійного фонду чи ні.

Право на перерахунок пенсії визначено з урахуванням даних про страховий стаж, які містяться в системі персоніфікованого обліку станом на 1 березня 2018 року. Обчислення страхового стажу, що дає право на перерахунок пенсії , здійснюється не раніше за день, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення ( чи перерахунку) пенсії.

Перерахунок пенсій вже проведено громадянам,  які отримують пенсію за віком чи по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Пенсіонерам, які одержують пенсію за вислугу років, такий перерахунок здійснено за умови, що вони досягли встановленого законом пенсійного віку.

Пенсії перераховано пенсіонерам, які:

— продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснено на найбільш вигідних умовах: з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, або з урахуванням  страхового стажу та зарплати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

— продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу та після призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло два роки з дня звернення. У такому разі перерахунок пенсії здійснено з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Під час проведення перерахунку з 1 квітня перевіряється, який перерахунок доцільно провести: із урахуванням  і стажу, і заробітної плати. Адже після виходу на пенсію людина зазвичай має роботу, що є не дуже високооплачуваною, а врахування невисокої заробітної плати може призвести до того, що знизиться індивідуальний коефіцієнт заробітку людини, і в підсумку вона не отримає бажаного підвищення, а навпаки, розмір пенсії зменшиться. Тому обирається, який із варіантів є для пенсіонера найбільш доцільним.

Звертаємо увагу, що надалі такий перерахунок здійснюватимуть для пенсіонерів, що працюють, кожного 1 квітня. Тобто, якщо хтось не набув права на такий перерахунок із 1 квітня 2018 року, то йому пенсію перерахують без звернення з 1 квітня 2019.

Вознесенське об’єднане

управління ПФУ

Миколаївської області

http://voz.gov.ua/pensyniy-fond/195-pro-avtomatichniy-pererahunok-pensy-z-1-kvtnya-2018-roku.html

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.