Не пропусти

Людина-легенда. У Щербанях вшанували пам’ять Миколи Рябошапки

27 квітня для жителів Щербані особливий день. Минув 31 рік, проте спогади про Героя Соціалістичної Праці Миколу Миколайовича Рябошапку не вгасають. Важко уявити історію нашого району без цієї легендарної людини.

Микола Рябошапка народився не на Вознесенщині, але саме тут він здобув славу Заслуженого працівника сільського господарства України. Чимало було добрих діл у Героя Соцпраці: передові технології та новаторські методи, рекордні врожаї та надої, газифікація села, побудував людям розкішний Будинок культури, чудовий спортивний комплекс та багато іншого.

imageimg_5977

Тож згадати і поділитися спогадами про видатну людину завітали перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Тетяна Панова, голова районної ради Іван Бурдін, депутат Миколаївської обласної ради Ташлик Григорій Володимирович,  колишній голова обласної ради 3 та 4 скликань Михайло Москаленко, онука М. М. Рябошапки Оксана Олександрівна, керівник НТЦ «Лан» Володимир Треножкін, голова Бузької громади Юрій Заволока, голова Дорошівської громади Олександр Ігнатов, голова Щербанівської сільської ради Юрій Воропай, голова районної громадської організації ветеранів України Раїса Захарова, керівники сільськогосподарських підприємств, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, громада району.

Розпочався захід покладання корзини та гірлянди до бюсту М. М. Рябошапки.

Привітати присутніх та гостей з визначною датою звернулася Тетяна Панова. «Це була визначна людина, багато добрих справ зробив Микола Миколайович, перш за все, для Щербанів і щербанівців. Він є прикладом для всіх наступних поколінь. Тож бажаю всім добра, миру та процвітання рідного краю», — наголосила Тетяна Панова. Голова районної ради Іван Бурдін, зауважив, що Микола Миколайович Рябошапка був і залишається авторитетом і для сільгоспвиробників, і для влади. Він любив молодь, культуру, спорт, робив все, щоб молоді на щербанівській землі було комфортно. Наголосив, що Микола Рябошапка залишив після себе гідних учеників, послідовників. Також поздоровив з наступаючими травневими святами.

img_5979img_5989

Михайло Москаленко нагадав, якою великодушною був людиною заслужений працівник сільського господарства, поділився своїми враженнями від першої зустрічі з ним та вміння господарювати.

«Людина з великої букви, яку знали не тільки в Миколаївській області, а й далеко за її межами. Мені довелося з ним познайомитись в шкільному віці. Всі його здобутки жителі області пам’ятають до сир пір. Світла пам’ять цієї людині, а присутнім бажаю здоров’я, благополуччя, добра», — зазначив Григорій Володимирович.  Він виконав відповідальну місію та вручив Почесну грамоту Миколаївської обласної ради керівнику НТЦ «Лан» Володимиру Треножкіну за особистий вклад в розвиток сільського господарства Вознесенського району та Миколаївської області.

Також до вітань приєднались голови Бузької та Дорошівської громад.

Традиційно на цьому заході відбулося щорічне нагородження Перехідним кубком та премією ім. Героя Соціалістичної праці М. М. Рябошапки запровадженими в районі.

Тож в цьому році перше місце та право на отримання Перехідного Кубку імені Героя Соціалістичної праці Миколи Миколайовича Рябошапки  отримала керівник приватного  сільськогосподарського підприємства «Новогригорівське» Булат Олена Петрівна, яку нагороджено також  Почесною грамотою.

За друге місце в щорічному конкурсі нагороджено керівника  Державного підприємства «Дослідне господарство «Зорі над Бугом» науково-виробничого центу «СОЯ» Національної академії аграрних наук  Єліневського Юрія Юрійовича.  Третє місце посів керівник товариства з обмеженою відповідальністю  науково-технологічного центру «Лан» Треножкін Володимир Кирилович.

Лауреатами у наступних номінаціях стали:

— в номінації «Кращий працівник сільського господарства» — Мукомел Віктор Анатолійович  – тракторист товариства з обмеженою відповідальністю  науково-технологічного центру «Лан»;

— в  номінації «Кращий працівник у галузі «Освіта» — Топилін  Вадим Миколайовича  – вчитель історії Бузької загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів  Вознесенського району Миколаївської області;

— в  номінації «Кращий працівник у галузі «Охорона здоров’я» — Манюта Світлана Михайлівна – медична сестра загальної практики-сімейної медицини  Щербанівської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини;

— в номінації «Кращий працівник у галузі «Культура» — Вербівська  Лариса Вікторівна  – директор Дорошівського сільського Будинку культури;

— в номінації «Кращий підприємець» — Кожухаренко Оксана Віталіївна –  приватний підприємець с.Щербані;

— в номінації «Кращий працівник у сфері соціального захисту» —  Кадацька Галина Миколаївна –  соціальний робітник відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вознесенського району;

— в номінації «Кращий представник спортивної сфери» — Кульчицький Микола Васильович   – вчитель фізичної культури Дорошівської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів Вознесенського району Миколаївської області, тренер, суддя районних і обласних спортивних змагань.

Також виступив кращий учень Героя Соцпраці – керівник ТОВ «НТЦ «Лан» Володимир Кирилович Треножкін, котрим було заохочено й майбуття знаменитих Щербанів. Він вручив від сільгосппідприємства премії найбільш успішним учням місцевої загальноосвітньої школи.

На урочистостях лунали слова заслуженого працівника сільського господарства Миколи Миколайовича Рябошапки. Хвилиною мовчання присутні вшанували його пам’ять.

Музичний супровід організували учасники художньої самодіяльності районного методичного центру відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації.

На завершення заходу присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника  Миколи Миколайовича Рябошапки.

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=48661

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.