Не пропусти

Коли ставка податку в «єдинників» може збільшитися

Критерії для обрання та перебування у першій — третій групі платника єдиного податку (пп. 1, 2 і 3 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу):

Група Ставка податку, грн Граничний обсяг доходу за рік, грн Умови перебування
І до 176,20 300 000 Здійснення виключно роздрібного продажу товарів з торговельних місць на ринках та/або проведення господарської діяльності з надання побутових послуг населенню
ІІ до 744,60 1 500 000 Здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства
ІІІ 5 % доходу або 3 % доходу + ПДВ 5 000 000 Виробництво, продаж товару, надання послуг населенню та суб’єктам господарської діяльності незалежно від системи оподаткування (крім заборонених видів діяльності)

При цьому якщо граничний розмір доходу перевищується, то до суми такого перевищення встановлюється ставка єдиного податку у розмірі 15 %.

Крім того, ставка 15 % встановлюється до доходу:

  • отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до І або ІІ групи;
  • отриманого при застосуванні розрахунку іншого, ніж в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);
  • отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
  • отриманого платниками І або ІІ групи від провадження діяльності, не передбаченої пп. 1 або 2 п. 291.4 ст. 291  Кодексу.

 

При цьому якщо протягом календарного року платники першої і другої груп використали право на застосування іншої ставки єдиного податку у зв’язку з перевищенням обсягу доходу, встановленого для відповідної групи, право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році такі платники мають за умови неперевищення ними протягом календарного року обсягу доходу, встановленого пп. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу.

Також Вознесенське відділення Очаківської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області інформує, що терміни сплати єдиного податку визначено ст.295 Податкового кодексу України.

Для підприємців І та ІІ груп визначено граничний термін сплати єдиного податку — нe пізніше 20 числа поточного місяця. При цьому, якщо
20 число припадає на вихідний або святковий день, — сплатити єдиний податок необхідно у попередній робочий день (але бажано сплачувати єдиний податок до 15 числа).

Таким чином, у 2018 році передбачено такі терміни сплати єдиного податку за кожен конкретний місяць: 19 січня, 20 лютого, 20 березня, 20 квітня, 18 травня, 20 червня, 20 липня, 20 серпня, 20 вересня, 19 жовтня, 20 листопада, 20 грудня, але бажано сплачувати єдиний податок до 15 числа.

Для підприємців та підприємств ІІІ групи строк сплати єдиного податку настає протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. У 2018 році: за I квартал — 18 травня, за IІ квартал — 17 серпня, за IІІ квартал — 19 листопада, за IV квартал — 19 лютого 2019 року, але бажано сплачувати єдиний податок до 15 числа.

 

Вознесенське відділення Очаківської ОДПІ

  ГУ ДФС у Миколаївській  області

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.