Не пропусти

Заходи до 74-річниці визволення України від фашистських загарбників в бібліотеці № 1

Я єсть народ,
 якого правди сила
 ніким звойована
 ще не була.
Яка біда мене,
яка чума косила! –
А сила знову розцвіла.
Павло Тичина

День визволення Вознесенська від фашистських загарбників — свято, яке відзначається щорічно 24 березня. Напередодні свята, в міській бібліотеці № 1 КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» пройшла низка заходів присвячених 74 річниці визволення нашого рідного міста від фашистських загарбників.  На абонементі для користувачів бібліотеки висвітлена книжкова виставка «В книжковій пам’яті — миттєвості війни», присвячена безсмертному подвигу, ратній  та трудовій звитязі українського народу в роки Великої Вітчизняної війни. В читальній залі представлена історична художня хроніка «Схилимо голови перед визволителями». Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів. Також оформлена  викладка — пам’ять «Хто визволяв наш Вознесенськ, слід свій залишив у віках!», де представлені документи, експозиції, які розкривають історичну правду про переможні й трагічні дні, змальовують образи учасників воєнних подій. Книжкова виставка – це вдячний привід, щоб віддати належну шану не тільки воїнам, що піднялись на бій  з фашизмом, а й усім тим, хто кував перемогу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах, хто боровся із ворогом у партизанських загонах і підпіллі, у Русі Опору за межами Батьківщини, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах.

22 березня  в бібліотеці пройшла історична година «Тихі зорі вічної пам’яті», в якій взяли участь  учні 9-А класу ЗОШ № 10 разом з вчителем фізики Нагорною О. В. та учні 7-А класу ЗОШ № 2 разом з вчителем історії та правознавства Михайловою Л. В.

Молодь з великою увагою слухала розповідь бібліотекаря  Євстратьєвої Н. М. про героїв-визволителів нашого міста, яка супроводжувалась мультимедійною презентацією «Вічно і поіменно в наших серцях», дивились відеоролики та інші фотоматеріали, слухали пісні воєнної тематики, вшанували пам’ять полеглих воїнів, які віддали своє життя за визволення нашого міста хвилиною мовчання.

Затамувавши подих учні слухали,  як передовий загін57-го стрілецького корпусу в ніч на 22 березня,  форсував річку Південний Буг та захопив плацдарм на її західному березі й утримував його протягом трьох днів ціною свого життя.В пам’яті навіки збережуться імена героїв — сержанта Первухіна, капітана Вербицького, Героя Радянського Союзу капітана Осадчого, лейтенанта Олейнюка, полковника О. М. Сучкова та багатьох інших визволителів.

Колектив бібліотеки № 1 на чолі з завідуючою Барановською Р. В. зумів цікаво і змістовно донести до молоді  необхідну інформацію та показати весь трагізм  війни, зрозуміти, як нелегко дісталася перемога нашому народу. Адже патріотичне виховання сьогодні, як ніколи є важливим та актуальним. Воно набуває нового значення, бо і сьогодні війна увірвалась у наше життя жахливими словами інформаційних агентств про «відторгнення Криму», «захоплення у полон захисників України», «лікування поранених», «поховання загиблих героїв», «обстріли з гармат міст і сіл України», «загроза існуванню незалежної, єдиної України».

Допоки ми відчуваємо радість перемог і біль втрат, поки з великою гордістю ставимося до подвигів наших співвітчизників і з глибоким жалем співчуваємо тим, хто загинув у боротьбі за свободу рідної землі, доти ми маємо право називатися людьми.  Тому  наш священний обов’язок – берегти пам’ять про тих, хто визволяв наше місто.

Низький уклін, вічна пам’ять і слава воїнам – визволителям.

Бібліотека №1,
 КЗ «Бібліотечна мережа
м. Вознесенська»
http://voz.gov.ua/material/7208

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.