Не пропусти

Звернення ВЕА «Зелений світ» до Бузької ОТГ

Голові Бузької ОТГ  Заволока Ю.Ю. sr.bugskoe@yandex.ua

Голови ВЕА «Зелений світ»

Колєснікова С.Т.

вул. Омеляновича-Павленко,1@@

м.Вознесенськ, Миколаївської обл., 56503

kolesnikov.s.t@gmail.com , 0950260480

 

  звернення.

 

20.03.2018року  відбудеться ХVI сесія Бузької сільської ради восьмого скликання.

До порядку денного включені питання Про затвердження Цільової Програми захисту населення і території Бузької сільської радиВознесенського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру,забезпечення пожежної безпеки на 2018 — 2020 роки

Нажаль,  з опублікованих проектів рішень видно, що з поля зору громади випали два потужних фактори, які  суттєво впливають на виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.     Зараз вносити зміни до матеріалів сесії вже пізно. Але Їх необхідно включити до розгляду наступної сесії у якості змін та доповнень. А Програма “Вода  Бузької ОТГ” повинна стати предметом розгляду  окремої сесії.

 1. ЮУ ЕК (Южно українського енергокомплексу) та надзвичайні ситуції.

1.1   Прорив греблі Олександрівського водосховища.

Дамба Олександрівського водосховища будувалася вже давно. Зафіксовано факти крадіжок бетону та арматури під час будівництва.  За 30 років її суттєво розхитали багатотонажні вантажівки з гранітних кар’єрів. Скелю, на якій стоїть дамба,  нещодавно руйнували, поглиблюючи дно річки під греблею нібито для того,  щоб покращити роботу ГЕС. Не так далеко йде війна. Для сучасних терористів нема проблеми зруйнувати дамбу, якщо вона сама цього не зробить при рівні 20,7 м. Вірогідність виникнення надзвичайної ситуації різко підвищується у зв`язку з намірами ЮУ АЕС підвищити рівено Ол.в-ща до НПУ 20,7м.

Згідно  матеріалів ОВНС   https://www.sunpp.mk.ua/sites/default/files/documents/ovsn2017.pdf     (п.3.1.5.2.  Оцінка можливих наслідків надзвичайних ситуацій (НС)

 «руйнування Ташлицького водосховища відбудеться за 10 хвилин, спорожніння — за 60-65 хвилин. При цьому річкою Південний Буг виникне хвиля завввишки 10м зі швидкістю 50-30 км/год… При проходжені хвилі прориву в зону катастрофічного затоплення частково потрапляє 21 населений пункт Арбузинського, Вознесенського, Доманівського та Новоодеського районів загальною площею 8-10 кв.км з населенням 19315 чоловік.У зону катастрофічного затоплення потрапляє 2571 житлових та адміністративних будівель, 26 житлових обєктів, 102 с/гбудівлі. Буде підтоплено 24км автомобільних і 14 км залізничних шляхів, зруйновано 10-12 мостів і 14 насосних станцій.»

   Селу Бузьке реально загрожує цунамі  завввишки 10м зі швидкістю 50-30 км/год.

Санітарні та природоохоронні служби держави розігнані. Вся відповідальність за виживання громади лежить на громаді.  Можливий прорив дамби Олександрівського водосховища — це саме той випадок, коли спасіння утопаючих є  справа рук самих утопаючих.

Ті, кому потрібне підвищення рівня Олександрівського водосховища до НПУ 20,7 м,  кажуть, що дамба витримає. Але наведені розрахунки взяті з їх матеріалів. І якщо така катастрофа виникне, то як Бузькій громаді захиститися?

Вірити на слово керівникам НАЕК Енергоатом і ЮУ АЕС не можна. Занадто багато вже стало відомо зловживаннь, які крім мільярдних збитків державі суттєво знижують рівень безпеки АЕС ( Перелік посилань на зловживання додається). На слуханнях у Южноукраїнську виступила жінка з Вознесенська, яка сказала, що вся її сім`я хворіє на щитоподібну залозу, а у неї самої невиліковна стадія раку.. Вона переконана, що рак викликала ЮУ АЕС. І просила допомоги. Але президент НАЕК Енергоатом  відповів, що АЕС тут не винна, а грошей у них нема, тому що їм заборонено займатися благодійною діяльністю.  А тут раптом Енергоатом просто так, для наших потреб, порушуючи цілу низку Законів, піднімає рівень Олександрівського водосховища за 1,5 млрд гривень?! І при цьому рветься надати  цю заборонену “безкорисну допомогу” не зважаючи на шаленний опір громадськості.

Можна було б замість порожніх обіцянок вимагати страхування майна  закордонними страховими компаніями ( сподіватися що українські страхові компанії компенсують збитки не доводиться). Але ж, цунамі може спричинити загибель людей, а життя людей — безцінне!       Тому вихід для Бузької громади один — якщо громада не зможе протистояти наслідкам можливої катастрофи техногенного характеру, то треба зробити все, щоб її уникнути У цьому випадку — не погоджувати наміри ЮУ АЕС підвищити рівень Ол.в-ща до НПУ 20,7 м.

А за цим проектом шахраї приховали ще низку проектів, які є реальною техногенною загрозою для Бузької ОТГ — вони крадуть у громади річку Південий Буг.  Це — плани будівництва нових ядерних блоків на проммайданчику ЮУ АЕС  ( https://news.pn/ru/blogs/193546 ), проект реконструкції технічного водозабезпечення ЮУ АЕС, проект добудови 6 гідроагрегатів Ташлицької ГАЕС.  Зараз у шахрайський спосіб без обговорення з громадськістю та проведення екологічної експертизи  протизаконно ведеться інтенсивне будівництво  проекту реконструкції  системи технічного водопостачання ЮУ АЕС та добудови Ташл. ГАЕС. Від населення приховується те, що проектом передбачено відділення частини Ташлицького водосховища вздовж автомобільного мосту для верхньої водойми Ташлицької ГАЕС. Разово буде скинуто  у Буг 10 млн кубометрів технічної рідини з технічної водойми-охолоджувача ЮУ АЕС. А надалі кожного дня через восьмиметрові тунелі 6 гідроагрегатів Ташл.ГАЕС будуть скидатися зі 100 метрової висоти десятки мільйонів кубометрів цієї рідини, перемішаної з хімічно-радіаційними намулами Ташлицького та Олександрівського водосховищ.  У Ташлицькому водосховищі заборонено ловити рибу, купатися і  навіть — кататися на байдарках. Теж саме чекає і на наш Буг.   Весь непотреб  після ЮУ АЕС попливе по Бугу.  Крім цього, у разі реалізації вказаних проектів ЮУ ЕК суттєво збільшить споживання води з Південного Бугу ( на 26,5 млн.куб.м. води за рік) з відповідним збільшенням забруднення річкової води.

 Зараз ЮУ АЕС починає з нуля процес погодження 20,7  по новому Закону. Старі погодження втратили чинність. А нові погоджувати неприпустимо.

Для тих, хто хоче досконало розібратися у проблемі 20,7  — Перелік посилань додається.

1.2  Наслідки можливої аварії на ЮУ АЕС

Бузька ОТГ першою отримає ядерний удар у випадку ядерної катастрофи на ЮУ АЕС. Тому захист від ймовірної ядерної катастрофи повинен бути одним з першочергових завдань програми цивільного захисту.

Санітарні та природоохоронні служби держави розігнані. Вся відповідальність за виживання громади лежить на громаді.  Можна бути впевненими, що ні ЮУ АЕС, ні держава не допоможуть ОТГ у випадку аварії, або така допомога буде не адекватною.

Зараз на ЮУ АЕС одночасно проводяться низка небезпечних експериментів, кожен з яких може приевсти до ядерної катастрофи  https://news.pn/ru/blogs/193546 . Справа лише у часі.

З Фукусіми радіаційну воду скидали у море чи вивозили в океан. А куди попливе ядерний непотреб з ЮУ АЕС?

І стане мертвою зоною квітуча земля Бузької громади , а ті, що виживуть, вже невиліковно хвориими  поповнять лави біженців з Криму та Донбасу.— це і є ще одна реальна техногенна загроза бля Бузької ОТГ.  Можна бути впевненим, що Бузька ОТГ залишиться сам-на-сам з цією жахливою катастрофою. Єдиний вихід — запобігти ядерній катастрофі на ЮУ АЕС.

 А для цього треба не погоджувати наміри ЮУ АЕС продовження експлуатації третього енергоблоку ( два вже продовжили працювати на 10 років більше, ніж дозволяє проект) та будівництво нових енергоблоків на проммайданчику ЮУ АЕС.

 1. Підземне озеро питної води.

Населення с.Бузьке хворіє та передчасно вимирає із-за вживання забрудненої води підземного озера. Вирощування овочей стане неможливим без води підземного озера. Село Бузьке зникне разом зі зникненням води у підземному озері.

А цей процес триває та прискорюється — це ще одна реальна природна та техногенна загроза для Бузької ОТГ.

    Підземне озеро питної води з’явилося внаслідок потужнього природного катаклізму, який перемолов скали на пісок та відклав його від с.м.т. Олександрівка до річки Мертвовод.  Опади, що випадають, фільтруються  товстим шаром піску та накопичуються у підземному горизонті, який знаходиться вище рівня води у р. П.Буг та є ізольованим від неї. Озеро є відновлюваним тому, що замість води, яку відкачали з свердловин, відбувається постійне поповнення опадами. Хвойний ліс над підземним озером є санітаром , затримує піски, протидіє поверхневому випаровуванню води.

Зараз підземне озеро питної води забруднене підприємствами промзони ( ВПКО, м’ясокомбінат, сільгоспхімія, численними піщаними кар`єрами, ядохімікати садів та виноградників, туалети і вигрібні ями населених пунктів та дачної зони та т.і.)

Що дає забруднення води, наприклад, нітратами?   «Потрапляючи до організму,  нітрати перетворюють гемоглобін крові  на … сполуку, що не здатна переносити кисень, і спричиняють дефіцит кисню в клітинах..  Рівень цієї сполуки вище 50 % може бути смертельним. У менших концентраціях це проявлятиметься млявістю, втомлюваністю, розвитком вегето-судинної дистонії, серцево-судинних порушень, зниженням працездатності  …  збільшує ризик розвитку раку шлунку, … виразки шлунку, тощо…»    Інакше кажучи,  попили води з нітратами і мозок почав задихатися без кисню. Він дає команду серцю збільшити подачу крові. Серце виконує команду. Тиск підвищується. А далі — або судини не витримують — інсульт, або серце — інфаркт.

На «кришці»   “чаши питної води” вирубують ліс та копають піщані кар’єри. Розігрітий оголений пісок випаровує дощову воду навіть не пропускаюч її до підземного озера.  А через водоточачі рани  кар`єрів відбувається безпосередній контакт забруднювачів з водою підземного озера та випаровування запасів питної води. Клімат змінюється — кількість опадів зменшується. Води стає все менше.  Насипте у відро піску і залийте водою. А потім виберіть пісок .Чи впаде рівень води?  Таким чином і відбувається падіння рівня води у підземному озері внаслідок діяльності численних піщаних кар`єрів. Разом зі збільшенням водозабору з підземного озера для потреб міста у звʼязку з закритям Єланецького водогону, це привело до суттєвого прогесуючого зменшення рівня води у підземному озері.    Природа потурбувалася про виключення забруднення води підземного озера водою р.Південний Буг, піднявши його рівень на кілька метрів (до 4х) над рівнем річки.  Але зараз людина нерозумна зрівняла рівень озера з рівнем річки і забруднена радіонуклідами та хімією вода може потрапляти до підземного озера. Для полегшення та здешевлення видобутку піску прорили канали (наприклад, біля заводу силикатної цегли) , через які зрівняли рівень підземного озера з рівнем води у Південному Бузі. А це крім різкого зниження рівня води підземного озера призведе до її забруднення водою Південного Бугу. А у випадку тяжкої аварії на ЮУ АЕС позбавить Вознесенськ і с.Бузьке  питної води. Більше того, КП “Водопостачання м.Вознесенська”  закачує воду з Південного Бугу до підземного  озера, додаючи до нітратів підземного озера  ще й радіонукліди ЮУ АЕС з Південного Бугу.

screenshot_2

    Схема розміщення підземного озера

screenshot_3

              Для відновлення та збереження підземного озера питної води необхідно:

Санітарні та природоохоронні служби держави розігнані. Вся відповідальність за виживання громади лежить на громаді. Той випадок, коли тільки громада здатна і повинна дбати про своє підземне озеро.

   Стратегічне завдання:  При вирішенні екологічних проблем необхідно мислити глобально та діяти локально. Оскільки підземне озеро є вкрай вразливе для забруднювачів, то над ним повинна бути тільки рекреаційна зона  з хвойним лісом та жорстким режимом водоохоронної зони. Всі підприємства, населені пункти, дачні кооперативи повинні бути винесені за межі зони.  Усі кар`єри повинні бути закриті та рекультивовані. Це — стратегічна мета. І вирішувати її потрібно разом з іншими громадами, які розташовані над підземним озером. Дуже довго і тяжко буде до неї йти, але іншого шляху до чистої питної та зрошувальної води  нема.

А без води нема села Бузьке.  Саме воді підземного озера повинні дякувати сільчани за можливість вирощувати овочі на пісках посушливого півдня України.

Тактичні завдання:  Вивчити матеріали природоохоронної території Гідрологічний заказник місцевого значення «Підземне озеро».

Гідрологічний заказник місцевого значення «Підземне озеро» створено рішенням Миколаївської обласної ради народних депутатів від 23.10.1984 року №448 «Про мережу територій та обєктів природно-заповідного фонду» загальною площею 41 га в межах Вознесенського району Миколаївської області. Заказник представляє собою підземне озеро прісної води під шаром піску з виходом на поверхню у вигляді двох озер (32 та 9) га.

Заказник входить до складу орнітологічного заказника місцевого значення «Бугський».

Землекористувач – ВАТ «Зелений Гай». Охоронне забовязання від 09.11. 2009 року №0-62, видане Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області.  

 ( Управління екології та природних ресурсів  Миколаївської обласної держадміністрації

К-12 – 16Пі-03 від 12.04.2016)

Мета — використання статусу гідрологічного заказника для створення водоохоронної зони над підземним озером питної води. Нове будівництво у зоні треба заборонити.  Населені пункти над озером повинні мати центролізоване водовідведення або герметичні вигрібні ями та туалети.

Провести інвентаризацію та паспортизацію  усих свердловин  до підземних горизонтів питної води. Перевірити відповідність їх розміщення санітарним нормам і правилам.   Треба враховувати санітарні зони свердловин не тільки від вигрібних ям, туалетів, інших потенційних забруднювачів одніїї земельної ділянки, але й на суміжних. Надати відповідні приписи та рекомендаціїї власникам свердловин. При щільній забудові згідно з будівельними та санітарними нормами рекомендвати спільні свердловини або вигрібні ями для кількох суміжних ділянок. Перевірити якість води у свердловинах, їх принадлежність до конкретних підземних горизонтів, скласти загальні схеми розміщення підземних горизонтів,  розробити заходи щодо усунення причин забруднення, якщо такі будуть виявлені. Затомпонувати старі колодязі, які вже не використовуються,  або використовуються у якості зливних ям.

Герметичність вигрібних ям та туалетів  може гарантувати тільки спеціально створений будівельний підрозділ. Жоден об`єкт населеного пункту над підземним озером не може бути введений у експлуатацію без ценрталізованного водопостачання  та водовідведення, або  облаштування  свердловин питної води згідно санітарним нормам і герметичних вигрібних ям та туалетів.  Проекти  вигрібних ям та туалетів  повинні пройти екологічну експертизу  і можуть бути різними в залежності від території. Вартість спорудження вигрібних ям та туалетів цим підприємством повинна бути прозорою і при потребі датуватися за рахунок бюджету   ОТГ.    Генеральні плани населених пунктів зони повинні передбачати висадку хвойного лісу на усих вільних землях,  припинення нового будівництва та у перспективі винесення населених пунктів за межі зони.  Санітарні зони свердловин та колодязів повинні жорстко контролюватися. 
Над підземним озером створити сертифіковану зону органічного землеробства з єдиним центром захисту рослин.  Це дозволить населенню не зменшити свої прибутки за рахунок реалізації органічної продукції по договорам з супермаркетами України та ЄС.  А саме продаж органічної с.г.продукції разом з продажем надлишків чистої питної води з підземного озера можуть стати надійними джерелами поповнення бюджету ОТГ та статку селян.

Застосування хімічних засобів захисту рослин та мінеральних добрив треба заборонити. Добування корисних копалин (піску) заборонити.   Необхідно ліквідувати над зоною стихійні звалища сміття та організувати його вивіз. Контроль за додержанням водоохороних зон усих без винятку джерел питної води повинен постійно виконуватися виконкомом ОТГ.  Треба вести свою статистику захворювань та смертності населення с.Бузьке. Для приклада наводиться статистика для м.Вознесенська, яке , як і с.Бузьке, споживає воду підземного озера:

 1. Вознесенськ займає перше місце в області по вимиранню населення. http://voznesenskonline.com.ua/?p=34867
 2. У Вознесенську 35тисяч, а у Южноукраїнську — 40. Скорочення населення у 2016 році — 298 у Вознесенську і 26 у Южноукраїнську. Вони п`ють воду із Бугу після самоочистки її на Мигійських порогах, а ми — після Олександрівського водосховища, до якого постійно “продуваєься” рідина з технічної водойми-охолоджувача ЮУ АЕС.http://voznesenskonline.com.ua/demografiya-voznesenska-za-2017r-sertnist-zmenshano-narodzhuvanist-zbilsheno-odnak-depopulyatsiya-mista-ne-zupinena-shaleno-roste-kilkist-vibortsiv-yih-vzhe-bilshe-nizh-u-bilshomu-yuzhnoukrayins
 3. У м. Вознесенськ у 2016 р. найвищий по області, показник смертності серед малюків до 1 року http://voznesenskonline.com.ua/?p=39689
 4. « Захворюваність на злоякісні новоутворення в Миколаївський області значно перевищує показники в інших регіонах країни… А у Вознесеську — на 13,0% вище обласного показника». http://voz.gov.ua/material/6956
 5. На вознесенщіні хворіють на щитоподібну залозу цілими сімями https://news.pn/ru/public/149398

Лист вийшов завеликим та не системним — нема часу. Можливо щось з викладеного  вже можна  буде використати для прийняття рішень на сесії 20.03.18р.   Якщо виникнуть запитання чи потреба у поясненнях — звертайтеся за вказаними тлф.  та  е-м. Або запрошуйте на зустрічі з депутатами чи селянами. Проблема надважлива. Без її вирішення всі інші плани ОТГ втрачають сенс.

З повагою — Сергій Колєсніков голова Вознесенської екологічної асоціації “Зелений світ”  18.03.18

 

Огляд публікацій щодо заповнення    Олександрівського водосховища до позначки 20,7

 

                                      Офіційна інформація :

1. http://www.sunpp.mk.ua/uk/node/4553  ПРЕС-РЕЛІЗ про процес громадського обговорення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м

 1. www.sunpp.mk.ua (вкладка меню «Офіційна інформація»). З інформацією щодо громадських слухань, а також з матеріалами оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м можна ознайомитись на офіційному інтернет-сайті ВП «Южно-Українська АЕС»
 2. http://www.sunpp.mk.ua/uk/news/news_sunpp/4648 Повідомлення про пhttps://www.sunpp.mk.ua/ru/publications/5988еренесення Слухань на невизначений термін.
 3. http://barometr.info/news/n_yu/6358-mer-yuzhnoukrainska-podpisal-rasporyazhenie-o-sozdanii-rabochey-gruppy-po-izucheniyu-voprosov-svyazannyh-s-podnyatiem-urovnya-aleksandrovskogo-vodohranilischa.html Створення робочої групи у м. Южноукраїнськ для вивчення проблем 20,7
 4. http://www.sunpp.mk.ua/uk/news/news_sunpp/4686 Стаття заступника директора Ташлицької ГАЕС М.Москаленко за 20,7
 5. http://www.ngorod.net.ua/books/poekt-207-zvazhiti-vsi-za-i-proti «Зважити всы за і проти». Після вступу А.Ненько йде «Вплив будівництва та експлуатації Ташлицької ГАЕС на навколишнє середовище», авторами якої стали головний інженер проекту Ю.О. Ландау та головний еколог «Укргідропроекту» В.І. Севастьянов.
 6. http://www.nikpravda.com.ua/bogdanivka-vidmovila-energoatomu — Богданівська сільська рада відмовила НАЕК Енергоатом у погодженні 20,7
 7. https://inshe.tv/economics/2017-07-28/251068 10% от цены проекта — условие одобрения Николаевским облсоветом достройки Ташлыкской ГАЭС, — Савченко 27.07.17

 

 1. https://news.pn/ru/public/186562 Николаевские нардепы о затоплении «Бугского Гарда»: «Услышать людей и экологов»

 

 1. 10. https://news.pn/ru/public/187241 «Будем с водой»: В Южно-Бугском бассейновом управлении водных ресурсов выступают за затопление «Бугского Гарда». Вместо охраны  и разумного управления водными ресурсами реки Ю.Буг, за что мы и платим им зарплатіы,  управление выступает за нарушение Водного Кодекса Украины  и уничтожение реки. Пилят суки на которых сидят.

 

 1. http://www.yu.mk.ua/show/problemi_yuzhnoukrainska_ta_yuu_aes#28.08.2017 — Офіційний сайт м. Южноукраїнська. ЯКІСНА ВОДА — НАШЕ ЗДОРОВ’Я . ПІВДЕННИЙ БУГ – НАШ КРАСЕНЬ, ЩО З ТОБОЮ? Дуже цікаві фотодокументи впливу водосховища на якість води у річці. І дуже наглядний зв’язок с зеленим тарифом Олекс.ГЕС.
 2. https://barometr.info/news/n_yu/8171-yuzhnyy-bug-na-grani-vyzhivaniya-zamestitel-nachalnika-otdela-tehnogenno-ekologicheskoy-bezopasnosti-yuzhno-bugskogo-buvr-ruslan-tuz.html  — В отделе техногенно-экологической безопасности Южно-Бугского бассейна заявили, что река на грани выживания

«Почему река высыхает?…  Уменьшение стока связывается с потеплением и уменьшением количества атмосферных осадков».

«Об определяющем влиянии климатических факторов на высыхание реки Южный Буг свидетельствует факт…»

«…Александровское водохранилище. Его полезный объем можно увеличить…»

И ни слова о том, что все малые реки отсечены от Буга, что  только русловых водохранилищ на Бугу 16, что их общий объём уже в 1,5 раза превышает сток реки, что повышение уровня Ал-го в-ща нарушает Водный Кодекс . ..

 1. https://barometr.info/news/n_yu/8222-mer-nikolaeva-aleksandr-senkevich-protiv-zatopleniya-nacionalnogo-parka-bugskiy-gard.html  — Мэр Николаева Александр Сенкевич выступил против затопления Национального парка «Бугский Гард»     «…в Ниагарском водопаде уменьшили количество воды, которая уходит на ГЭС. Остановлены работы по добыче урана в Гранд Каньоне. Запрещено добывание ископаемых в Долине Смерти. А мы, имея такой уникальный объект как Бугский Гард, пытаемся его уничтожить. Когда мы говорим о туристической привлекательности, строим ради этого аэропорт, хотим, чтобы люди прилетали к нам что-то посмотреть… Что они будут смотреть? Атомную электростанцию?»

14   http://www.president.gov.ua/news/mayemo-spriyati-i-pidtrimuvati-rozvitok-ekologichnogo-turizm-43682     «Державні природоохоронні служби та місцева влада мають підтримувати та сприяти не лише збереженню лісів, національних парків, а й розвитку екологічного туризму, переконаний Президент Петро Порошенко.

 1. nelzya-vechno-ekspluatirovat-to-chto-nam-postroili-dedy-pradedy-v-1960-kh-godakh-3712

Гендиректоo-р «Укргидроэнерго»: «Нельзя вечно эксплуатировать то, что нам построили деды-прадеды в 1960-х годах»

Як це роблять і аесівці, гідрики творять свої злочини, стверджу.чи, що роблять це во благо цивілізації.

 1. https://vezha.vn.ua/sbu-do-2020-roku-pivdennyj-bug-obmiliye-na-30 СБУ: До 2020 року Південний Буг обміліє на 30%. Якість води у Південному Бузі дедалі погіршується. Серед причин: злив добрив у річку, слабка течія та збільшення кількості водоростей. Як врятувати головну водну артерію Вінниччини обговрювали фахівці на засіданні в обласній раді.
 2. http://www.ngorod.net.ua/books/arxeologichni-doslidzhennya-na-teritori%d1%97-bogesu

—  http://www.ngorod.net.ua/books/arxeologichni-doslidzhennya-na-teritori%d1%97-bogesu-2

http://www.ngorod.net.ua/books/arxeologichni-doslidzhennya-na-teritori%d1%97-bogesu-3

— http://www.ngorod.net.ua/books/arxeologichni-doslidzhennya-na-teritori%d1%97-bogesu-4

http://www.ngorod.net.ua/books/arxeologichni-doslidzhennya-na-teritori%d1%97-bogesu-5

АРХЕОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ БОГЕСУ   До уваги читачів – перша подача відтвореної в електронному вигляді наукової праці «АРХЕОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ  НА ТЕРИТОРІЇ БОГЕСУ 1930 – 1932 рр.»

 1. http://www.nibulon.com/news/novini-kompanii/pidvischennya-rivnya-vodi-v-oleksandrivskomu-vodosxovischi-mozhe-zavdati-chimalix-zbitkiv-dovkillyu.html

Підвищення рівня води в Олександрівському водосховищі може завдати чималих збитків довкіллю   Нібулон про негативний вплив 16 та 20,7 для потреб області.

 1. http://www.ngorod.net.ua/history/yuzhno-ukrainskaya-aes-i-arxeologiya ЮЖНО-УКРАИНСКАЯ АЭС И АРХЕОЛОГИЯ.   В старых личных архивах обнаружил пожелтевший от времени с трудночитаемым  текстом  изготовленный на ксероксе буклет, который в 1995 году был подготовлен руководителем археологической экспедиции на строительстве ЮУ АЭС В.Н. Клюшинцевым. Припоминаю, что буклет был отпечатан с оригиналов автора в копировальном бюро атомной станции всего в 20 экземплярах, но пользовался огромным спросом у посетителей выставки – его часто копировали.

 

 1. http://www.up.mk.ua/mainpage/show_item/18466 Южно-Український енергокомплекс: пріоритети визначені, завдання поставлені.  Підготувала Галина Медвінська, управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУАЕС. _ «Южная правда», № 143 (23769).  «Вся атомна енергетика тримається на брехні. І це — правда». (Юрій Бабінін).
 2. https://www.sunpp.mk.ua/ru/publications/5988 Навіщо українцям Ташлицька ГАЕС. Це — чергова полуправда аесівців. Вони замовчують про свої реальні плани ( скидання до Бугу технічної рідини зі ставка-охлоджувача ЮУ АЕС, знищення національних святинь, збільшення водозабору з Бугу для АЕС, збільшення випаровування,… І про те, що ніде у світі не будують ГАЕС на равниних річках, що є сучасні альтернативи, ….).
 3. http://uge.gov.ua/function/planovana-diyalnist-v-baseyni-richky-dnister На першому етапі вишукувальних робіт при вивченні питань впливу на довкілля каскаду верхньодністровських ГЕС залучено десять установ Національної академії наук України. Результати робіт представлені на сайті Товариства у повному обсязі.

При оцінці впливів на довкілля розглядалися такі його компоненти: клімат і мікроклімат; повітряне середовище; геологічне середовище; водне середовище; ґрунти; рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти; археологічна спадщина.

Ось такі дослідження повинні бути проведені перед підняттям рівня Олександрівського водосховища.

 1. http://dea.gov.ua/img/source/Book/4.pdf — у підручнику «Екологічні основи управління водними ресурсами» зібрано усі найновіші відомості щодо цих питань

 

 

 

 

 

 

 

 

 Громадська інформація : 

 1. https://news.pn/ru/public/144751 «Відкритий лист до депутатів Областної ради»

Про недопущення 20,7.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/yuzhnyj-bug-nastupaet-vremya-ch — «Южный Буг. Наступает время «Ч».   Документальна інформація про 20,7 у комплексі усіх проблем Южноукраїнського  енергокомплексу від журналіста-профессіонала А.Ненько, який  є свідком подій з самого початку будівництва..

 

3. https://news.pn/ru/public/156548   14 Марта — всемирный день борьбы с плотинами в защиту Рек, Воды и Жизни

 1. http://www.ngorod.net.ua/news/energetichni-aspekti-proektu-207 Енергетичні  аспекти проекту 20,7  Детальний аналіз Оцінки впливу на навколишнє середовище, виконаний А. Ненько.
 2. http://www.ngorod.net.ua/books/zberezhennya-gardu Погляд археологів на 20,7
 3. http://www.ngorod.net.ua/books/zaporozkij-%d2%91ard-pravda-j-vigadki Запорозький Гард. Правда і вигадки.     Гарна фотографія о.Гард. Велика документальна стаття.   Професійні археологи спростовують маніпуляцію ЮУ АЕС  з підміною островів НПП «Бузький Гард».
 4. http://voznesenskonline.com.ua/?p=32627 .- маніпуляціїї затоплювачів з островом Гард, представниками флори і фауни, рибами.
 5. http://voznesenskonline.com.ua/?p=30884 — «Після нас — хоч потоп». Думка про 20,7 директора НПП «Бугський Гард» Владислава Артамонова та Почесного природоохоронника України Олега Деркача

9.https://news.pn/ru/public/91074   «Ядерній шок»  Стаття ядерника-професіонала про атомну станцію. Дуже корисна для тих, хто хоче знайти для себе відповідь на питання : Чи треба підтримувати подальший розвиток ЮУ ЕК ?

 1. http://niklife.com.ua/citylook/48811 НПП «Бугський Гард» — одне з 7 природних див України.
 2. http://niklife.com.ua/citylook/56256 Миколаївські громадські організації готові силою боронити Бугський Гард — національну святиню українського народу.
 3. https://news.pn/ru/public/177119 «Чудо Украины или энергетическая независимость: кто победит в борьбе за «Бугский гард»? Общественній взгляд на проблему 2,7. Много фотографий по теме.

 

13  http://svidok.info/ru/news/3207    Інформація про Круглий стіл 13.02.17 у м.Южноукраїнськ щодо 20,7. Цікаво порівняти з офіційною версією Круглого столу   http://www.sunpp.mk.ua/uk/news/news_sunpp/4688

 

14    http://www.ngorod.net.ua/problema/v-bij-za-proekt-207-jdut-plagiatori —  В бій за «Проект 20,7 йдуть   плагіатори». Стаття — аналіз публікації  М.Москаленко  http://www.sunpp.mk.ua/uk/news/news_sunpp/4686   ,яка по суті, є плагіатом «Оцінки впливу на навколишнє середовище», розроблене ДП «Екоінформ».

 1. http://www.ngorod.net.ua/vlast/pro-shho-zmovchav-kruglij-stil «Про що замовчав Круглий стіл?» Стаття А.Ненько про проблеми, які повинні обговорюватися на Круглому столі щодо 20,7. Про зменшення рівня до 15,5 м замість підвищення до 20,7 м.
 2. http://www.ngorod.net.ua/books/tajnye-fajly-tashlykskoj-gaes «Тайные файлы Ташлыкской ГАЭС»  А. Ненько пише про те, про що не хочуть говорити автори проекту 20,7 — його звязок з планами будівництва 6 гідроагрегатів Ташл.ГАЕС , не підвищення до 20,7 а зниження до 15,5,  про скид 10,9 млн.куб.метрів води з технічноїводойми-охолоджувача у Олександрівське водосховище,…

17. http://www.ngorod.net.ua/problema/ekologi-mikolayeva-byut-na-spolox  В Миколаїві пройшли зібрання на підтримку «Бугського гарду».

18.  http://vozfor.net/threads/nasha-pitevaja-voda.642    Книга «Питна вода». Зроблено аналіз проблем ЮУ ЕК та  його вплив на природу та мешканців побужжя.

19. http://vozfor.net/threads/juzhnyj-bug.544 

      http://neoforum.net/threads/gde-zakanchivaetsja-r-juzhnyj-bug.435

 Вознесенські форуми — жива розмова про проблеми Південного Бугу, у тому числі і 20,7

20. https://news.pn/ru/public/154292   «Цунами ЮУ АЄС высотою 20,7м». Автор розповідає про можливі  негативні наслідки 20,7 та експериментів на ЮУ АЕС.

21. https://news.pn/ru/money/153918   «Українська атомна енергетика — сама дурна атомна енергетика у світі». Автор розповідає про хижацьке використовування водних ресурсів. У тому числі і про 20,7

22. https://news.pn/ru/public/149398   «НАЄК Єнергоатом разрешено убивать, но не разрешено спасать. И людей. И реку.»   Автор аналізує вплив діяльності  ЮУ АЕС на здоровя людей і річки.

23.   https://news.pn/ru/public/145322   «Дамби геть!».  Погляд на загальний стан річок планети та на П.Буг 20,7

24. https://news.pn/ru/public/145345   No comments   Тільки дві фотографії.

 

25. https://news.pn/ru/public/156425    «АЭС пишет. А я природу слышу между строк : « Ты береги меня, сынок!»  Статья о радиационном загрязнении в связи с 20,7

 

 1. https://news.pn/ru/public/145040 «Зміна клімату,  сільське господарство та ЮУ ЕК»

Автор пише про вплив ЮУ ЕК на якість води у р.П.Буг з точки зору зміни клімату та вирощування с/г продукції в умовах посушливого півдня України.

 

 1. https://news.pn/ru/public/85127 АНТИПРОДЛЕНИЕ-8. «Жаренные факты из атомной трубы. Второй ответ экологов» Автор дискутує зі спеціалістами ЮУ АЕС щодо впливу Олександрівського водосховища на екосистему Південного Бугу.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/ostrov-nevezeniya «Остров невезения» Автор розповідає про проблеми території, що підлягає затопленню при підвищенні рівня Олександрівського водосховища до 20,7 м, з часів запоріжської доби до сучасності..

Також він дає аналіз позитивних і негативних наслідків 20,7.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/listaya-starye-arxivy-2 «Листая старые архивы-2». Автор, базуючись на архівних документах, розповідає історію будівництва Ташлицької ГАЕС

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/camocvety-pobuzhya «Самоцветы Побужья»   Автор пише про унікальну природу гранітно-степового Побужжя.

 

 1. https://news.pn/ru/public/156488 «Умышленное убийство». Дуже короткий, але вбивчий висновок: вся історія ЮУЕК — це хронологія вбивства Південного Бугу.

 

32    http://www.ngorod.net.ua/books/buzkij-gard-zaxistiti-zberegti   «БУЗЬКИЙ ГАРД.  ЗАХИСТИТИ, ЗБЕРЕГТИ Статьтя А.Ненько  — аналіз пояснення спеціалістів Управління будівництва ВП «Южно-Українська АЕС» стосовно майбутнього підняття рівня Олександрівського водосховища до НПР- 20,7 м.

 

 1. http://gazeta.zn.ua/ECOLOGY/dezhavyu-po-yuzhnoukrainski-_.html « Дзеркало тижня» про проблеми 20,7

34. http://korabelov.info/2017/04/37934 — «Южный Буг — SOS!» — николаевские фотографы устраивают «фотокипиш», чтобы спасти Бугский Гард

 

35  http://vsesvit-news.info/news/12528.html   Погляд з Первомайська на перенесення слухань

 

36. http://novosti-mk.org/events/5032-nikolaevcev-zovut-zaschitit-bescennuyu-prirodu-bugskogo-garda.html Николаевцев зовут защитить бесценную природу «Бугского Гарда»

 

 1. http://svidok.info/ru/news/5448 Енергетики зірвали прес-конференцію з приводу підняття рівня Олександрівського водосховища. Маніпуляції з островом Гард та скелею Пугач. Позбавили ліцензії продажного археолога.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/tayemni-fajli-proektu-207 ТАЄМНІ ФАЙЛИ ПРОЕКТУ-20,7. Після слухань у Богданівці. Цунамі, підтоплення, грунтові води

 

 1. http://nikolaev24.com.ua/news/fotograf-national-geographic-pokazal-odno-iz-chudes-nikolaevschiny-kotoroe-mozhet-ischeznut Чудові фото. Багато фото. Гарний текст.

 

 1. http://niklife.com.ua/focus/56932 Ученые vs энергетики: в Николаеве со скандалом закончилась пресс-конференция по «Бугскому Гарду» ВИДЕО. Цікаві виступи вчених.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/news/buzkij-gard-ostriv-stepovix-skarbiv БУЗЬКИЙ ГАРД. Острів степових скарбів. Гарний популярний опис. Про національну святиню, про рибу. про маніпуляцію з островами, про рибохід …

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/cinujmo-istoriyu-ridnogo-krayu ЦІНУЙМО ІСТОРІЮ РІДНОГО КРАЮ  Про V Наукові читання пам’яті Сергія Таращука, знаного науковця й захисника природних багатств України, та публікується одна з робіт провідного спеціаліста Інституту археології НАН України М.Т. Товкайла.  Як тут не згадати Шевченкові слова: «А над дітьми козацькими поганці панують» (Т. Шевченко «Тарасова ніч»).

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/aktualno/pro-gromadski-sluxannya-u-pervomajsku Про громадські слухання у Первомайську. «…після підняття рівня Олександрівського водосховища до 14, а згодом і до 16 метрів, швидкість течії впала на 30%, набагато зменшились глибина річки та кількість риби…»

 

 1. https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/vstygnit-pobachyty-relikviyi Встигніть побачити реліквії!.  На професійному рівні викладено інформацію про Бузький Гард та недоцільність 20,7 Автори — Микола Біляшівський, Ганна Коломієць, Ярослав Мовчан.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/aktualno/gaes-dvi-tochki-zoru ГАЕС. Дві точки зору.

Програма розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року та ТГАЕС. Заява НЕЦУ. 20,7 у відкоригованому проекті 3 ТГАЕС

 

 1. http://www.bible-for-you.org/desk/kraeved/gromadski-sluhannja.php Погляд на 20,7 очима ветерана битви за П.Буг Віктора Білодіда.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/aktualno/yak-uberegti-pivdennij-bug Як уберегти Південний Буг.    Леонід ОЛЬШЕВСЬКИЙ, для «Урядового кур’єра» розповідає про басейновий принцип управління річкою та проблеми Південного Бугу.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/ebook/basejn-richki-bog БАСЕЙН РІЧКИ БОГ.

Електронна книга «БАСЕЙН РІЧКИ БОГ», яку  підготували науковці «Української річкової мережі» та Вінницької обласної екологічної асоціації «Зелений світ Поділля».

Інформація з цього ґрунтовного видання буде корисною для природоохоронців, жителів населених пунктів, наближених до Південного Бугу, для викладачів шкіл, ліцеїв, вузів, а також для всіх пересічних українців, які дбають про збереження унікальної природи України.

 

 1. http://real-vin.com/v-vodoprovodnoj-vode-vinnicy-rezko-upalo-soderzhanie-kisloroda

В водопроводной воде Винницы резко упало содержание кислорода.   Дуже наглядно видно до чого приводе зарегульованність річки.

 

 1. http://goloskarpat.info/analytics/59402b399c537/?utm_content=031 ДУМКА ЕКСПЕРТА: Чому гідроенергетика немає майбутнього? Аналізується негативний вплив гідроенергетики

 

 1. http://www.segodnya.ua/science/uchenye-priznali-rechnye-plotiny-opasnymi-1030612.html

Ученые признали речные плотины опасными.  Согласно расчетам экспертов, почти четверть населения Земли из-за строительства плотин испытывает нехватку водных ресурсов.  Таким образом крупные речные ГЭС (в отличие от, например, приливных) нельзя считать альтернативным источником энергии, поскольку они наносят серьезный урон окружающей среде.

 

 1. http://masterok.livejournal.com/3704224.html — толковая статья с видеороликами про снос плотин на реках США(?)

 

 1. http://real-vin.com/uchenye-vychislili-prichinu-voni-vody-iz-juzhnogo-buga-kotoruju-pjut-vinnichane Ученые вычислили причину вони воды из Южного Буга, которую пьют винничане. Главная — зарегулированность реки. Сплошные дамбы без обводного канала. Активное рыборазведение.

 

 1. https://vechirniykiev.com.ua/news/bytva-za-dnipro-ekolohy-b-yut-na-spolokh — «Битва за Дніпро» — екологи б’ють на сполох.   Біда Дніпра і П.Бугу одна — зарегульованність

 

 1. http://bahna.land/2017/07/07/pochemu-nuzno-ohraniat-reki Почему нужно охранять реки: что мы теряем, регулируя реки?  Толково на научном уровне изложена проблема рек. Матчасть для  єкологов.

Оригинал: Анджей Микульски, специалист кафедры гидробиологии Варшавского университета, Nauka dla Przyrody

 

 1. http://bahna.land/2017/06/27/pochemu-nuzhno-ohraniat-reki Почему нужно охранять реки: что даёт нам река?   Оригинал: Анджей Микульски, специалист кафедры гидробиологии Варшавского университета, Nauka dla Przyrody  

Толково на научном уровне изложена проблема рек.   Матчасть для  єкологов

 

 1. https://barometr.info/news/n_yu/7786-na-yuzhnoukrainskom-gorodskom-plyazhe-matros-spasatel-vytaschil-iz-vody-tonuvshego-parnya-zaputalsya-v-vodoroslyah-foto.htmlНа Южноукраинском городском пляже матрос-спасатель вытащил из воды тонувшего парня, — запутался в тине

Подняли уровень воды, приостановили течение, река начала цвести и зарастать. Камыш и водоросли задерживают грунт, река мелеет и заболачивается. Поднимут еще выше, будет просто болото, типа Ингула. Это произвол, никто не имеет права убивать живое. МЫ ОБЯЗАНЫ ЗАЩИТИТЬ НАШ ЮЖНЫЙ БУГ!!! (он сам не сможет)

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/diyavol-kriyetsya-v-detalyax ДИЯВОЛ КРИЄТЬСЯ В ДЕТАЛЯХ     Документальна інформація про 20,7  станом на 29.07.17 у комплексі усіх проблем Южноукраїнського  енергокомплексу від журналіста-профессіонала А.Ненько, який  є свідком подій з самого початку будівництва.. Стаття вийшла після заяви губернатора області Савченко про 10% за згоду.

 

 1. https://barometr.info/news/n_yu/7865-krasota-nacionalnogo-parka-bugskiy-gard-s-vysoty-ptichego-poleta-video.html Красота национального парка Бугский Гард с высоты птичьего полёта (видео)   Короткие , но содержательные текст и видео.

 

 1. https://barometr.info/stat/7909-ne-dadim-zatopit-bugskiy-gard-sozdan-shtab-soprotivleniya-i-gotovitsya-sbor-podpisey-protiv-podnyatiya-urovnya-aleksandrovskogo-vodohranilischa-video-foto.html «Не дадим затопить Бугский Гард», — создан Штаб сопротивления и готовится сбор подписей против поднятия уровня Александровского водохранилища

 

 1. http://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=38784 У зв’язку з виявленням збудника холери всі міські та обласні служби переведено у стан підвищеної готовності (Новини МОДА від 14.08.2017 року). « … було вирішено рекомендувати Миколаївській міській раді заборонити купання та вилов риби в акваторії річок Інгул, Південний Буг, Дніпро-Бузького лиману,… Основним резервуаром є люди та водні ресурси, такі як солонкуваті води і гирла річок, де часто відбувається цвітіння водоростей.»  

(А зараз весь Буг цвіте, а солона вода з лиману вітром підіймається вверх по руслу П.Бугу.  А якщо ще збільшити обєм Олександрівського водосховища, то  сток зменшиться, і випаровування збільшиться, і прогрівання води збільшиться, і течія зменшиься . Тобто, умови для розвитку холерного вібріону поліпшаться — солонкувата вода і цвітіння водоростей).

 

 1. http://texty.org.ua/d/static/wrack Зелений Дніпро.   Дамби, потепління та фосфати перетворюють Дніпро на застояну канаву. Як і коли синьозелені водорості захопили Дніпро. Навіщо риба кидається на турбіни гребель. Чому річки втрачають здатність на сомоочищення і як зробити так, аби мертва вода знов стала живою.   Для П.Бугу картина така сама.
 2. https://ukurier.gov.ua/uk/articles/chi-pochuye-energoatom-golos-gromadi Чи почує Енергоатом голос громади?  Урядовий кур’єр — це рівень проблеми20,7 Толкова стаття. Автор у темі. Але з Енергоатомом треба по-іншому. Не просити, щоб почув. А вимагати усіма доступними засобами, щоб не творив черговий злочин.
 3. http://www.ngorod.net.ua/books/kudi-vpadaye-pivdennij-bug КУДИ ВПАДАЄ ПІВДЕННИЙ БУГ. Автор статті — журналіста-профессіонала А.Ненько, який  є свідком подій з самого початку будівництва., базуючись на багатьох документах, дає аналіз проблеми 20,7 з середини останнього століття минулого тисячоліття  по 17.08.2017року. Це чергова фундаментальна робота свідомого громадянина і патріота України.
 4. https://barometr.info/news/n_yu/7975-zaschitniki-bugskogo-garda-uvereny-chto-groysman-mozhet-spasti-nacionalnyy-park-ot-zatopleniya-kak-vstrechali-premera-na-nikolaevschine-foto.html Защитники «Бугского гарда» уверены, что Гройсман может спасти национальный парк от затопления, — как встречали премьера на Николаевщине (фото) Появилась третья сила, которая способна силой отстоять свои конституционные права.
 5. http://www.ngorod.net.ua/books/tayemni-fajli-proektu-207-2 ТАЄМНІ ФАЙЛИ ПРОЕКТУ-20,7   Кому це потрібно? Президент НАЕК Енергоатом ««… Питання розвитку Южно-Українського енергокомплексу багатогранне. Це і продовження експлуатації нині діючих енергоблоків. Йде мова й про будівництво четвертого енергоблоку ЮУАЕС,… Не слід скидати з рахунку добудову решти – чотирьох – гідроагрегатів ГАЕС. Та аби все це втілити, нам потрібне Олександрівське водосховище в його проектному вигляді, а не в тому, у якому воно наразі функціонує».
 6. https://www.lisportal.org.ua/83305 — Чому зеленіють блакитні простори Синьо-зелені водорості. Що це таке, чому цвіте вода, як з цим боротися . Причини — зменшення швидкості течії, затоплення плодючих земель, не вивезена рослинність з ложа водосховища, побутові фосфати
 7. https://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/ryatuyemo-gard-razom Рятуємо Гард разом «Урядовий кур’єр» про 20,7  «Тож одні відновлюють історичну правду, інші намагаються знищити і природу, й історію. Хто переможе в цьому протистоянні, покаже час. «УК» стежитиме за ситуацією навколо Бузького Гарду.
 8. http://www.sunpp.mk.ua/uk/article/5542-pivdennyy-bug-potrebuye-vodyanogo-peremyrya — Південний Буг потребує «водяного перемир’я» «Изміслили» аесовці чергову фальсифікацію і заплатили за її оприлюднення  продажній або дурній Олені Мігачовій.: «швидкість течії Південного Бугу знижувалася до 8 кубометрів в секунду при мінімально необхідних 17 куб. м/сек.», «біле називається чорним, а порятунок річки видається за її знищення»…

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/problema/tashlicka-gaes-za-12-rokiv-do-cogo — ТАШЛИЦЬКА ГАЕС. ЗА 12 РОКІВ ДО ЦЬОГО.  Автор А.Ненько наводить документи стосовно Ташл. ГАЕС з 2005 року.

 

 1. 71. http://www.ngorod.net.ua/aktualno/proekt-207-tochka-zoru-akademika  Проект-20,7. Точка зору академіка.  Він запропонував концептуальний підхід до вирішення проблеми забезпечення населення України трьома основними ресурсами, необхідними, згідно визначення ООН, для життя людства – продовольством, питною водою та енергоресурсами.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/problema/chi-potribna-nam-tashlicka-gaes  — Чи потрібна нам Ташлицька ГАЕС? Однак прислухаймось до прем’єр-міністра Фінляндії, який з приводу великих витрат на охорону Балтійського моря сказав: “До чого нам конкурентоздатність, якщо ми природу забруднюємо?” Іншими словами: навіщо людям багатства, якщо, завдаючи лиха природі, вони знищують самі себе? Отож для чого Україні Ташлицька ГАЕС, якщо вона загрожуватиме екології унікального регіону, де живуть мільйони людей, які вже зазнали хімічного отруєння? Чи виправданий цей ризик?

 

 1. http://expres.ua/news/2017/09/10/261517-richok-ukrayiny-znykayut-vydy-ryb-nedavno-maly-promyslove-znachennya  — Із річок України зникають види риб, які ще недавно мали промислове значення.  Скажімо, є риби, які бiльшу частину життя перебувають в морi, а в рiчки заходять лише з метою розмноження. Такими є переважна бiльшiсть осетрових риб. Та якщо колись Днiпро був повноцiнною рiчкою, тепер вiн — каскад водосховищ. (ммП.Буг аналогічно)Типовi рiчковi екосистеми, в яких можуть повноцiнно iснувати та розмножуватись деякi днiпровськi риби, такi, наприклад, як вирезуб та шемая, збереглися лише на окремих дiлянках
 2. https://news.pn/ru/blogs/187864  — Боротьба за Бузький Гард

Вже дві сільські ради, Мигійська та Грушівська, підтримали ініціативу Національного Корпусу та ГО «Південний Буг SOS » щодо звернення до Президента України, Голови верховної ради, Прем’єр міністра України щодо недопущення підняття рівня води в Олександрівському водосховищі до відмітки 20,7 метрів.

 1. http://atom.org.ua «Роль атомної енергетики у світі поступово зменшується через її неспроможність конкурувати із відновлюваними джерелами енергії та все більшою втратою довіри до галузі. Про це свідчать дані нової незалежної Доповіді про стан світової ядерної галузі» (World Nuclear Industry Status Report 2017)

 

 1. http://elektrovesti.net/55969_v-kalifornii-zapushchena-krupneyshaya-v-mire-litiy-ionnaya-sistema-khraneniya-energii-foto  В Калифорнии запущена крупнейшая в мире литий-ионная система хранения энергии. Альтернатива Ташл.ГАЕС, которая уничтожает святыню украинского народа, затапливает земли НПП, убивает реку Ю.Буг, лишает население питьевой и оросительной воды, подтапливает и затапливает поля … Экологически чистое накопление энергии. Монтаж в течении нескольких месяцев. перспективы удешевления, установка рядом с потребителями без потерь в сетях .., КПД гораздо выше ,…
 2. https://dt.ua/energy_market/zberigayte-elektroenergiyu-v-shahtah-254923_.html   

Зберігайте електроенергію в шахтах!    Велика стаття про сховища ел.енергії з акцентом на шахти  і шахтні води.

 

 1. http://www.huntingukraine.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2324%3Au-dnistri-masovo-gyne-reba&catid=20%3Anovynyrybalok&Itemid=52 У Дністрі гине тоннами риба     Біля двох середніх гідроагрегатів Дністровської гідроелектростанції наразі утворилися великі скупчення товстолобика. У Верхнє-Дністровському державному басейновому управлінні побоюються, що риба, як і торік, потрапить у турбіни і запаси товстолобика у Дністрі будуть знищені.

 

 1. https://barometr.info/news/n_yu/8345-v-yuzhnoukrainske-zavershilsya-chempionat-ukrainy-po-alpinizmu-alpinisty-iz-semi-regionov-borolis-za-24-tysyachi-prizovogo-fonda.html

В Южноукраинске завершился чемпионат Украины по альпинизму: скалолазы из семи регионов боролись за 24 тысячи призового фонда (фото). После заполнения Александровского водохранилища до отметки 20,7 м подході к скалам будут заоплені и тренировки (соревнования) станут не возможніми.

 

 1. https://inshe.tv/society/2017-10-03/270387  Альпинисты и скалолазы Николавщины просят у Президента сохранить «Бугский Гард»

«Наша обеспокоенность вызвана риском безвозвратной потери уникального природного скалодрома из гранитных пород с различным микро и макрорельефом, где проложены маршруты различной категории сложности — от простейших до самых сложных», — говорится в обращении.

 

 1. http://www.up.mk.ua/mainpage/show_item/17716  Давайте допоможемо річці
   Віктор Василевич, генерал-полковник, командуючий «Чорноморським козацьким округом», кавалер Золотої зірки «Герой козацького народу». _ «Южная правда», № 101 (23727) —  «ряжені козаки». «За шмат гнилої ковбси у вас хоть матір попроси — той віддасте».(Т.Г.Шевченко).  Хіба може не то що козак, а просто розумна людина — патріот України, ратувати за знищення національних святинь українського народу  козацької доби?! Та й просто невігластво у цій статті. Буг дуже хворий. Але цей ряжений козак пропонує метод гільотини — добити Буг, зупинивши його у Олександрівському водосховищу для потреб ЮУ АЕС. Замість того, щоб повернути Бугу життя, прибравши усі дамби- тромби на руслі річки.

 

 1. http://voznesenskonline.com.ua/davayte-dopomozhemo-richtsi Давайте допоможемо річці.    Достойна відповідь ряженому генералу (№81) від  Анатолія Ненько, члена Національної спілки журналістів України.

 

 1. http://voznesenskonline.com.ua/i-znovu-pro-proekt-20-7

… І ЗНОВУ ПРО ПРОЕКТ-20,7     А.Ненько.  Документально про таємні плани, сховані під 20,7

 

 1. http://podrobnosti.ua/2205948-ekologicheskaja-katastrofa-odesskaja-oblast-stradaet-ot-nehvatki-pitevoj-vody.html Экологическая катастрофа: Одесская область страдает от нехватки питьевой воды. Тоже самое будет и у нас при таком отношении к рекам.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/ostrov-nevezeniya Остров невезения.

Анатолій Ненько, спираючись на документи, робить огляд проблем гранітного каньону р.П.Буг з глибини віків по наш час.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/news/dimova-zavisa-nad-novimi-obyektami-yuu-aes ДИМОВА ЗАВІСА НАД НОВИМИ ОБ’ЄКТАМИ ЮУ АЕС

Анатолій Ненько піднімає завісу над таємно — протиправним будівництвом, що проводить ЮУ АЕС під назвою “Реконструкція”. Цей проект, як і проект 20,7 є частинами забороненного проекту середини останнього століття минулого тисячоліття.

 

 1. https://1news.com.ua/ukraine/katastrofa-z-dniprom-shho-vbivaye-golovnu-richku-ukrayini.html Катастрофа з Дніпром: що вбиває головну річку України.

Керівник прес-служби Держрибагентства України Діана Кладова розповіла, що неконтрольоване розростання водяного горіха зменшило рибопродуктивність водосховищ на 35-40%!  Відновлення природного русла річки шляхом… демонтажу всіх ГЕС і ГАЕС.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/shho-prixovano-za-proektom-207 ЩО ПРИХОВАНО ЗА ПРОЕКТОМ-20,7   Автор, Анатолій Ненько, базуючись на документах, розповідає про приховані злочинні наміри аесівців, приховані за підвищенням 20,7

 

 1. https://news.nationalgeographic.com/2016/06/largest-dam-removal-elwha-river-restoration-environment/?utm_source=Facebook&utm_medium=Social&utm_content=link_fb20171127news-resurfelwhariver&utm_campaign=Content&sf173855112=1

У серпні 2014 року працівники завершили найбільший проект по виводу дам в історії США, оскільки остання частина висотної висоти 210 метрів (64-метрова висота) була зруйнована на річці Elwha у північно-західній частині штату Вашингтон.

Багатоступеневий проект розпочався в 2011 році з благословення Служби національних парків США, яка керує навколишнім Олімпійським національним парком. Мета полягала в усуненні непотрібних, застарілих дамб та відновленні природної річкової системи з передбачуваними перевагами для риби та інших тварин.

Справді, лосось вже повернувся до Ельви після майже століття відсутності, а інші риби та морські істоти процвітають.

Наша мета — наш Буг і всі річки україни без дамб!

 

 1. https://www.epravda.com.ua/columns/2017/12/12/632069 — Чи виживе людство без ядерної енергетики/з ядерною енергетикою

Не існує жодних переваг атомної енергетики порівняно із «зеленою». Перша не є безвуглецевою, так само вона не є дешевшою чи доступнішою за сучасні технології відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/history/doslidzhennya-kulturno%D1%97-spadshhini

Історичний ландшафт центруБуго-Гардівської паланки Війська Запорізького

За дорученням Міністерства культури і туризму України міжвідомча група фахівців … було проведенно обстеження та фотофіксацію пам’ятки місцевого значення “Історичний ландшафт центру Буго-Ґардівської паланки Війська Запорозького”, розташованої в регіональному ландшафтному парку “Гранітно-степове Побужжя.”

 1. http://itechua.com/technologies/10051     Украинские ученые обогнали компанию Tesla Илона Маска   Характеристики аккумуляторов, которые будут работать на этом материале, действительно впечатляющие. Время зарядки аккумулятора – 4 минуты. Количество циклов «зарядки – разрядки» 10 000 (у Powerwall Tesla для сравнения – 2000). Работать они смогут при температурах от -20 до +80 °С, не требуя системы охлаждения.

При этом, он пожаро-  и взрывобезопасен и совhершенно безвреден для окружающей среды, как во время, так и после срока эксплуатации. Предполагаемый срок службы аккумулятора 10 лет:

И самое главное – цена. Предположительная цена аккумулятора – $80/кВт-ч. Тогда как у Tesla – $240/кВт-ч.

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/pitannya-bez-vidpovidej-chi-trimayut-nas-za-durniv

 відповідь на публікації в обласних газетах Анатолій Ненько, як завжди, документально спростовує полуправду і брехню про Ташл. ГАЕС та проект реконструкції технічного водозабезпечення ЮУ АЕС.  04.01.18

 1. https://novosti-n.org/blog/read/20.html — Агония Березанского лимана

Первопричиной гибели рек и  лимана  стали плотины, перегородившие малые водные артерии, в результате чего они потеряли естественное течение.

 1. http://medianova.com.ua/kahovske-vodoshovishhe-nove-nashe-more-nove-nashe-gore

Каховське водосховище: «Нове наше море – нове наше горе». Каховське водосховище — останнє на Дніпрі. Олександрівське — на Південному Бузі. Наслідки та проблеми аналогічні.

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/pro-perspektivi-naek-i-nashi-problemi ПРО ПЕРСПЕКТИВИ НАЕК І НАШІ ПРОБЛЕМИ

Зважаючи на те, що не кожному  користувачу  Інтернету вдасться у повному обсязі опанувати проблемами НАЕК на майже 70 сторінках, пропонуємо читачам короткий виклад повідомлень журналу, що стосуються Миколаївщини з короткими коментарями.

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/komu-potriben-proekt-207m — КОМУ ПОТРІБЕН ПРОЕКТ-20,7м? Жодного слова про те, що області потрібні 20,7, ніхто, крім аесівців не сказав.
 2. https://barometr.info/news/n_yu/9431-reggi-gruppa-snyala-klip-v-zaschitu-bugskogo-garda-muzykanty-hotyat-zaschitit-ego-ot-zatopleniya.html — Регги-группа сняла клип в защиту Бугского Гарда – музыканты хотят защитить его от затопления (видео)

Музыкальная группа «Папарадио» сняла клип на авторскую песню «Остров», которая поднимает проблему природного парка «Бугский Гард» возле Ташлыкской ГАЭС.

 

 1. https://barometr.info/yuaes/9430-nabu-zaderzalo-i-soobschilo-o-podozrenii-esche-odnomu-figuranu-dela-yuzhno-ukrainskoy-aes-zamestitelyu-generalnogo-direktora-predpriyatiya-vladimiru-bogatchuku.html НАБУ задержало Владимира Богатчука, заместителя генерального директора ЮУ АЭС, — суд определил залог в размере 528 тысяч

Детективы Национального антикоррупционного бюро в рамках расследования по факту хищения государственных средств Южно-Украинской АЭС задержали действующего заместителя генерального директора предприятия Владимира Богатчука.

Саме таким ворюгам і потрібна АЕС та любі роботи, де можна вкрасти гроші.

 

 1. https://www.facebook.com/groups/1986355788287853/permalink/2016927931897305 -ЩО ПРИХОВАНО ЗА ПРОЕКТОМ-20,7 Обговорення 20,7 — це димова завіса, за якою ховаються злочинні наміри аесівців

 

 1. https://www.sunpp.mk.ua/…/6156-budivelnyky-yuzhno-ukrayinsk… Будівельники Южно-Українського енергокомплексу підбили підсумки 2017-го та поділилися планами на 2018 рік
  А Васька слушает да ест. Без екологічної експертизи та проведення громобговорення ЗАКОН ЗАБОРОНЯЄ РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЕКТІВ — а аесівці «освоюють» мільярди на знищенні національних святинь українського народу та й самого народу.

 

 1. http://www.ngorod.net.ua/books/proekt-207-nezakinchena-tema ПРОЕКТ-20,7.  НЕЗАКІНЧЕНА ТЕМА     Шахрайство ЮУ АЕС — під виглядом підвищення рівня Олександрівського водосховища до 20,7 м криються наміри аесівців знищити р.Південний Буг нижче Ол.в-ща.

 

 1. http://eap-csf.org.ua/spilne-zvernennya-robochoyi-grupi-3-dovkillya-zmina-klimatu-ta-energetichna-bezpeka-ukrayinskoyi-natsionalnoyi-platformi-forumu-gromadyanskogo-suspilstva-shidnogo-partnerstva-ta-robochoyi-grup/  —  Спільне звернення РГ-3 УНП та РГ-5 УС ПГС до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо перегляду політики Уряду у сфері гідроенергетики. Чудовий професійний аналіз протизаконної програми розвитку гідроенергетики України, у тому числі і ЮУ ЕК.

 

https://barometr.info/yuaes/9727-nabu-zavershilo-rassledovanie-dela-po-hischeniyu-27-mln-griven-yuzhno-ukrainskoy-aes.html — У Виссариона Кима завершилось действие меры пресечения, — НАБУ закончило расследование дела по хищению 27 млн. гривен на Южно-Украинской АЭС
Выслушав доводы обеих сторон, судья принял решение отказать в продлении меры пресечения подозреваемому. — мм Вкотре вже ворюга відкупляється від правосуддя! Треба і його і прокурора і суддів за грати.
— https://barometr.info/yuaes/9699-chehi-putina-postavyat-na-yuzhno-ukrainskuyu-aes-oborudovaniya-na-polmilliarda-griven.html — Васьк слушает да ест. Мартиненко під НАБУ, але його схема працює. “Незалежність від Росії”
— https://censor.net.ua/news/3052698/zaderjan_esche_odin_uchastnik_shemy_po_zavladeniyu_sredstvami_energoatoma_nabu — Задержан еще один участник схемы по завладению средствами «Энергоатома», — НАБУ
«22 февраля 2017 г. в аэропорту «Борисполь» задержали бывшего руководителя обособленного подразделения ГП «НАЭК «Энергоатом», подозреваемого в нанесении ущерба ГП «НАЭК «Энергоатом». Источник: https://censor.net.ua/n3052698
Про Мартиненко та К
— https://news.pn/ru/criminal/195341 — Суд отпустил под личное обязательство подозреваемого в хищениях сына экс-главы «Энергоатома» Кима
— Южноукраинские атомщики хотят «прогулять» на корпоративах более трети миллиона гривен
Коментариев: 3
Сегодня, 11:24
Обособленное подразделение «Южно-Украинская атомная электростанция» государственного предприятия «Национальная атомная энергогенерирующая компания «Энергоатом» объявило тендер на ресторанное обслуживание корпоративов.

Информация об этом размещена сайте «Прозорро».

Средства, которые Южноукраинская АЭС готова потратить на обслуживание своих вечеринок и празднований, составляет 361 435 грн. 16 коп. Вполне возможно, что эта сумма будет снижена в результате торгов, которые пока на этапе подачи предложений.

Эта сумма предусматривает обслуживание корпоративов предприятия до конца 2018 года.

Стоит напомнить, что Южноукраинская АЭС, как и «Энергоатом» в целом — это государственное предприятие, а значит и его активы, и денежные средства также государственные.
https://barometr.info/yuaes/9670-yuzhnoukrainskie-atomschiki-hotyat-progulyat-na-korporativah-bolee-treti-milliona-griven.html
— https://novosti-n.org/analitic/read/3077.html — Схемы хищений на ЮУ АЭС: деньги выводили через николаевский ЖЭК
— https://biz.censor.net.ua/news/3035097/sud_naznachil_podozrevaemomu_po_delu_martynenko_sotrudniku_energoatoma_1_million_zaloga — Суд назначил подозреваемому по делу Мартыненко сотруднику «Энергоатома» 1 миллион залога. Чешское предприятие Škoda JS a.s. принадлежит российской группе «Объединенные машиностроительные заводы». Ее контролирует «Газпромбанк», основным акционером которого является компания «Лидер» Юрия Ковальчука – представитель ближайшего окружения Владимира Путина. Источник: https://biz.censor.net.ua/n3035097

— https://biz.censor.net.ua/news/3046306/podozrevaemyyi_v_prisvoenii_sredstv_eksglava_energoatoma_perepisal_nedvijimost_na_syna Подозреваемый в присвоении средств экс-глава «Энергоатома» переписал недвижимость на сына. Во время негласных следственных розыскных действий правоохранители зафиксировали попытки Кима через связи, в частности, среди правоохранителей, оказывать давление на отдельных должностных лиц НАБУ, а также попытки избавиться имущества во избежание конфискации. Источник: https://biz.censor.net.ua/n3046306

— https://ru.slovoidilo.ua/2018/01/24/novost/jekonomika/nabu-soobshhilo-podozrenii-byvshemu-prezidentu-energoatoma — НАБУ сообщило о подозрении бывшему президенту «Энергоатома»Как известно, экс-гендиректор ЮУАЭС подозревается в соорганизации завладения средствами при проведении закупок на Южно-Украинской АЭС, а именно — 10,52 млн грн при закупке загальноблочного щита постоянного тока в 2012 году. В указанном производстве подозреваемым также является его сын Артем, который находится под домашним арестом.

— http://mayu-pravo.com/news/view/u-syna-eks-direktora-yuu-aes-sovmestnyyi-biznes-s-skandalnym-nardepom-livikom-a13017 — У сына экс-директора ЮУ АЭС совместный бизнес с скандальным нардепом Ливиком
— http://mayu-pravo.com/news/view/grigoryan-vyskazalsya-po-povodu-prognivsheyi-chinovnicheyi-sistemy-aes-a12844 Григорян высказался по поводу прогнившей «чиновничьей» системы АЭС

— https://news.pn/ru/criminal/188368 СБУ сообщила о предотвращении «чрезвычайной ситуации» на Запорожской АЭС Сейсмоисследования.
Схема работает на всех АЭС Украины. И на южке тоже махинации с сейсмоисследованиями — и метод не тот, и фирма сомнительная, и…сервер свиснули. Спите спокойно- авось не тряхнёт! А то, что творится на ЮУ АЭС с 20,7, ТГАЕС, реконструкцией техводоснабжения — это не просто криминал, а антигосударственная деятельность. Так могут поступать только оккупанты, враги Украины.
— https://barometr.info/yuaes/8266-dlya-yuzhno-ukrainskoy-aes-zakupili-oborudovaniya-na-34-milliona-210-tysyach-griven-sdelka-vyzyvaet-mnogo-voprosov.html Южно-Украинская АЭС заказала за 34 миллиона гривен три насосные установки у фирмы, связанной с экс-начальником ГСЧС Киева
— https://news.pn/ru/criminal/186187 Опубликованы подробности дела о хищении почти 28 миллионов гривен при закупках на Южно-Украинской АЭС
— https://barometr.info/news/n_yu/8219-sud-izbral-meru-presecheniya-troim-soobschnikam-artema-kima-po-delu-o-hischenii-27-millionov-griven-na-yuuaes.html — Суд арестовал троих сообщников Артёма Кима по делу о хищении 27 миллионов гривен на ЮУАЭС.
Одни откупились, остальніе — сбежали.
— https://barometr.info/yuaes/8112-nesmotrya-na-protesty-obschestvennosti-energoatom-nachnet-obsledovanie-ograzhdeniya-tashlykskoy-gaes.html — Несмотря на протесты общественности «Энергоатом» начнёт обследование ограждения Ташлыкской ГАЭС
Фирма-подрядчик зарегистрирована в Харькове на некого Александра Ярко. Отметим, что фирма имеет внушительный опыт судебных разбирательств – за 22 года работы она проходила по 65 делам. Руководство фирмы обвиняли в неуплате налогов, подделке налоговой документации и теневых схемах при получении субподрядов.

Примечательно, что фирма «Альпсервис» в 2016 году уже проводила аналогичные работы на Ташлыкской ГАЭС, за что «Энергоатом» тогда заплатил 883 тысяч гривен.
— http://www.ngorod.net.ua/kriminal/zaryadzheni-atomom — Справа НАБУ, у якій фігурує син екс-керівника «Енергоатома», мала спокійно «вмерти» у миколаївській поліції
— https://nabu.gov.ua/novyny/sprava-rozkradannya-koshtiv-yuzhno-ukrayinskoyi-aes-novyy-pidozryuvanyy
Справа розкрадання коштів «Южно-Української АЕС»: новий підозрюваний
2 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали особу, підозрювану в розкраданні 27 млн грн ДП НАЕК «Енергоатом». Вчинення злочину кваліфіковано за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») Кримінального кодексу України.
За версією слідства, затриманий, використовуючи родинні зв’язки з колишнім генеральним директором «Южно-Української АЕС» (входить до складу ДП «НАЕК «Енергоатом»), упродовж 2012-2014 років сприяв перемозі двох комерційних структур у торгах із закупівлі електрощитового обладнання, які проводила атомна електростанція. Обладнання поставлене за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам держави завдано збитків в розмірі 27 млн грн.
Розслідування цієї корупційної схеми детективи НАБУ здійснюють із квітня 2016 року, після того як відповідне кримінальне провадження було передано зі слідчого управління УМВС України в Миколаївській області.
Крім затриманого 2 серпня, в цьому провадженні 13 особам уже повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 та ч.2 ст.205 КК України. Стосовно 4 осіб матеріали досудового розслідування виділені в окреме провадження та направлені до суду з угодами про визнання винуватості, три з яких затверджені судом з обвинувальними вироками, одна угода перебуває на розгляді суду. 5 підозрюваних оголошені у національний та міжнародний розшук. На підставі обвинувальних вироків засудженими повернуто до державного бюджету понад 1,5 млн грн. Вживаються заходи для повного відшкодування збитків, завданих державі, для чого за клопотаннями детективів НАБУ накладено арешт на майно підозрюваних на суму понад 100 млн грн.
Досудове розслідування триває, наразі встановлюються й інші особи, причетні до реалізації корупційної схеми.

— Детективы НАБУ арестовали южноукраинца Артёма Кима, подозреваемого в завладении 94,2 млн. гривен https://barometr.info/stat/7844-detektivy-nabu-arestovali-yuzhnoukrainca-atrema-kima-podozrevaemogo-v-zavladenii-942-mln-griven.html Яблочко от вишенки недалеко падает. Папа научил как проекті распиливать.
— Компаньона скандального нардепа Ливика задержали за коррупцию

В среду детективы НАБУ вместе с САП задержали предпринимателя, который на протяжении 2012-2014 лет совместной с должностными лицами Госагентства по инвестициям и ГП «Государственная инвестиционная компания» завладели 94,2 млн гривен, выделенными на проект «Качественная вода», сообщает САП.
По информации источников «Украинской правды», задержанным является сын экс-директора НАЭК «Энергоатом» Артем Ким.
Национальный проект «Качественная вода» предусматривал обеспечение 80% населения Украины безопасной водой, монтаж автоматических комплексов очистки и продажи воды коллективного пользования в непосредственной близости от мест проживания населения.
В рамках реализации проекта должно было состояться строительство 23000 групповых и локальных систем очистки питьевой воды в 20-ти ключевых регионах Украины.
Артем Ким является является сыном экс-директора «Энергоатома» Виссариона Кима, который много лет проработал в руководстве Южно-украинской атомной электростанции. Кроме этого Артем Ким имеет собственные бизнес-интересы в Николаевской области. В частности, является соучредителем и руководителем фирмы «Агродом «Зеленый Гай». Вторым учредителем фирмы выступает «Производственная коммерческая фирма «Техком», корпоративными правами которой владеют близкие родственники народного депутата Александра Ливика.
По поручению прокурора Специализированной антикоррупционной прокуратуры указанному лицу детективами сообщено о подозрении в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 5 ст. 191 УК Украины. Санкция ч. 5 ст. 191 УК Украины предусматривает наказание в виде лишения свободы лишением свободы на срок от семи до двенадцати лет с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок до трех лет и с конфискацией имущества.

Напомним, Александр Ливик — народный депутат Украины, прошедший в Раду по 131 округу Николаевской области. В 2009 году являлся доверенным лицом беглого Президента Украины Виктора Януковича в 131-м округе. Известен скандалом, связанным с использованием бренда президентской политической силы для продвижения на рынке своего семейного бизнеса — ОАО «Зелений гай», которое специализируется на изготовлении коньячной и винной продукции. Также неоднократно участвовал в покровительстве трижды судимого депутата из южноукраинской «Батькивщины» Сергея Горностая.
Жители Еланецкого района неоднократно жаловались на то, что нардеп, избранный в Верховную Раду по 131 округу, был едва ли раз в районе. Ливик не желает контактировать с жителями и не заботится о своём округе. По информации общественного движения «Чесно», Ливик стал лидером антирейтинга кнопкодавов Верховной Рады 2016-го года.
http://mayu-pravo.com/news/view/kompanona-skandalnogo-nardepa-livika-zaderjali-za-korrupciyu-a12795
— https://news.pn/ru/criminal/184564 Осужденный по делу о коррупции на Южно-Украинской АЭС компенсировал государству 1,4 миллиона гривен ущерба.
Напомним, что антикоррупционная прокуратура и НАБУ в феврале 2017 года задержали и сообщили о подозрении пяти лицам, которые организовали и реализовали схему завладения деньгами Южно-Украинской АЭС в сумме 10 миллионов 520 тысяч 800 гривен при проведении тендеров на закупку электротехнического оборудования. Участники преступной схемы обеспечили победу в торгах подконтрольного им предприятия, которое поставило электрощитовое оборудование на Южно-Украинскую АЭС по завышенной цене, сформированной с помощью группы фиктивных предприятий Николаева.
Двое фигурантов дела оказались жителями Киева и трое – жителями Николаевской области, один из которых – инженер Южно-Украинской АЭС, а двое – николаевские предприниматели Дмитрий Лысенко и Леонид Гусев. Именно за последнего якобы пытались ручаться николаевские нардепы от «Блока Петра Порошенко» Давид Макарьян и Александр Ливик. Задержанный и арестованный Дмитрий Лысенко является родным братом бывшего заместителя начальника Управления СБУ в Николаевской области периода 2013-2014 годов. Именно в это время по информации НАБУ и была «провернута» указанная схема по выводу денег из Южно-Украинской АЭС.
Ранее сообщалось, что Центральный районный суд Николаева оштрафовал на 51 тысячу гривен другого фигуранта махинаций вокруг Южно-Украинской АЭС — 34-летнего мужчину, который занимался фиктивным предпринимательством. Кроме того, в Николаеве Центральный районный суд приговорил к условному сроку и оштрафовал на 51 тысячу гривен 56-летнего фигуранта многомиллионных махинаций вокруг Южно-Украинской АЭ

— Что говорить об Энегоатоме, если в нацполиции незаконно проворачивают схемы http://news.pn/ru/politics/182946 На миллиард гривен по завышенным ценам и не законно
— https://barometr.info/news/n_yu/7376-eks-deputat-krivorozhskogo-gorsoveta-obyavlen-v-rozysk-po-podozreniyu-v-hischenii-105-millionov-griven-s-yuzhno-ukrainskoy-aes.html — По подозрению в хищении 10,5 миллионов гривен с ЮУ АЭС, экс-депутата Криворожского горсовета объявили в розыск.
Национальное антикоррупционное бюро установило, что в декабре 2011 года родственник директора ЮУ АЭС и Самоткал разработали преступную схему по завладению средствами госпредприятия путем подкупа участников открытых торгов по закупке электротехнического оборудования.

В результате 10,5 млн гривен, полученные подконтрольным Самоткалу предприятием «Арстрейд» от ЮУАЭС, были выведены в теневой оборот, обналичены и присвоены участниками сговора. Владельцу DARA Group в апреле было сообщено о подозрении в организации завладения чужим имуществом, а 3 мая он был объявлен в розыск.
— Напомним, в августе прошлого года Служба безопасности начала расследовать присвоение средств ЮУАЭС, выведенных в тень под предлогом строительства гидроаккумулирующей станции. Оперативники спецслужбы задержали курьера во время передачи шести миллионов гривен главному бухгалтеру одного из публичных акционерных обществ (ПАО). Также были проведены обыски в Харькове, Южноукраинске, Первомайске и Вознесенске https://shipovnik.ua/novosti/po-podozreniyu-v-hishhenii-10-5-millionov-griven-s-yuuaes-eks-deputata-krivorozhskogo-gorsoveta-obyavili-v-rozyisk
— https://barometr.info/news/n_yu/7369-delo-o-popytke-hischeniya-kiotskih-336-mln-napravleno-v-sud-eks-sotrudnika-yuu-aes-sokolova-budut-sudit-zaochno.html — Дело о хищении «киотских» 336 млн. направлено в суд: экс сотрудника ЮУ АЭС Соколова будут судить заочно.
Бывший работник Южно-Украинской АЭС Соколов — уведомлён о подозрении в совершении пособничества в покушении на завладение государственными средствами в размере 336 миллионов и использовании поддельного документа.
— Второй фигурант многомиллионных махинаций на Южно-Украинской АЭС отделался условным сроком, штрафом в 51 тысячу и возместит 1,4 млн
Коментариев: 4
Сегодня, 09:33
В Николаеве Центральный районный суд приговорил к условному сроку и оштрафовал на 51 тысячу гривен 56-летнего мужчину, который признан виновным в пособничестве, в мошенничестве и организации фиктивного предпринимательства.

Об этом сообщили в пресс-службе Центрального райсуда, пишет издание «Преступности.НЕТ».

Согласно обвинительному акту, мужчина был основателем и директором двух компаний и обратился к своей знакомой и бывшему подчиненному с предложением приобрести предприятия, на что те согласились.

— «Целью приобретения юридических лиц был транзит средств в цепи фиктивных операций по купле-продаже товаров, в том числе через предприятия обвиняемого. Также целью был перевод денег сторонних предприятий в наличные с последующим возвратом за вознаграждение. При этом все операции с деньгами должны были проводиться исключительно по указанию обвиняемого. В дальнейшем состоялась встреча обвиняемого с группой лиц, которые разработали схему завладения средствами ГП НАЭК «Энергоатом». План заключался в совместном участии подконтрольных предприятий в торгах на закупку оборудования для Южно-Украинской АЭС, содействии должностных лиц АЭС их победе с последующим завладением деньгами, которые составят разницу между реальной стоимостью оборудования и стоимостью его реализации АЭС», — рассказали в суде.

В результате такой деятельности государству нанесли ущерб на сумму более 27 миллионов гривен.

Обвинительный акт в отношении мужчины поступил в суд с договором о признании виновности, который заключили обвиняемый и прокурор отдела Специализированной антикоррупционной прокуратуры. Коллегия судей в составе Светланы Гречаной, Оксаны Мамаевой и под председательством Сергея Черниенко установила, что условия договора «не противоречат требованиям законодательства, интересам общества».

Суд признал мужчину виновным, назначив ему оговоренное в соглашении лишение свободы сроком на пять лет и штраф в сумме 51 тысяча гривен. Как было оговорено сторонами в соглашении, обвиняемый освобожден от отбывания наказания с испытательным сроком в три года.

— «Кроме этого, мужчина в соответствии с договором взял на себя обязательство в течение трех месяцев со дня вынесения приговора возместить в счет причиненного им государству ущерба 1,4 миллиона гривен, сотрудничать в раскрытии совершенных уголовных преступлений по завладению деньгами Южно-Украинской АЭС», — также указано в сообщении.

Напомним, ранее ещё одного участника махинаций, нанёсших ущерб Южно-Украинской АЭС на 10,5 миллионов, суд оштрафовал на 51 тысячу гривен. http://barometr.info/news/n_yu/6900-uslovno-vozmeschenie-14-milliona-griven-i-shtraf-na-51-tysyachu-griven-esche-odin-figurant-gromkogo-dela-o-mahinaciyah-na-yuuaes-osuzhden.html
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Gibson, Комментариев: 121, Новостей: 0
Фамилия Имя ???????
Viktor, Комментариев: 110, Новостей: 0
Ти шо, це секрет крутіше ніж государствена тайна!
Мадам Брошкина, Комментариев: 97, Новостей: 0
Это просто мужчина, который будет продолжать работать на АЭС, у которого такие деньжища имеются…Не то что у нас, даже на жизнь нормальную не хватает….
Антиватник, Комментариев: 103, Новостей: 0
«Суд признал мужчину виновным, назначив ему оговоренное в соглашении лишение свободы сроком на пять лет…Как было оговорено сторонами в соглашении,»
Стороны согласились Карл!!!!!
То-есть НАЭК своих не бросает! Не получилось на этот раз получится на следующий. Экие у нас гуманные судьи старые воры. Явно в доле!

 

 

 

 

 

 

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.