Не пропусти

Сільська бібліотека в співпраці з громадою

 

16 березня в приміщенні Центральної районної бібліотеки відбувся  семінар бібліотечних працівників району на тему «Сільська бібліотека: від обслуговування населення до співпраці з громадою». До участі в семінарі були запрошені також бібліотекарі новостворених об’єднаних громад (ОТГ) -Олександрівської, Прибужанівської, Бузької.

dsc06829

Про пріоритетні напрямки бібліотечного обслуговування у нових реаліях розповіла  директор ЦБС Л.С. Доброжан. Увагу бібліотекарів було звернено на те, що бібліотеки є складовою частиною громади як центри задоволення потреб у публічній інформації, як інформаційні посередники між владою та громадою, як соціокультурні центри. Бібліотечні заклади  визначають пріоритети своєї діяльності відповідно до змін та потреб місцевої громади. Для цього треба бути в постійного пошуку інноваційних форм і методів роботи, співпрацювати з місцевою владою, громадськими організаціями, брати участь у проектній діяльності.

dsc06831

Цікавість визвав виступ Зелінської Т.Л. — голови громадської  організації «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії» на тему «Децентралізація — досвід об’єднання  громад у Вознесенському районі». Учасники семінару почули про зміни, які відбулися у нашому районі в процесі децентралізації влади та перспективи подальшої роботи в цьому напрямку. Тетяна Леонідівна дала відповіді на хвилюючі питання бібліотечних працівників та презентувала буклет «Вознесенськ» (план-схема м. Вознесенська та ОТГ Вознесенського району).

Жваво пройшов «круглий стіл» на тему «Бібліотеки — в умовах об’єднаної територіальної громади». Під час обговорення учасники розповіли про свої здобутки та негаразди, з якими вони спіткнулися при переході до ОТГ. Так, бібліотекарі Бузької ОТГ покращили свій матеріальний стан. Для Бузької та Таборівської сільських  бібліотек придбано комп’ютери та здійснено передплату періодичних видань. Бібліотекарям Прибужанівської ОТГ немає чому радіти: вони залишилися без методичного керівництва,  працюють на 0, 5 ставки, не отримують періодичні видання, не мають підтримки місцевої влади. На останній сесії сільської ради депутатами не була підтримана пропозиція про виділення коштів навіть 0,25 ставки для методиста  з бібліотечної діяльності.

dsc06832

З виступу провідного методиста ЦРБ Шиляєвої Т.В. бібліотекарі дізналися про сучасні методи та форми організації соціокультурної діяльності   в бібліотеках за «Календарем знаменних та пам’ятних дат». Була представлена також нова збірка членів літературного об’єднання «Веселка» «Веселкові передзвони», яка нещодавно вийшла з друку.

Далі спеціалісти ЦРБ розглянули нагальні питання технологічних процесів: обліку, обробки, збереження документів в бібліотеках системи та ОТГ, перевод фондів на систему УДК; участь бібліотек у Всеукраїнських, обласних конкурсах, дослідженнях. Було також проведено аналіз річної звітності  бібліотек Вознесенської ЦБС та ОТГ за 2017 рік.

На завершення семінару учасники дійшли  висновку, що громадськість почує бібліотеки лише тоді, коли вони будуть говорити про себе, рекламувати свої послуги, відстоювати свої права.

Варто пам’ятати, що підтримка громади — важлива складова успішної діяльності бібліотеки.

Прес-центр Центральної районної

бібліотеки ім.. Т.Г. Шевченка

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.