Не пропусти

«Шевченків світ в буянні фарб, сплетінні ліній»

Березень — це чудова весняна пора, якій радіють і природа, і люди. Саме в таку березневу пору 9 березня  1814 року  в  с. Моринцях на Київщині в сім’ї селянина-кріпака послав Всевишній нашому народові Генія і національного Пророка Тараса Шевченка. Господь Бог кожному народові дав якусь велетенську постать, котра була б його зорею, проявом його душі. У нашого народу такою постаттю є Тарас Шевченко, якого величають Велетнем Духу, українським Мойсеєм, Пророком, Батьком, Кобзарем і багатьма іншими славетними іменами. Тож щороку на початку березня по всій Україні відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.

14 березня працівники бібліотеки № 1 КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська», організували та провели виїзний західприсвячений 204 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка «Стежками творчості генія»в Обласному центрі соціально-психологічної допомоги в м. Вознесенську,  та Вознесенському геріатричному пансіонаті, аби розповістипропоезію, і малярство, які щільно переплітаються в таланті Шевченка. Поетична спадщина Шевченка налічує понад 240 творів, а мистецька – близько 1300 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків).

Упродовж заходу бібліотечні працівники відтворили цілісну картину життєвого та творчого шляху основоположника нової української літератури, ознайомили учасників заходу із становленням та розвитком шевченкознавства й дослідженнями творчого доробку великого митця. Присутні переглянули цікаву слайд-презентацію «Шевченко – художник», що відображала художні роботи митця в окремих техніках виконання, у різні періоди життя і творчості. Активну участь у заході взяли жінки Обласного центру соціально-психологічної допомоги, вони зворушливо декламували поетичні твори великого Кобзаря.

Творчість Тараса Шевченка давно стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українського народу. Шевченко — це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, у чому черпають сили і надії. У глибини майбутнього слав Шевченко свої непохитні заповіти синам рідної землі. І серед цих заповітів перший і останній:

Свою Україну любіть,
Любіть її Во врем’я люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.

Бібліотека № 1

КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»

http://voz.gov.ua/material/7164

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.