Не пропусти

Вознесенськ «пасе задніх» по впровадженню ЕСКО-договорів, місто могло б залучити 10-ки млн грн на впровадження енергоефективних заходів у бюджетних закладах

Протягом 2016-2017рр., Вознесенськ не уклав жодного ЕСКО-договору.

Справжній бум ЕСКО-договорів розпочався у 2018р., навіть маленькі міста залучають десятки млн. грн. на впровадження енергоефективних заходів у бюджетних закладах (дитячі садки, школи, тощо).

Механізм ЕСКО заснований на наданні спеціалізованою енергосервісною компанією комплексу послуг з енергозбереження з відшкодуванням своїх витрат і отриманням фінансового прибутку з фактично досягнутої економії енерговитрат.

Останні місяці до проекту ЕСКО приєднались Миколаїв та Славутич.

screenshot_9screenshot_8

Чергові п’ять ЕСКО-контрактів готуються до підписання
29 січня 2018 року на 37-й сесії Славутицької міської ради (Київська область, м.Славутич) було прийняте рішення про затвердження істотних умов ЕСКО-договорів.
Цей крок був зроблений згідно Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”.
Істотні умови затвердили стосовно 5 об’єктів, підпорядкованих Управлінню освіти і науки:
  • дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №4 “Марите” компенсуючого (санаторного типу);
  • дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 5 “Джерельце”;
  • дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 6 “Крунк” комбінованого типу;
  • дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу “Центр розвитку дитини”;
  • дитячого будинку “Центр захисту дітей”.
Відбір виконавців робіт з енергосервісу здійснювався в Системі публічних електронних закупівель “ProZorro”.
Надалі відбудеться укладання енергосервісних договорів з переможцями тендерів. Договори плануються строком на 5,5 років та передбачають термомодернізацію будівель з досягненням економії споживання та витрат на оплату енергії в середньому до 21%, а в окремі роки – до 25% від базового рівня споживання. Загальна вартість кожного договору в залежності від технічного стану закладів та запланованих заходів для їх модернізації коливатиметься від 550 до 715 тисяч гривень.
Прийняття рішень про затвердження істотних умов енергосервісних договорів стало додатковою гарантією повернення інвестицій ЕСКО-інвесторам. А запровадження ЕСКО-механізму пришвидшить створення комфортних умов перебування дітей у навчальних закладах без додаткових капіталовкладень з боку бюджету.

screenshot_14screenshot_15

Затвердження істотних умов ЕСКО-договорів – гарантія повернення інвесторам вкладень в утеплення бюджетних установ.

screenshot_10screenshot_11

Перші декілька авторизованих електронних майданчиків публічних закупівель вже можуть проводити електронні аукціони із закупівлі енергосервісу для проведення заходів з енергоефективності у бюджетних установах.

Для цього Мінекономрозвитку, ДП «ПРОЗОРРО» (https://prozorro.gov.ua), міжнародними консультантами за активної участі Держенергоефективності створено окремий модуль для закупівель енергосервісу. Така потреба виникла через специфіку ЕСКО, головним чином через відбір переможця тендеру не за найменшою ціною, як при стандартних закупівлях товарів, робіт чи послуг, а за найвищим показником ефективності енергосервісного договору. Цей показник є інвестиційною оцінкою привабливості проекту для замовника – бюджетної установи.

Найближчим часом інші авторизовані електронні майданчики також зможуть долучитися до проведення електронних закупівель енергосервісу. Майданчики готові надавати технічну підтримку для учасників та замовників тендеру. На кожному сайті буде окрема інструкція.

Очікується, що перші електронні ЕСКО-тендери буде проведено вже цього року.

«Запровадження спеціального модулю для електронних закупівель енергосервісу – довгоочікуваний крок для повноцінного запуску ЕСКО-механізму в Україні. Таким чином, відкрито шлях для роботи як замовників, так і потенційних виконавців ЕСКО-послуг», — прокоментував Голова Держенергоефективності С.Савчук.

Голова Агентства відзначив, що у тісній співпраці з місцевими органами влади Держенергоефективності сформувало національну інформаційну базу потенційних ЕСКО-об’єктів: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1. Наразі вона налічує понад 11 тис. бюджетних установ, що потребують термомодернізації і можуть бути найбільш цікавими для ЕСКО-компаній з точки зору інвестування.

База таких ЕСКО-об’єктів продовжуватиме розширюватися. Влада на місцях проявляє все більше активності у цьому питанні. Для порівняння якщо у 2016 році до бази внесено 2120 ЕСКО-об’єктів, то цьогоріч – понад 11 тисяч.

Безпосередню роль у цьому процесі відіграла і широко роз’яснювальна кампанія Держенергоефективності. Так, у 2016-2017 роках проведено 20 регіональних роз’яснювальних семінарів для майже 4 тисяч учасників ринку ЕСКО.

screenshot_16screenshot_13

 

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.