Не пропусти

Зустріч вчителів — філологів району

20180227_091728

27 лютого нинінього року вчителі-філологи шкіл району зібралися на районний семінар-воркшоп (робочу майстерню),  підготовлений у співпраці методичного кабінету УК «Вознесенський районний центр по обслуговуванню закладів освіти»  та педагогів Таборівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Предметом   для спілкування вчителів  української мови і літератури та зарубіжної літератури  шкіл  Вознесенської районної ради було  обрано педагогіку партнерства при впровадженні інновацій на уроках  мови та літератури. Спілкування і співпраця вчителів відбувалася під девізом «Учимося разом».  Методист КУ «ВРЦОЗО» Л.В.Лопатинська проаналізувала результати проведення районних предметних олімпіад та І (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018».

Залюбки ділилася власними враженнями та досвідом  від участі в конкурсі «Учитель року-2018» вчитель  української мови та літератури  Районної вечірньої школи  ІІ-ІІІ ступенів Меріца О.П. Вона відзначила, що участь у конкурсному змаганні дала їй можливість ще глибше зануритися у педагогічні таїни, професійні лабіринти, презентувати на розсуд журі власні творчі здібності педагога, фахівця, людини.   Запропонувала не соромитися і не боятися використовувати такий конкурсний майданчик,  який   відкриває  необмежені  можливості, щоб  презентувати себе, свої педагогічні, фахові здобутки і ділитися ними зі своїми колегами.

Головною метою проведення воркшопу було оволодіння новими технологіями організації роботи вчителя на засадах діяльнісного підходу. Тож педагогам вдалося ознайомитися зі зразками побудови відеорезюме як форми представлення особистості. У діалозі- пошуці пропозицій  дійшли спільної думки про можливість і необхідність створення і  використання відеорезюме як на  навчальних заняттях із предметів, так і у виховних заходах з дітьми, мотивуючи останніх  до  формування  навичок щодо використання цифрових комп`ютерних технологій, удосконалення  мовно-літературних  компетентностей учнів, реалізації їх  креативного  мислення, творчого самовираження.

20180227_093544

У формі  методичного практикуму ознайомилися з розумовими картами (картами пам`яті) як інноваційною технологією, зручною і ефективною технікою візуалізації мислення і альтернативного запису.  Вчилися створювати їх власноруч, обговорили моменти використання у педагогічній діяльності  та дізналися про  комп`ютерні  програмами, за допомогою яких можна створювати ментальні карти.

Значна частина роботи воркшопу була присвячена роботі вчителів над  важливою і відповідальною ділянкою роботи вчителя-філолога — аналізом художнього твору,  який формує інтерпретаційну свідомість юного читача, удосконалює комунікативні мовно-літературні навички школяра.

Вчитель вищої кваліфікаційної категорії з української мови та літератури Таборівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Соловйова Олена Миколаївна  щедро поділилася з присутніми майстер-класом фрагменту уроку, який був присвячений роботі над аналізом  новели «Три зозулі з поклоном» Григора Тютюнника.

Хитрощі практичних  навичок  роботи над  аналізом (мовно-стилістичним розтином) художнього твору в групах  вчителі відпрацьовували на поезіях наших земляків вознесенців Галини Литвинової, Валентини Дяченко, Алли Мініної, які  були представлені у новій, щойно виданій у 2018 році, колективній збірці літературно-художнього об`єднання «Веселка» «ВЕСЕЛКОВІ ПЕРЕДЗВОНИ», презентацію якої зробила співавтор збірки, методист РМК Л.В.Лопатинська.

І хоч надворі сердито завивала хуртовина, та серця вчителів-філологів були зігріті гостинним теплим прийомом господарів школи і позитивним настроєм та плідною  партнерською співпрацею. Вони  відчули радість професійного спілкування і власного фахового зростання.

20180227_114941

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=45732

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.