Не пропусти

1 березня — Всесвітній день імунітету

28378345_974613486048008_202779621950742660_n

Всесвітня Організація охорони Здоров’я щорічно 1 березня відзначає День імунітету. Перший день весни в даному випадку обрано не випадково. Всі ми знаємо, що таке весняний авітаміноз та інші проблеми, пов’язані з ослабленням імунної системи, яка підтримувала наш організм протягом холодних зимових днів.

Всесвітній День імунітету — це не розважальний захід. Головне завдання цього свята – інформування людства про те, як важлива імунна система організму і як вона допомагає організму впоратися з вірусами і бактеріями. А так як зміцнити свій імунітет можна за допомогою здорового способу життя, то ще одним завданням цього дня є спонукання населення до занять спортом і відмови від шкідливих звичок. Дуже важливо розуміти, що імунітет — це не просто захисник нашого організму, але і сильна зброя проти різних хвороб.

З одного боку імунна система є природним бар’єром для проникнення чужорідних елементів. А з іншого, вона пригнічує клітини власного організму, які в процесі життєдіяльності пошкодилися і самі стали нести небезпеку. З допомогою останніх досліджень стало відомо, що правильна робота імунної системи, а завдяки їй і самопочуття людини, багато в чому залежить від того способу життя, який ми ведемо.

З одного боку, на нас діють зовнішні негативні фактори: погана екологія, неякісна вода з водопроводу, великі перепади температур і т. п. А з іншого внутрішні: вживання алкоголю, тютюнопаління, прийом важких медикаментів, сидячий спосіб життя, вживання шкідливої їжі і т. п. І якщо впоратися з першими нам важко, то допомогти своєму організму мінімізувати внутрішні негативні чинники, завдання кожного з нас. Всесвітній день імунітету як раз і був придуманий для того, щоб вказати людству на важливість відмови від шкідливих звичок і допомогу своєму організму. У перекладі з латині «імунітет» означає звільнення від чого-небудь». Зрозуміло, що в цьому випадку мається на увазі відмова організму від пошкоджених клітин і чужорідних об’єктів. Але, спробуйте в цей день відмовитись від того, що заважає вам бути здоровим: жирної їжі, проведення надмірної кількості часу на дивані і вживання алкоголю.

Нехай Всесвітній день імунітету стане відправною точкою у вашому житті. Допоможіть своєму організму і він відповість вам взаємністю.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

http://voz.gov.ua/material/7105

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.