Не пропусти

Знищити неможна — треба співіснувати

Нажаль, безпритульні тварини — одна з обов’язкових «візитівок» будь якого міста чи селища. Не винятком стало і м.Вознесенськ. Кошлатих бродяг часто можна зустріти на площі міста, біля лікарні, ринку та в районах зупинок громадського транспорту.

Люди ставляться до безпритульних тварин по різному. Хтось підгодовує з жалю, хтось намагається знайти доброго господаря для знедоленого пса, а хтось «пригощає» стусаном або ж навіть отрутою.

Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є стерилізація усіх без винятку собак. Це зупиняє процес розмноження вуличних тварин. Кожну безпритульну собаку, яка пройшла стерилізацію, можна впізнати за пластиковою кліпсою на вусі. Це не лише ознакування, що пес уже пройшов усі необхідні процедури, а й інформування містян про безпечність тварини. По завершенні післяопераційного періоду, тварина вакцинується від сказу. І це остання процедура у наданні комплексної ветеринарної допомоги безпритульним собакам. В нашому місті під безкоштовну стерилізацію підпадають і собаки, які мають господаря. Для отримання направлення на безкоштовну стерилізацію власнику тваринки необхідно звернутися до Управління ЖКГ та КБ Вознесенської міської ради за адресою: пл.Центральна,1 каб. №37.

Останнім етапом є паспортизація тварини. В нашому місті оформити ветпаспорт можна на будь-яку домашню тварину, також не має значення, породиста вона чи ні. Окрім загальних даних про тварин (вік, порода, стать, масть, місце проживання, власник, кличка, фото тварини і таке інше), у ветпаспорт вносять дані про проведення дегельмінтизації (профілактика паразитів), обов’язкові щеплення від сказу та інших інфекційних хвороб (чума, ентерит, гепатит, аденовіроз, дептоспіроз, парагрип…). Всіх тварин щеплюють згідно з календарем.

Загалом, аби отримати документи на домашню тварину, треба витратити зовсім мало часу, приблизно півгодини, а користь від них величезна, особливо для людини, котра часто подорожує.

Варто зазначити, що продавати тварин без документів не можна за Законом України «Про ветеринарну медицину». Порушників цієї статті карають, штраф складає від 3 до 9 неоподаткованих мінімумів.

Скільки коштують документи для тварин?

1. Ветеринарна довідка — 14,46 грн

2. Ветеринарне свідоцтво в межах України — 18,09 грн.

3. Ветеринарне свідоцтво, коли переміщатися за межі України — 14,85 грн.

4. Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину — 51,29 грн.

5. Бланк паспорта – 7 грн.

Відповідно до Постанови Кабміну від 2011 року, на ці послуги встановлено нові ціни, однакові у межах усієї країни.

Вартість клінічного огляду домашніх тварин

1. Для цуценят і кошенят — 3,82 грн.

2. Для дорослих собак і котів — 5,95 грн.

3. Для птахів — 4,39 грн.

Безкоштовну стерилізацію та оформлення ветеринарного паспорта проводить Вознесенська районна державна лікарня ветеринарної медицини за адресою вул. З.Космодемянської, 2. Тел.4-26-73

Управління ЖКГ та КБ

Вознесенської міської ради

http://voz.gov.ua/material/6433

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.