Не пропусти

Газета «День за днем» отказалась публиковать запрос депутата

Об этом свидетельствует ответ редакции депутату городского совета.
Коротко о факте:
Депутат городского совета обратился с депутатским запросом к городскому голове  и попросил опубликовать свое депутатское обращение в городской газете.
screenshot_4screenshot_5
 Как говорит Закон Украины «О статусе депутатов местных советов»
"4. Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський 
запит, зобов'язані у встановлений радою строк дати офіційну 
письмову відповідь на нього відповідній раді і депутату місцевої 
ради. Якщо запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у 
встановлений радою строк, то орган або посадова особа зобов'язані 
письмово повідомити раді та депутатові місцевої ради, який вніс 
запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати 
один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит у разі 
необхідності розглядається на пленарному засіданні ради."

 

Мало того, что ответ не был дан в течении 10-и дней, 
так еще депутат городского совета был обвинен в перекручивании
фактов и недостоверности информации.Хотя никаких 
подтверждающих документов не было предоставлено. 
Как говорится - интуиция редактора.

 

ВОЗНЕСЕНСЬКА МІСЬКА РАДА

Депутат міської ради, голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку та звязків з громадськістю

№ 1 від 18 серпня 2017 року

Міському голові Лукову В.Д.

Голові постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку міста, підприємництва, бюджету та залучення інвестицій Вдовіченко О.Г.

Редактору газети «Новини Вознесенська: день за днем» Туркоман Т.М.

голови постійної комісії з питань депутатської   діяльності, законності, правопорядку та зв’язків з громадськістю

Кондратєнкова Ю.М.,56500 м.Вознесенськ ,   вул.Ткачука,71, телефон 0664707077

Депутатський запит.

Майже 2 місяці тому завершений державний фінансовий аудит виконання бюджету міста Вознесенська за 2014-2016 роки та перший квартал 2017 року.

Підготовлений відповідний Звіт за номером №15-14-14/9   від  27.06.2017року.

Звертаю увагу, це було майже 2 місяці тому.

Виникає запитання, чому цей звіт не оприлюднений на офіційному сайті міста Вознесенська?

Чому висновки аудиту не оприлюднені в міській газеті «Новини Вознесенська:день за днем»? Може тому,   що  безгосподарність окремих управлінь міської ради,  нехтування справжніми  потребами громади  міста, неефективне використання  коштів  громади підтверджено  не  «неадекватними» депутатами та представниками громадських організацій,  а  ДЕРЖАВНИМ  АУДИТОРОМ,  який  офіційно  підтвердив правоту  депутатів  Демократичного  блоку  та громадськості у більшості питань.

Я, як голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку та зв’язків з громадськістю вважаю за необхідне провести розгляд підсумків цього аудиту на розширеному засіданні бюджетної комісії з запрошенням міського голови, заступників міського голови та начальників відповідних управлінь міської ради, в роботі яких виявлені порушення Бюджетного законодавства, за участю депутатів з інших комісій та представників громадськості.

Чому?

Окремі цифри зі Звіту Державного аудитора::

 • За 2014-2016 роки та перший квартал 2017 року недоотримання та втрати доходів місцевого бюджету та державного бюджету склали 9 млн. грн. А це майже річний бюджет розвитку міста Вознесенська.
 1. Неефективні та зайві витрати бюджетних коштів – 734 тис. грн.( А за 500 тис. грн. можна було б придбати ритуальний автомобіль,про який вже три роки просить КП «Регспод», щоб провести людей в останню дорогу в нормальних умовах)
 2. Не використані резерви в сумі 1 млн. 918 тис.грн., які можна було б спрямувати на забезпечення соціальних потреб громади.

Це основні висновки державного аудиту.

А якщо брати по галузях, то порушення використання бюджету є в усіх управліннях міської ради, крім Управління соціального захисту населення. Це управління комунальної власності, управління освіти, управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва , фінансове управління міської ради.

Але, саме головне в цьому звіті Державного аудиту, це те , що аудиторська фірма підтвердила всі факти, про які повідомляли громадські організації міста, депутати міської ради на «круглих столах» та сесіях міської ради протягом останнього року. На що ні міський голова, ні відповідні начальники управлінь не звертали ніякої уваги.

Це питання:

 • виділення додаткових коштів на ремонт ЗОШ № 8;
 • погашення боргів комунальних підприємств міста за рахунок коштів міського бюджету;
 • поповнення Статутного фонду КП «СОМ» на проведення ремонту тротуарів та ремонту доріг,
 • використання коштів на виконання робіт по виготовленню матеріалів зоннінгу не за цільовим призначенням.

Також у Звіті відмічено , що в міській раді:

— відсутня окрема Програма або Порядок надання фінансової підтримки комунальним підприємствам міста Вознесенська та здійснення внесків до їх статутних капіталів,

— в Програмі реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Вознесенська відсутні конкретні результативні показники її виконання, на підставі яких здійснюється оцінка ефективності використання коштів місцевого бюджету на виконання програми, аналіз досягнутих результатів та витрат.

За результатами аудиту вказано і інші порушення:

.

— це — використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів та не у відповідності з цільовим призначенням, що привело до втрат бюджету у розмірі 3,5 млн.грн та 450 тис. грн. відповідно;

 

-борг по сплаті орендної плати за користування комунальним майном міста складає 2,2 млн.грн (99% — це борг ТОВ «БОС», який міський голова наполегливо хотів списати рішенням міської ради 2 місяці тому);

 

наявність двох підприємств, які забезпечують надання послуг з водовідведення призводить до збільшення вартості послуг, що негативно впливає на забезпеченість потреби в бюджетних коштах на оплату комунальних послуг та збільшує витрати населення (найбільший тариф по Україні на водопостачання та водовідведення – 44,28грн).

встановлено неефективне використання в попередніх бюджетних періодах КП «Регспод» коштів в сумі 252,0 тис.грн на закупівлю автомобіля автомобіль «Toyota Camry» (реєстраційний номер ВЕ 4999АН) , який фактично не використовувався в господарській діяльності підприємства та переданий в оренду виконавчому комітету міської ради за 1 гривню в місяць.

 

Підприємством нарахована амортизація по вказаному автомобілю у загальній сумі 190,0 тис. грн, , яка віднесена на витрати Підприємства.

 

Аудиторська служба назвала також причини такого стану справ з        використанням міського бюджету:

 

 • це — недосконалість системи планування та розподілу бюджетних коштів на фінансування міських програм;
 • недостатній рівень внутрішнього фінансового контролю за використанням бюджетних коштів:
 •  недостатній контроль за використанням земель територіальної громади міста та повнотою сплати орендної плати;
 • неприйняття управлінських рішень щодо повного та ефективного використання наявних фінансових ресурсів.                                         Основний висновок аудиту:
 • недосконалість системи планування та розподілу бюджетних коштів призводить до розпорошення бюджетних ресурсів, не сприяє належному рівню задоволення потреб територіальної громади та призводить до неефективних витрат з бюджету».
 •  

За результатами аудиту сьогодні всім винним необхідно нести відповідальність за допущені порушення Бюджетного законодавства.

Окремі з них, я думаю, заслуговують не тільки зняття премій на рік вперед, а й звільнення з роботи

Під час роботи аудиторської служби, Ви, Віталіє Дмитровичу, неодноразово говорили про те, що це буде зразковий приклад використання бюджету для міст всієї України.

На жаль, він став «зразковим», але в лапках.

Сподіваюсь що кожен депутат ознайомився зі звітом Державної аудиторської служби, який був оприлюднений на офіційному сайті цієї служби та на інформаційному порталі «Вознесенськ-онлайн».

І тепер кожен з депутатів не буде вірити голослівно палким промовам головуючого на сесіях міської ради про те, що цей проект треба прийняти тому, що треба.

Взагалі то, ми – депутати разом з Вами у відповіді за те, як використовується бюджет, і що отримує чи втрачає від цього громада!

Відповідно до Законів України «Про інформацію» та «Про статус депутатів місцевих рад» прошу головного редактора міської газети «Новини Вознесенська: день за днем» Туркоман Т.М. оприлюднити мій депутатський запит в газеті 23 серпня 2017 року

Прошу секретаріат сесії внести мій запит до протоколу сесії , а голову бюджетної комісії Вдовіченко О.Г. прошу організувати розгляд підсумків цього аудиту на розширеному засіданні комісії з запрошенням міського голови, його заступників, начальників управлінь міської ради, депутатів та представників громадськості та надати відповідні рекомендації міському голові щодо прийняття заходів щодо усунення виявлених порушень та притягнення до відповідальності осіб, винних в порушенні використання міського бюджету…

Нагадую ще раз – мова йде про 9 млн.грн. втрачених коштів !

Голова постійної комісії з питань

депутатської діяльності, законності,

правопорядку та зв’язків з громадськістю                             Ю.М Кондратєнков

Підготувала   голова ГО «ВАРМД»                                   Т.Л.Зелінська

1 комментарий

 1. Наблюдатель

  Вот так Танька, вот так какуруза!! Чихать она хотела на законы) достойная луковая слуга. Это к слову о независимой и неподконтрольный прессе в городе

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.