Не пропусти

Інтерв’ю начальника Головного територіального управління юстиції

Роман Іванович, скажіть, будь ласка, що таке «Онлайн будинок юстиції»?

У квітні 2016 року у Міністерстві юстиції презентували автоматизовану систему «Онлайн будинок юстиції». Переведення всіх послуг Мін’юсту в он-лайн режим дасть можливість спростити життя пересічного українця, зменшити кількість бюрократичних процедур і запобігти корупції.

foto-2

Користуватися Онлайн будинком юстиції можуть всі без винятку громадяни з будь-якої  точки світу, адже діє принцип екстериторіальності. Єдина необхідна умова – наявність Інтернету. При цьому інтерфейс розроблений таким чином, щоб не висувати значних вимог до якості мережі. Паралельно з новими сервісами на порталі Онлайн будинку юстиції буде реалізовано соціальний ліфт, завдяки якому на роботу до органів юстиції громадяни зможуть потрапити без зв’язків, а відповідно до своїх знань, вмінь та навичок. Всі вакансії будуть розміщені на цьому порталі. Тут також можна буде подати резюме. Після буде проведено співбесіди і вирішено питання про прийом на роботу найбільш достойних претендентів.

Сучасні технології є важливою складовою розвитку економіки та суспільства країні. Усе, що робить держава для своїх громадян, має бути надійним, зручним та якісним. Тому і технології, які застосовуються у розробці та наданні подібних послуг, мають відповідати найвищим стандартам, бути інноваційними, надійними, потужними.

На сайті Онлайн будинку юстиції, можна отримати необхідні послуги в електронному режимі. За допомогою сервісу кожен зможе здійснити підготовку для отримання без черг повторні документи: свідоцтво про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть, зміну імені, а також відповідні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Крім того, з’явиться можливість зареєструвати онлайн юридичну особа.

На сайті також можна заповнити заявку, знайти докладну інструкцію користування сервісом і зв’язатися з відповідними органами, відповідальними за процедуру.

Також послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця зможуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу Онлайн Будинок Юстиції за посиланням https://online.minjust.gov.ua/.

 

А для чого загалом був впроваджений електронний сервіс «Онлайн будинок юстиції»?

 

Цей проект увібрав у себе всі сервіси, які міністерство надає в електронному вигляді. Це той проект, який буде прикладом для інших міністерств стосовно того, як розбудовувати електронне врядування та спрощувати життя кожного українця. Окрім вищезгаданих сервісів, українці також можуть отримати інформацію з усіх реєстрів Мін’юсту, зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації, отримати дані про електронний цифровий підпис.

Нині в напрямку запровадження електронних сервісів Україна рухається у ногу з часом зі всім світом. Адже величезні корпорації відмовилися від паперових носіїв ще 10 років тому. Нині у світі прослідковується тенденція відходу від паперових носіїв. І звісно ми є частиною цього процесу, адже це швидкість і зручність для громадян, бізнесу та всього суспільства.

Онлайн будинок юстиції — це перша такого роду платформа, яка реально запрацювала. Вона буде розширюватися.

 

Які основні можливості «онлайн будинку юстиції»?

 

«Он-лайн будинок юстиції» має наступні блоки

 • ПОВТОРНА ВИДАЧА ДОКУМЕНТІВ — Повторна видача свідоцтв, витягів про народження, про шлюб, про зміну імені, про розірвання шлюбу, про смерть;
 • РЕЄСТРАЦІЯ БІЗНЕСУ, ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ Повноцінне подання документів для реєстрації підприємницької діяльності фізичної особи підприємця, юридичної особи;
 • ІНФОРМАЦІЯ З РЕЄСТРІВ — Отримати інформацію з Єдиних та державних реєстрів у тому числі про юридичну особу, фізичну особу, громадське формування, нерухомість, нотаріуса, арбітражного керуючого і тд.;
 • ОТРИМАТИ ЕДИНИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС — Отримати інформацію про порядок та умови отримання електронного цифрового підпису;
 • СОЦІАЛЬНИЙ ЛІФТ — Можливість дізнатись про наявні вакансії та знайти роботу в системі органів юстиції, де кожен український юрист може залишити свою анкету і вона буде автоматично вноситися в пропозиції щодо заповнення вільних вакансій в системі юстиції;
 • SMS-МАЯК — Відстежувати зміни, що відбуваються з нерухомістю в Реєстрі речових прав на нерухоме майно.

 

Таким чином проект «Он-лайн будинок юстиції» дозволяє:

 • отримати інформацію з усіх реєстрів Мін’юсту, в тому числі з реєстру прав на нерухомість;

— контролювати реєстраційні дії щодо своєї нерухомості за допомогою SMS-Маяка;

— зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації;

— отримати дані про електронний цифровий підпис;

— скористатися послугами з повторного отримання документів у сфері

реєстрації актів цивільного стану;

— здійснити реєстрацію і ліквідацію фізичної особи-підприємця та ін.

На порталі можна знайти інструкцію по отриманню кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук.

 

Що потрібно для реєстрації в системі «Онлайн-будинок юстиції»?

 

 • зайти на ресурс https://online.minjust.gov.ua/, ввівши в браузер потрібну адресу та натиснувши клавішу Enter;
 • на стартовій сторінці системи слід курсором вибрати кнопку у правому верхньому кутку вікна;
 • у формі, що з’явиться на екрані, користувач має вибрати закладку «реєстрація» та у відповідні поля форми ввести адресу своєї електронної пошти і пароль (двічі);
 • вводячи пароль, користувач може скористатися можливістю приховати чи показати набрані ним символи, вибравши відповідно опцію «сховати» чи «показати»;
 • поставити галочку в чек-бокс «я даю згоду на передачу та обробку моїх персональних даних»;
 • поставити галочку в чек-бокс «я ознайомлений з порядком роботи з веб-порталом»;
 • натиснутиекранну кнопку «створити аккаунт».

Після облікового запису система запропонує користувачеві форму авторизації в системі.

 

Яким чином скористатися сервісом з метою отримання повторного документу у сфері державної реєстрації актів цивільного стану?

 

По перше необхідно зайти на сервіс Он-лайн будинок юстиції, далі натиснути блок — ПОВТОРНА ВИДАЧА ДОКУМЕНТІВ, далі необхідно обрати тип документу, а саме: свідоцтво або витяг. Якщо це свідоцтво, то це — свідоцтво про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, смерть.

Далі заповнити всі без винятку графи, натиснути заповнити заявку. Спеціаліст відділу до якого подана заявка, вивчить надані відомості та зв’яжиться з громадянином, в будь-який спосіб, або електронною поштою, або телефоном, щоб запросити на прийом до обраного відділу ДРАЦС для отримання документа та надати відповідної консультації.

Також, якщо це витяг, то це – витяг про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, смерть, усиновлення, встановлення батьківства. Для отримання витягів необхідно зробити аналогічні дії, що і для отримання свідоцтва.

Слід нагадати, що повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування. Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається представникам зазначених установ за довіреністю установи та при пред’явленні документів, що посвідчують їх особу.

Особам, яким виповнилося 16 років, свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану може повторно видаватися за наявності паспорта (паспортного документа).

Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини.

Свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя, а також дітям, у тому числі й усиновленим, та їх законним представникам, близьким родичам померлого (братам і сестрам, онукам, діду і бабі як з боку батька, так і з боку матері), особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом, представникові органу опіки та піклування у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

Особі, позбавленій батьківських прав, свідоцтва про народження дітей повторно не видаються.

Після припинення шлюбу внаслідок його розірвання свідоцтва  про шлюб повторно не видаються. У таких випадках на письмове прохання заявників відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.

Свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видаватись представнику особи, яка має право на повторне отримання свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, у разі документального підтвердження його повноважень.

Понад 20 сервісів, які є в системі державної реєстрації, будуть переведені в онлайн-режим. Тобто це ті сервіси, які стосуються первинної реєстрації компанії, змін до статуту, керівного складу та видів діяльності, місце знаходження компанії, реєстрації нерухомості, актів цивільного стану. Йдеться про переведення в онлайн-режим найзатребуваніших послуг у сфері реєстрації бізнесу. Це величезна кількість реєстраційних дій, з якими щодня звертаються підприємці до реєстраторів. Аби отримати необхідну послугу в онлайн-режимі, громадянину потрібно буде лише ідентифікуватись через цифровий підпис. Тому якщо людина має електронний цифровий підпис, вона зможе оформити весь цикл документів через онлайн-юстицію. Якщо такого підпису немає, тоді доведеться йти в держорган, аби отримати оригінал документа.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.