Не пропусти

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Уряд продовжує курс на енергоефективність, розширюючи перелік програм підтримки термомодернізації житла. Українці мають можливість утеплити будинки до зими, замінити старий газовий котел на ефективніший, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави – завдяки урядовій програмі з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити». Отримати кредит можуть як фізичні особи, так і об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Частина кредиту на придбання енергоефективного обладнання і матеріалів компенсується державою. Це безповоротна грошова державна допомога населенню України, її надають «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк», а зараз і «Приватбанк» у розмірі:

— 20% безповоротної допомоги – на заміну газових котлів для населення.

— 35% – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення вікон).

— 40% – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для проведення термомодернізації.

За 2015-2016 роки через три державні банки видано близько 164 тис. кредитів на 2,7 млрд. грн. з них 1,2 млрд. грн. компенсовано з державного бюджету, 60 млн. грн. — з місцевих бюджетів.2017 рік став рекордним, близько 600 ОСББ отримали в банках вдвічі більше коштів, ніж минулого року, а саме — 128 млн. гривень.

Наприклад Вознесенським відділенням «Ощадбанк» станом на 01 жовтня 2017 року видано 192 «теплих кредити» на суму 2,392 млн. грн., з них 3 ОСББ/ЖБК на суму 69,514 тис. грн.

Урядову програму з енергоефективності позитивно оцінили міжнародні експерти та пересічні українці – учасники цієї програми. Вона діє, і ефект для населення відчутний. Про це, зокрема, свідчать дані національного дослідження «Ефективність державної підтримки реалізації енергоефективних заходів ОСББ/ЖКБ», проведеного Держенергоефективності спільно зі Світовим банком і Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

За результатами цього дослідження, 98% опитаних українців, об’єднаних в ОСББ, визнали свій досвід участі в урядовій програмі з енергоефективності позитивним. 95% респондентів готові ще раз скористатися цією державною допомогою. Серйозні зміни після реалізації енергоефективних заходів відчули усі опитані — 100% людей, об’єднаних в ОСББ. Вони досягли економії і стали менше платити за комунальні послуги, більше того –відчули ще й підвищення комфорту у власному житлі.

Участь в урядовій програмі з енергоефективності – це не просто можливість зменшити комунальні платежі. Це ще й внесок кожного громадянина в енергонезалежність України. Сьогодні у порядку денному Уряду — монетизація субсидій з можливістю її використання на заходи з енергоефективності, а також створення Фонду енергоефективності, який надасть цій діяльності системного характеру.

Детальні роз’яснення щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна отримати в Call-центріДерженергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.uaenergoefect2@saee.gov.uaenergoefect3@saee.gov.ua.

Додаткова інформація щодо Урядової програми енергоефективності та умов надання «теплих» кредитів банками – партнерами за посиланнями:

http://www.oschadbank.ua/ua/private/loans/oschad_home/

http://www.oschadbank.ua/ua/business/loans/osbb/

http://www.ukrgasbank.com/small_bussiness/credit/osbb/

https://privatbank.ua/news/privatbank-ustanovil-maksimal-nuju-stavku-tep…

Відділ енергоменеджменту, муніципальних ініціатив та інвестицій

Управління комунальної власності Вознесенської міської ради

http://voz.gov.ua/material/6424

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.