Не пропусти

Засідання комісії ТЕБ та НС. Вирішення нагальних питань

3 жовтня відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій  при  Вознесенській  райдержадміністрації. Головуючою комісії була керівник району Наталія Баланюк, члени комісії та запрошені начальник управління організації цивільного захисту головного управління ДСНС у Миколаївській області Ліскович О.В., керівний склад та начальники груп комісії з питань евакуації Вознесенського району,  представники Вознесенської міської ради, голови Олександрівської та Бузької обєднаних територіальних громад, командир військової частини А -2734.

imageimg_4741

На порядок денний виносилися питання, зокрема, затвердження Комплексного плану щодо підготовки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, служб цивільного захисту та об’єктів життєзабезпечення району до безперебійної роботи в складних погодних умовах осінньо — зимового періоду 2017-2018 років. По даному питанню заслухано інформацію щодо статистичних даних, адже протягом осінньо-зимового періоду, в області виникає найбільша кількість надзвичайних ситуацій, подій та пожеж. За період з 1 вересня 2016 року по 1 березня 2017 року в області виникло 6 надзвичайних ситуацій (за аналогічний період 2015/2016 року — 5): всі 6 – природного характеру, під час яких не загинуло жодної особи (за аналогічний період 2015/2016 року виникло 5 надзвичайних ситуації, під час яких загинуло 8 осіб, з яких 4 дітей). Кількість надзвичайних ситуацій в області по зрівнянню з минулим періодом  зросла на 20%. Останніми роками Миколаївська область потерпає від впливу аномальних кліматичних умов зими, зокрема сильних снігопадів, що призводить до ускладнень у сфері транспортних сполучень, створення потенційної загрози життю та здоров’ю людей. Щороку виникає проблема снігових заметів на автошляхах району, коли зі „снігового полону“ доводиться терміново евакуйовувати автотранспорт та значну кількість людей. Присутні дану інформацію взяли до відома та схвалили та прийняли вищевказаний комплексний план. Даний план буде доведено до виконавців за дляпосилення техногенної та пожежної безпеки на території району в складних погодних умовах.

img_4742img_4745

Також обговорювалося питання стану утримання захисних споруд цивільного захисту у Вознесенського району. З метою підвищення рівня захисту населення присутніми булопропонуємо скликати інвентаризаційну комісію та провести огляди захисних споруд для визначення можливості проведення інвентаризації. В ході засідання запропоновано скликати власників неготових захисних споруд та запропонувати їм проведення споруд в готовність.

Піднімалося питання стану навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій Вознесенського району. По даному питанню інформація взята до відома та надано доручення відділу освіти райдержадміністрації спільно з навчально-консультативним пунктом м. Вознесенська провести навчання директорів загальноосвітніх закладів району  на тему посилення контролю у сфері пожежної безпеки та провести навчання по евакуації у загальноосвітніх закладах району. Керівникам надати заявку на проведення методичного супроводу, що до організації навчань та тренувань до навчально-консультативного пункту м. Вознесенська.

Про невідкладні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах у зимовий період на території Вознесенського району у 2017-18 роках йшлося під час зустрічі. Присутні з цього питання наголосили на визначені місць любительського і спортивного рибальства у зимовий період. А також довести до відома керівників підприємств, установ, організацій та орендарів, які використовують у зимовий період водні об’єкти вимоги чинного законодавства в частині необхідності виконання заходів із запобігання загибелі людей на водних об’єктах в зимовий період в межах закріпленої ділянки водної поверхні чи прибережної частини.

Розглядалося питання на комісії про запобігання виникненню пожеж та загибелі людей під час пожеж у житловому секторі. З початку 2017 року станом на 30.08.2017 року на території Вознесенського району в житловому секторі зареєстровано 31 пожежа. Причинами пожеж стали необережне поводження з вогнем при випалюванні сміття та минулорічної рослинності на відкритій території, коротке замикання електромережі у результаті порушень правил пожежної безпеки в житлових будинках, несправність пічного опалення. Надано доручення активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо навчання населення заходам пожежної безпеки через засоби масової інформації,  при відвідуванні підопічних з проведенням з ними інструктажів, приділивши особливу увагу протипожежним заходам під час експлуатації побутових електроприладів, газового та пічного обладнання, а також курінню в оселі. Проводити комісійне обстеження будинків осіб, які стоять на обліку та обслуговуються соціальними робітниками.

На останок присутні обговорили питання про запобігання масовим отруєнням населення дикоростучими грибами.

По закінченню роботи комісії було надано ряд протокольних доручень.

img_4748-1img_4753

Окремо винесено питання про навчання із проведення евакуаційних робіт у разі виникнення надзвичайної ситуації. А також попередження виникнення надзвичайної ситуації, яка пов’язана з вибухом вибухонебезпечних речовин на військових арсеналах, базах і складах МО України на території Вознесенського району. Враховуючи, що територія прогнозованих зон ураження недостатньо облаштована спорудами інженерного захисту, основним засобом захисту населення є своєчасне оповіщення населення і його евакуація. У Вознесенському районі створено комісію з питань евакуації у Вознесенському районі, розроблено план евакуації населення у разі виникнення НС на складах озброєння де заздалегідь визначено 2 маршрути евакуації населення Вознесенського району.Також розроблено та погоджено відповідними службами план реагування органів управління та сил цивільного захисту Вознесенської районної ланки Миколаївської територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ України щодо запобігання та ліквідації НС, пов’язаних з вибухом  вибухонебезпечних речовин на військових арсеналах, базах і складах МО України на території Вознесенського району. В результаті навчань комісія вирішила: провести роботи з виготовлення та розповсюдження подвірно памяток, щодо дій населення при виникнені  НС  на складах озброєння; провести перевірку (ремонт) системи оповіщення та визначити альтернативні способи оповіщення населення у разі зогрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій; переглянути а у разі відсутності створити матеріальний резерв для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій; провести інструктажі з водіями транспортних засобів щодо дій при винекненні надзвичайних ситуацій.  Розробити дієву схему оповіщення водіїв для оперативного реагування у разі виникнення НС.

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=40193

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.