Не пропусти

Суд притягнув до адміністративної відповідальності керівника ТОВ «В-ЦЕНТР» Вишняка С.В., за фінансування партії БПП «Солідарність» через офшорні схеми (кошти конфісковані)

screenshot_1

Справа №473/2483/17   28.09.2017

Провадження №33/784/389/17

                          

                                                       П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

         27 вересня 2017 року                         м. Миколаїв

Апеляційний суд Миколаївської області у складі:

судді       Куценко О.В.

за участю секретаря   Чоботаренко Т.І.

          особи,

           яку притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

           захисника ОСОБА_2

          представників НЗК      ОСОБА_3, ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві апеляційну скаргу особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 на постанову Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 14 серпня 2017 року, якою

         ОСОБА_1, 1976 року, грудня місяця, 19 дня народження, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, керівника товариства з обмеженою відповідальністю «В-ЦЕНТР», проживаючого за місцем реєстрації за адресою: Миколаївська область, м. Вознесенськ, вул. Героїв України /раніше — 60 років Жовтня/АДРЕСА_1,

         визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 100 /ста/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700 /одна тисяча сімсот/ гривень 00 копійок в дохід держави, який підлягає сплаті не пізніше, як через 15 /пятнадцять/ днів з дня вручення копії постанови, з конфіскацією суми внесків в загальному розмірі 1080 /одна тисяча вісімдесят/ гривень 00 копійок, які були повернуті політичною партією ПАРТІЯ «ОСОБА_5 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» на рахунок ТОВ «В-Центр».

в с т а н о в и в :

          Відповідно до постанови суду першої інстанції, керівник товариства з обмеженою відповідальністю «В-ЦЕНТР» ОСОБА_1вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП, а саме порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії, на підставі наступного.

         За результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, поданого політичною партією ПАРТІЯ «ОСОБА_5 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» /код ЄДРПОУ 21715714/ за І квартал 2017 року встановлено, що у Звіті Миколаївської територіальної організації Партії в таблиці 2) «від юридичних осіб» глави 1.1 «внески грошовими коштами на рахунки політичної партії» розділу III Звіту надані відомості про здійснення внесків юридичною особою ТОВ «В-Центр» /код ЄДРПОУ 36416075/ на загальну суму 1080,00 гривень, а саме: 24 січня 2017 року через відділення 351005 АТ «УкрСиббанк» за розрахунковим документом 5625 на суму 580,00 гривень; від 23 лютого 2017 року через відділення 326610 Миколаївське РУ «ПРИВАТБАНК» місто ОСОБА_4 за розрахунковим документом 2177 на суму 500,00 гривень.

         Днем виявлення правопорушення є 04 липня 2017 року, тобто дата отримання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань /далі — ЄДР/, днем його вчинення є дата надання внесків — 24 січня 2017 року та 23 лютого 2017 року, місцем вчинення правопорушення є місцезнаходження юридичної особи — ТОВ «В-ЦЕНТР», а саме: вулиця Соборності /раніше — Леніна/, будинок №33, місто Вознесенськ, Миколаївська область.

          Відповідно до витягу з ЄДР від 04 липня 2017 року за №1002766975 встановлено, що кінцевим бенефіціарним власником /контролером/ засновника юридичної особи ТОВ «В-ЦЕНТР» /код ЄДРПОУ 36416075/ є ОСОБА_6 /НОМЕР_1, Кіпр/.

        Таким чином, керівник ТОВ «В-ЦЕНТР» ОСОБА_1 допустив порушення п. 3 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», відповідно до якого не допускається здійснення внесків на підтримку політичної партії юридичними особами, кінцевими бенефіціарними власниками /контролерами/ яких є іноземці чи особи без громадянства, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП.

         В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 14 серпня 2017 року скасувати та прийняти нову постанову відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП України про закриття провадження по справі у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

         Апелянт зазначає, що він є керівником (директором) ТОВ «В-Центр». Також є членом ПАРТІЇ «ОСОБА_5 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» та перебуває на обліку в Вознесенській міській партійній організації цієї партії. Також членами цієї партії є й інші працівники ТОВ «В-Центр» — ще 24 особи. Після прийняття в члени партії вони вирішили, що будуть сплачувати членські (партійні) внески із заробітної плати, яку отримують в ТОВ «В-Центр», тому що, згідно з Статутом партії, Положенням про членські внески партії та Рішенням Центральної ради партії від 12.12.2015р. №4-ПД, вони, як члени партії, повинні сплачувати такі внески. У зв’язку з цим, ними було подано заяви бухгалтеру підприємства про утримання з їх заробітної плати щомісячно по 20 грн. членських внесків як членів партії «БПП «Солідарність», також бухгалтеру було надано розрахунковий рахунок, куди слід було перераховувати членські внески. Та грошові внески на загальну суму 1080 грн. були перераховані на рахунок партії «БПП «Солідарність» — 580 грн. 24.01.2017 р. та 500 грн. 23.02.2017 р.

         Однак, як зазначає апелянт, партією помилково було зазначено в Звіті політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за І квартал 2017рік, що дані кошти є внесками від юридичної особи ТОВ «В-Центр».

         Вказує, що з постановою суду не згоден, та, що з висновком суду про те, що він вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП, не можна погодитися, оскільки, на переконання апелянта, до такого висновку суд дійшов, не вивчивши всі обставини по справі та докази, що їх підтверджують.

         Зокрема, апелянт вважає, що судом не було надано належної оцінки тій обставині, що ці грошові кошти перераховувалися ТОВ «В-ЦЕНТР» не як власні внески, а як членські внески членів партії, які є працівниками підприємства та які подали до бухгалтерії заяви про таке утримання з їх заробітної плати.

        Стверджує, що рішення про перерахування власних коштів підприємства не приймалося адміністрацією ТОВ «В-Центр», натомість, прийнявши рішення про конфіскацію цих коштів, суд фактично конфіскував частину заробітної плати працівників підприємства, яка є їх власністю, та судом не було враховано вказану обставину та не надано жодної правової оцінки доказам, що її підтверджують — заявам членів партії — працівників ТОВ «В-Центр», повідомленню ТОВ «В-Центр».

        Так само, на переконання апелянта, суд не надав жодної правової оцінки його поясненням з цього приводу, зазначивши лише, що він не визнав свою вину, що, на його думку, суперечить ст.251252 КУпАП.

       Вважає, що розгляд справи в такому випадку був одностороннім, та суд виходив лише з формальних обставин, що вбачаються зі Звіту партії та інформації про бенефіціарного власника юридичної особи.

       На думку апелянта, в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, так як немає доказів того, що він порушив п. 3 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні».

       Апелянт вважає постанову про адміністративне правопорушення протиправною, винесеною з грубим порушенням адміністративно-процесуального законодавства, а тому такою, що підлягає скасуванню.

       Провадження по справі, на його переконання, підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення на підставі ст. 247 КУпАП.

       Заслухавши пояснення особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, його захисника ОСОБА_2, на підтримку апеляційної скарги, представників НЗК, які заперечували проти доводів, викладених в апеляційній скарзі, дослідивши матеріали справи, вважаю, що скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

        Відповідно до вимог ст. 245280 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є зокрема, своєчасне, всебічне, повне й об’єктивне з’ясування обставин кожної справи. Дані вимоги закону суд виконав.

       Суд на підставі перевірених та належно оцінених доказів дійшов обґрунтованого висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення за зазначених у постанові обставин.

      Правильність такого висновку підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №60-23/162 від 26 липня 2017 року (а.с. 3-6), копією акту про проведення аналізу Звіту політичної партії ПАРТІЯ «ОСОБА_5 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру від 05 травня 2017 року (а.с. 7-12), копіями звітів Миколаївської територіальної організації Партії «ОСОБА_5 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» від 25 квітня 2017 року та політичної партії ПАРТІЯ «ОСОБА_5 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» від 05 травня 2017 року (а.с. 13-18), копіями розрахункових документів про перерахування від ТОВ «В-ЦЕНТР» грошових коштів в сумі 580,00 гривень та 500,00 гривень як внесків на підтримку партії (а.с. 19-20), копіями платіжних доручень № 2177 від 23 лютого 2017 року та № 5625 від 24 січня 2017 року про перерахування з рахунку ТОВ «В-ЦЕНТР» на рахунок МТОП ОСОБА_5 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» грошових коштів в сумі 500,00 гривень та 580,00 гривень, відповідно, як внесків на підтримку партії (а.с. 38, 39).

        Вказані докази свідчать про перерахування ТОВ «В-ЦЕНТР» на рахунок МТОП ОСОБА_5 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» грошових коштів в сумі 500,00 гривень та 580,00 гривень саме як внесків на підтримку партії від ТОВ «В-ЦЕНТР», та спростовують доводи апелянта, що зазначені кошти є членськими внесками працівників підприємства.

        Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 04 липня 2017 року №1002766975 (а.с. 21-25), кінцевим бенефіціарним власником (контролером) засновника ТОВ «В-ЦЕНТР» значиться громадянин іншої держави, а саме : ОСОБА_6 (НОМЕР_1, Кіпр), а керівником ТОВ «В-ЦЕНТР» є ОСОБА_1.

     Таким чином, судом першої інстанції вірно встановлено, що ОСОБА_1,як керівник ТОВ «В-Центр» порушив вимоги п.3 ч.1 ст.15 Закону України «Про політичні партії в Україні» щодо заборони здійснення внесків на підтримку політичної партії юридичними особами, кінцевими бенефіціарними власниками /контролерами/ яких є іноземці чи особи без громадянства.

        Тобто місцевий суд дійшов до вірного висновку про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого                    ст. 212-15 КУпАП.

         При накладенні стягнення на ОСОБА_1, визначенні його виду та розміру, місцевим судом дотримані загальні правила накладення стягнення за адміністративне правопорушення, визначені ст. 33 КУпАП.

   Суд першої інстанції в межах наданих йому матеріалів справи про адміністративне правопорушення провів судовий розгляд, дослідив надані йому докази, зясував обставини, що підлягали зясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, ухвалив законну та обґрунтовану постанову про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП.

         Порушень судом першої інстанції адміністративно-процесуального законодавства судом апеляційної інстанції не встановлено.

   Зважаючи на викладене, а також на відповідність судового розгляду та постанови місцевого суду вимогам КУпАП, ОСОБА_1 обґрунтовано визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700 гривень 00 копійок в дохід держави, який підлягає сплаті не пізніше, як через 15 днів з дня вручення копії постанови, з конфіскацією суми внесків в загальному розмірі 1080 / гривень 00 копійок, які були повернуті політичною партією ПАРТІЯ «ОСОБА_5 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» на рахунок ТОВ «В-Центр».

Керуючись ст. 294 КУпАП апеляційний суд,

п о с т а н о в и в:

Апеляційну скаргу особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Постанову Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 14 серпня 2017 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя Апеляційного суду

Миколаївської області ОСОБА_7

 Справа № 473/2483/17

П О С Т А Н О В А

іменем  України

«14» серпня 2017 р.                                           місто Вознсеенськ

Суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області — Дробинський О.Е.,

з участю секретаря — Данилевич Т.О.,

представників Національного агентства з питань запобігання корупції — ОСОБА_1, ОСОБА_2,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності — ОСОБА_3,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, керівника товариства з обмеженою відповідальністю «В-ЦЕНТР», проживаючого за місцем реєстрації за адресою: Миколаївська область, місто Вознесенськ, вулиця Героїв України /раніше — 60 років Жовтня/АДРЕСА_1,

— за ст. 21215 КУпАП, —

В С Т А Н О В И В:

Керівник товариства з обмеженою відповідальністю /далі — ТОВ/ «В-ЦЕНТР» ОСОБА_3 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.21215 КУпАП, а саме порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.

Так, за результатами аналізу Звіту політичної партії партії про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, поданого політичною партією ПАРТІЯ «ОСОБА_4 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» /код ЄДРПОУ 21715714/ за І квартал 2017 року (далі — Звіт Партії), встановлено, що у Звіті Миколаївської триторіальної організації Партії в таблиці 2) «від юридичних осіб» глави 1.1 «внески грошовими коштами на рахунки політичної партії» розділу III Звіту надані відомості про здійснення внесків юридичною особою ТОВ «В-Центр» /код ЄДРПОУ 36416075/ на загальну суму 1080,00 гривень, а саме: 24 січня 2017 року через відділення 351005 АТ «УкрСиббанк» за розрахунковим документом 5625 на суму 580,00 гривень; від 23 лютого 2017 року через відділення 326610 Миколаївське РУ «ПРИВАТБАНК» місто Миколаїв за розрахунковим документом 2177 на суму 500,00 гривень.

Днем виявлення правопорушення є 04 липня 2017 року, тобто дата отримання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань /далі — ЄДР/, днем його вчинення є дата надання внесків — 24 січня 2017 року та 23 лютого 2017 року, місцем вчинення правопорушення є місцезнаходження юридичної особи — ТОВ «В-ЦЕНТР», а саме: вулиця Соборності /раніше — Леніна/, будинок №33, місто Вознесенськ, Миколаївська область.

Відповідно до витягу з ЄДР від 04 липня 2017 року за №1002766975 встановлено, що кінцевим бенефіціарним власником /контролером/ засновника юридичної особи ТОВ «В-ЦЕНТР» /код ЄДРПОУ 36416075/ є ОСОБА_5 /НОМЕР_1, Кіпр/.

Таким чином, керівник ТОВ «В-ЦЕНТР» ОСОБА_3 допустив порушення п.3 ч.1 ст.15 Закону України «Про політичні партії в Україні», відповідно до якого не допускається здійснення внесків на підтримку політичної партії юридичними особами, кінцевими бенефіціарними власниками /контролерами/ яких є іноземці чи особи без громадянства, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 21215 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину у вчиненні даного правопорушення не визнав.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до наступного.

Згідно даних ЄДР від 04 липня 2017 року, ТОВ «В-ЦЕНТР» /код ЄДРПОУ 36416075/ є юридичною особою, створеною за законодавством України та керівником якої є ОСОБА_3, кінцевим бенефіціарним власником /контролером/ засновника ТОВ «В-ЦЕНТР» значиться ОСОБА_5 /НОМЕР_1, Кіпр, місце проживання — Неокли Анастасиади, 26 ОСОБА_6, квартира 102, 3076 Лимассол, Кіпр /а.с. 21-25/.

24 січня 2017 року та 23 лютого 2017 року з рахунку ТОВ «В-ЦЕНТР» перераховано на рахунок Миколаївської триторіальної організації Партії «ОСОБА_4 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» грошові кошти в сумі 580,00 гривень та 500,00 гривень відповідно із призначеннями платежів «Внески на підтримку партії» /а.с. 39, 38/.

У відповідності з п.3 ч.1 ст.15 Закону України «Про політичні партії в Україні», не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій, в тому числі юридичними особами, кінцевими бенефіціарними власниками /контролерами/ яких є іноземці чи особи без громадянства.

Так, як вбачається із зазначених вище даних ЄДР від 04 липня 2017 року, у вказаному реєстрі кінцевим бенефіціарним власником /контролером/ засновника ТОВ «В-ЦЕНТР» значиться ОСОБА_5, відносно якого наявні дані його паспорту Республіки Кіпр, а тому суд приходить до висновку, що в розумінні ст.1 Закону України «Про громадянство України» останній є іноземцем.

Відповідно до ст.252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Таким чином, вщенаведені докази разом з іншими наявними у справі матеріалами, зокрема, з протоколом про адміністративне правопорушення №60-23/162 від 26 липня 2017 року /а.с.3-6/, копією акту про проведення аналізу Звіту політичної партії ПАРТІЯ «ОСОБА_4 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру від 05 травня 2017 року /а.с. 7-12/, копіями звітів Миколаївської триторіальної організації Партії «ОСОБА_4 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» від 25 квітня 2017 року /а.с. 13-15/ та політичної партії ПАРТІЯ «ОСОБА_4 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» від 05 травня 2017 року /а.с. 16-18/, копіями розрахункових документів про перерахування від ТОВ «В-ЦЕНТР» грошових коштів в сумі 580,00 гривень та 500,00 гривень /а.с. 19, 20/, свідчать про те, що ОСОБА_3 дійсно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 21215 КУпАП.

При визначенні ОСОБА_3 виду адміністративного стягнення, суд враховує обставини справи, суспільну небезпеку вчиненого правопорушення та його характер, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, помякшуючих та обтяжуючих відповідальність та вважає доцільним застосування відносно нього міри адміністративного стягнення у мінімальних межах санкції, передбаченої ст.21215 КУпАП стосовно посадових осіб, з конфіскацією внесених з порушенням закону на підтримку політичної партії грошових коштів.

Відповідно до ст.401 КпАП України, у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40121215276-279280283-285 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», —

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.21215 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 100 /ста/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700 /одна тисяча сімсот/ гривень 00 копійок в доход держави /отримувач — Державний бюджет міста Вознесенська, банк одержувача — УДК в Миколаївській області, МФО — 826013, код банку — 38037770, код платежу — 210081100, розрахунковий рахунок — 31114106700007/, який підлягає сплаті не пізніше, як через 15 /пятнадцять/ днів з дня вручення копії постанови, з конфіскацією суми внесків в загальному розмірі 1080 /одна тисяча вісімдесят/ гривень 00 копійок, які були повернуті політичною партією ПАРТІЯ «ОСОБА_4 ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» на рахунок ТОВ «В-Центр» /код ЄДРПОУ 36416075/.

Розяснити ОСОБА_3, що згідно ст.308 КУпАП, в разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцем знаходженням майна, яким стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в розмірі 320 /триста двадцять/ гривень 00 коп. /отримувач коштів — ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача /код за ЄДРПОУ/ — 37993783, банк отримувача — Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача /МФО/ — 820019, рахунок отримувача — 31215256700001, код класифікації доходів бюджету — 22030106/.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 /десяти/ днів з дня винесення постанови.

Суддя                                                                                             О. Е. Дробинський

Крім того.

Відповідно до фінансових звітів за ІІІ квартал, миколаївський осередок БПП «Солідарність» отримав 40 тисяч гривень грошової допомоги від ТОВ «В-Центр», засновником якого був кіпрський офшор.

Проте, після звернення активістів Центру «Ейдос», які виявили порушення, до керівництва партії та НАЗК, кошти було повернуто на рахунки благодійників.

Протягом серпня-вересня 2016 року товариство з обмеженою відповідальністю «В-Центр» перерахувало на рахунок БПП «Солідарність» у Миколаївській області 40 тисяч гривень як благодійний внесок. Як виявили аналітики Центру «Ейдос», одним із засновників вказаного ТОВ є компанія «Камелтіа холдінгз лімітед», що заснована та зареєстрована на Кіпрі.

Більше того, кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «В-Центр» є компанія  «Хараламбус еліана», що також розташована на Кіпрі.

Про факт виявлення  порушення «Центр «Ейдос» повідомив представників партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та НАЗК.

За словами керівника фінансового відділу Секретаріату партії «Солідарність» Юлії Камінської факт отримання коштів від вказаної юридичної особи перевірено, а кошти повернуто благодійнику.

Нагадаємо, отримання  внесків від юридичних осіб, кінцевими бенефіціарним власниками яких є іноземці прямо заборонено нормами ЗУ «Про політичні партії України», а такі кошти мають бути повернуті вкладнику або, якщо вкладник є невідомим, передані до Державного бюджету.

https://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiGkOG71tfWAhWFIJoKHbjnCB8QFggvMAE&url=http%3A%2F%2Fglavcom.ua%2Fnews%2Fbpp-povernuv-40-tisyach-ofshornih-groshey-392032.html&usg=AOvVaw0JKUpR28-7T5LD4_tEBGz2

3 комментарии

  1. наблюдатель

    я бы еще и финансирование избирательной компании Лукова проверил. Боюсь, что там уши БОС торчат, поэтому наверное и рвет жилы Виталька за списание долгов, закидывая различных дурачков типа Пилипенко, с предложениями о списании в ущерб громаде

  2. Николай

    Серьезное нарушение — 1080 грн. Наверно оно того стоило чтобы публиковать. Скоро будете штрафы гаи в интернет выкладывать.

  3. Administrator

    Все штрафы сотрудников …ВОЗКО … нас интересуюТ, сливайте …..$$$$

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.