Не пропусти

Нема пророків у своїй Вітчизні

1197392468_1195239722_4

Аж бігом біжить Україна до нової ядерної катастрофи, яка зітре її з карти світу

   Цього ранку мій візит до сайту нашої ядерної сусідки приніс чергову неприємність.

На табло ЮУ АЕС я побачив, що другий енергоблок  «потух» :

2017-09-28 04:23:10

 Енергоблок №1

991

МВт

 Енергоблок №2

0

МВт

 Енергоблок №3

979

МВт

   Сайти южки та ДІЯРУ зберігають спокій — ніякої інформації про 

аварію.

  Довелося зайнятися приватним розслідуванням.   

 «24 вересня 2017 року о 12 год 53 хв по закінченню капітального планово-попереджувального ремонту перший енергоблок Южно-Української АЕС підключено до енергосистеми України.»    https://www.sunpp.mk.ua/uk/article/5617-po-zakinchennyu-planovo-poperedzhuvalnogo-remontu-pershiy-energoblok-yuzhno    

    «Для того, щоб надати можливість першому енергоблоку ЮУ АЕС вийти після ремонту на проектну потужність ( 4-й рік роботи після закінчення проектного терміну його безпечної експлуатації -Експеримент №1) довелося перевести у нештатний, тобто небезпечний, режим роботи 2-й енергоблок (Експеримент №2), який також працює вже 2-й рік після закінчення проектного терміну його безпечної експлуатації (Експеримент №3)»…   https://news.pn/ru/blogs/188645

 

Режим таки,да — небезпечний.   І цього разу аварія не примусила себе довго чекати.

 

   «28 вересня 2017 року о 04 год 22 хв другий енергоблок Южно-Української АЕС відімкнено від енергомережі дією електричних захистів»  https://www.sunpp.mk.ua/uk/article/5636-drugiy-energoblok-yuzhno-ukrayinskoyi-aes-vidimkneno-vid-energomerezhi   

 

  Про можливість запланованої ядерної катастрофи на атомних станціях України я вже багато писав на ПН (   https://news.pn/ru/blogs/188645   https://news.pn/ru/blogs/188121    https://news.pn/ru/blogs/187863   https://news.pn/ru/blogs/181132   https://news.pn/ru/blogs/177586 … ).

   Цього разу, мабуть, пронесло. Наша «відкрита та гласна» ЮУ АЕС мовчить про причини та наслідки аварійного відключення 2ЮУ АЕС. Але на сайті ДІЯРУ вдалося знайти таку інформацію:

   «28.09.2017 р. енергоблок №2 ВП ЮУАЕС працював на потужності NЕЛ=600 МВт.

О 04:20 дією захисту «втрата збудження» турбогенератора №2 енергоблок відключився від електромережі та був розвантажений та переведений у стан «мінімально контрольований рівень».   http://www.snrc.gov.ua/nuclear/uk/publish/article/375923;jsessionid=58295BBFCD7DA454E6DF4AB1E48CB0E0.app2

   З турбогенератором все ясно — якщо він розрахований на постійну роботу на потужності 1000 МВТ, а його примушувати працювати на 600 і менше, то збудження можна й «загубити». А ось з реактором ситуація дуже небезпечна.

   Реактор — це серце ядерного енергоблоку. Він розрахований на 30 років безпечної експлуатації у номінальному режимі 1000 МВт. І замінити його не можна при ремонтах та продовженнях, і відремонтувати.  Проектом передбачено 30 років роботи. І то, при умові, що його не будуть примушувати працювати у нештатних режимах. Тим більше — не будуть постійно його запускати та зупиняти внаслідок безлічі «незначних порушень».  Пуски-останови реактора однозначно лімітовані. Їх кількість відповідає терміну проектної експлуатації.  Минуло 30 років роботи другого енергоблоку. Як кажуть, перехрестись, та виведи його з експлуатації.  Але його примусили працювати ще 10, потім — ще 10, потім — ще 10 … Любої хвилини «ветхий» реактор може перетворитися у ядерну бомбу. І, начебто, з метою прискорити цей момент, аесівці почали експериментувати, примушуючи  енергоблок видавати то більше , то менше проектної потужності.

   Цього разу «енергоблок відключився від електромережі та був розвантажений та переведений у стан «мінімально контрольований рівень».   Але цілком можливий і другий варіант — зношене обладнання не змогло забезпечити такий перехід і ланцюгова реакція вийщла  з-під контролю.  Так було й під час експерименту на Чорнобильській АЕС.

   Це означає перетворення «мирного атому» у «ядерного джина».  За лічені хвилини ядерний реактор перетворюється у ядерну бомбу, начинка якої — близько 100Т ядерного палива. А поряд, у блочному басейні витримки —  відпрацьоване ядерне паливо.  А поряд — ще два енергоблоки з такими ж боєприпасами.  І не треба ядерної війни.

   З Фукусімської АЕС  забруднена вода скидалася у море. А куди вона потече з ЮУ АЕС?

Дорога одна — по Бугу до Чорного моря, роблячи чорною  нашу землю та мертвими населені пункти.

   Чи зможемо ми примусити аесівців припинити гешефт- гру у ядерну рулетку?

Це залежить від кожного з нас. Будемо боротися за своє конституційне право на здорове довкілля — воно в нас буде. Залишимося ідіотами — лишимося своєї Батьківщини.

   «Часом мені здається, що існує якийсь мозковий центр, що працює на самоліквідацію цієї держави, навіть не так руками її ворогів, як зусиллями власних тут ідіотів…» Ліна Костенко
   А мені не здається. Я впевнений у цьому. Тому що ліквідація держави відбувається по класичному сценарію.https://news.pn/ru/public/99657 І зброя на цій війні — кредити, а боєприпаси — проценти. Україна вже не здатна обслуговувати свої забов’язання по кредитам. І покірно виконує вимоги банкірів. З окупованої держави, де бізнес і влада поводяться як окупанти ,вивозяться сировина, чиста електроенергія  та раби. Довкілля руйнується. Населення, яке не задіяне у цьому процесі, знищується. Втрати населення України за роки «незалежості», мабуть, більше, ніж за другу світову та всі голодомори.

   Сергій Колєсніков       28.09.17

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.