Не пропусти

Причини та умови корупції в Україні

 

З’ясування причин та умов, які детермінують корупційні правопорушення, є необхідною умовою ефективної профілактики цих діянь, а також дозволяє зрозуміти обумовленість такого антисоціального явища, як корупція і, відповідно, визначати її поширеність та характер. Розгляд даного питання є важливим ще й з огляду на те, що корупція є явищем, яке саморозвивається і самодетермінується в межах загальної системи — суспільства в цілому, а також детермінує цілу низку інших негативних соціальних явищ.

Корупційні правопорушення, як й інші види посягань, обумовлює ціла система причин та умов. Причини та умови корупції можна поділити на політичні, економічні, правові, організаційно-управлінські і соціально-психологічні криміногенні фактори. Доречно буде зазначити, що майже кожний п’ятий громадянин України основною причиною корупції вважає моральний занепад суспільства, який породжує апатію, песимізм, падіння довіри до влади та інші негативні емоції. Соціологічні дослідження свідчать, що значна частина громадян України не оцінює корупцію негативно і вважає для себе за можливе за допомогою корумпованих відносин (давання хабарів, використання службових можливостей родичів, друзів, знайомих, які перебувають на державній службі тощо) вирішувати особисті питання. За деякими опитуваннями, приблизно 75% жителів України переконані, що для позитивного вирішення питань у державних органах потрібно обов’язково давати хабарі.

Викладене свідчить про невисоку морально-психологічну готовність населення до рішучої протидії як корупції взагалі, так і корупційним правопорушенням, зокрема, тобто за такої морально-психологічної ситуації суспільство не тільки змирилося з існуючою ситуацією, пристосувавши до неї правила поведінки, але й визнає корупційні відносини припустимими з точки зору моралі й ефективними — з позиції досягнення результату. Зазначені вище фактори не є сталими і вичерпними, вони лише є частиною основних детермінантів, які обумовлюють існування корупції в Україні. Але і вони свідчать про те, що даний перелік обставин є породженням не однієї чи кількох, а цілої системи різних за характером, силою детермінуючого впливу та сфер прояву соціальних передумов, корупції.

У разі виявлення корупційних правопорушень та інших службових зловживань з боку посадових осіб 12 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Миколаївській області, Ви можете зателефонувати на Телефон довіри Головного управління ДСНС України у Миколаївській області або на телефон довіри Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 

Телефон довіри ДСНС (з питань протидії корупції)

+38 (044) 289-12-41

Телефон довіри ГУ ДСНС України у Миколаївській області

(з питань протидії корупції)

+38 (0512) 53-09-46

 

Сєдих Дмитро

Заступник начальника 12 ДПРЧ

ГУ ДСНС України

у Миколаївській області

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.