Не пропусти

«Вознесенський міський центр ПМСД» підключений до всеукраїнської електронної системи eHealth

Реформа медичної галузі в Україні продовжується. Впродовж поточного року триває впровадження електронної  системи eHealth як складової  медичної реформи та робота в тестовому режимі.

eHealth – електронна система, що має зібрати в собі актуальні та достовірні дані про всіх пацієнтів, лікарів та медичних закладів в Україні. Аналіз цих даних дозволить оцінити ефективність витрат на охорону здоров’я та шляхи підвищення ефективності медичних послуг. Стане зрозумілим, приміром, скільки держаний бюджет виділяє коштів на кожного громадянина України,  на одну людину гроші не виділяють двічі.

Глобальна мета системи eHealth – підвищити якість та ефективність медичних послуг та збільшити тривалість життя українців.

screenshot_29

Ключовими властивостями системи є конфіденційність, достовірність та доступність даних. eHealth забезпечуватиме безпечний обмін інформацією між різними медичними інформаційними системами. В майбутньому це дозволить запровадити для кожного українця єдину електронну медичну картку.

Система eHealth – це державний центральний компонент та периферійні приватні компоненти. Центральний державний компонент є точкою об’єднання медичних інформаційних систем.Периферійний компонент представлений приватними медичними інформаційними системами, що приєднались до системи eHealth. Саме через них користувачі співпрацюватимуть з системою eHealth.

Термін дії тестового режиму компонентів електронної системи обміну медичною інформацією триватиме рік.

Наша комунальна установа «Вознесенський міський центр ПМСД» з початку року вже зареєстрована в єдиному електронному реєстрі  eHealth.

Що це означає для вознесенців?

Саме те, що в місті Вознесенську вже проведена велика робота з підвищення ефективності та якості надання медичних послуг.

Передумовою успішного впровадження електронної системи є технічна можливість її виконання, тобто придбання комп’ютерів, принтерів, сканерів та інформаційної програми з надання медичних послуг жителям міста первинною ланкою ( амбулаторіями сімейних лікарів) та вторинною      (Вознесенська ЦРЛ). В місті це стало можливим завдяки коштам гранту, виграного в 2016 році. Саме за ці гроші було закуплено вищезгадане обладнання, а також сплачено за виготовлення електронної картки вознесенця. Електронна медична карта дає можливість реєструвати надання медичних послуг конкретному пацієнту в сімейних амбулаторіях, скерування його в консультативну поліклініку та стаціонар, фіксувати в ній всі результати досліджень та рекомендації з лікування.  Карта виготовлена з додержанням права громадян на захист персональної інформації згідно діючого законодавства.

Головне: по-перше, придбання обладнання, електронної програми та карток здійснені не за кошти місцевого бюджету, а за грантові, по-друге, в місті вже є передумови для підключення в подальшому до всеукраїнської електронної системи обміну медичною інформацією.

КУ   «Вознесенський міський центр ПМСД»

Заступник головного лікаря з медичного обслуговування Демченко Г.В.

http://voz.gov.ua/material/6358

 

20.09.2017
nkl_2144

У системі eHealth запрацювала реєстрація лікарів первинної ланки та пацієнтів

Електронна система охорони здоров’я eHealth запрацювала в тестовому режимі. Відсьогодні лікарі первинної ланки зможуть реєструватися в системі та реєструвати декларації своїх пацієнтів. Цей етап розвитку eHealth дозволить впровадити перший із кроків реформи фінансування медицини – принцип «гроші ходять за пацієнтом».

Система eHealth працюватиме в тестовому режимі до квітня 2018 року. Упродовж цього періоду реєстрація в eHealth відбуватиметься на добровільних засадах. Відповідно до законопроектів №6327 та №6604, які очікують ухвалення у Верховній Раді вже протягом найближчого часу, з 1 серпня 2018 року оплата послуг лікарів буде здійснюватися згідно з кількістю декларацій, зареєстрованих у системі.

Реєстрацію медичних установ у eHealth головні лікарі розпочали у червні. Протягом трьох місяців до системи підключились 8 медичних інформаційних систем для доступу до центрального компоненту системи. Презентації системи для лікарів пройшли у Вінниці, Харкові, Полтаві, Сумах, Краматорську, Миколаєві, Білій Церкві, Кропивницькому та Києві.

Тому сьогодні лікарі 367 закладів первинної медичної допомоги, внесеного до eHealth, можуть почати реєструватися самі та вносити в систему декларації своїх пацієнтів. Цей інструмент стане основою для нової моделі фінансування медичних установ в Україні і першим торкнеться закладів первинної ланки медичного обслуговування.

«У центрі системи охорони здоров’я має бути пацієнт, – переконана Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я України. – eHealth забезпечить супровід впровадження принципу “гроші ходять за пацієнтом” на первинній ланці, що дозволить ефективніше фінансувати медицину. Ці зміни покликані встановити справедливі стосунки між лікарем та пацієнтом, в котрих перший отримуватиме чесну, достойну оплату за свою працю, а другий – якісні медичні послуги».

«Електронна система зробить медицину ефективною і прозорою. Медики сьогодні вимушені працювати з великою кількістю паперів і довідок, – пояснює заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, – дані про пацієнтів розпорошені по різних базах різних лікарень, в які звертався пацієнт. Ми закликаємо лікарів вже зараз, на тестовому етапі, зареєструватися в системі та почати реєструвати декларації пацієнтів. Це – ваш гарантований державою дохід у майбутньому, адже вже в наступному році ми почнемо виплати за новою системою фінансування».

«Ми розуміємо відповідальність, що ляже на цю систему, та робимо все, щоби вона стала надійною та безпечною, – говорить Юрій Бугай, керівник Проектного офісу eHealth, Transparency International Україна – Програмну частину центрального компоненту системи розробляють  українські програмісти, а за процесом пильно стежать великі вітчизняні та міжнародні організації. Ми віримо, що ця система стане надійним фундаментом для охорони здоров’я, про котру сьогодні мріють наші громадяни».

Крім реєстрації лікарів та декларацій пацієнтів, система eHealth уже упродовж цієї осені запропонує лікарям первинної ланки електронний інструмент підтримки  програми «Доступні ліки», а пізніше – й інші кроки до створення єдиної електронної медичної картки кожного українця. Також у майбутньому деперсоніфіковані дані з системи можуть дозволити прогнозувати поширення захворювань та запобігати їм.

Сьогодні розробка системи eHealth відбувається коштом програм технічної допомоги міжнародних дорнорських організацій, до числа котрих належать United States Agency for International Development (USAID), Expert Deployment for Governance and Economic Growth (EDGE), Глобальний Фонд та Світовий банк.

«USAID пишається тим, що має змогу підтримувати зміни, які зроблять фінансування та управління медичними послугами прозорими та економічно обґрунтованими, – каже директор Місії USAID в Україні Сюзан Фрітц. Ми впевнені, що електронна система eHealth підвищить прозорість медичних послуг, зробить їх доступнішими для громадян та забезпечить зворотній зв’язок з ними. Це є критично важливим для того, щоб перетворення були успішними».

Проектний офіс, який ініціював та координує розробку системи, заснували міжнародна антикорупційна організація Transparency International Україна та найбільша пацієнтська організація Всеукраїнська мережа ЛЖВ. Проектний офіс тісно координує роботу з Міністерством охорони здоров’я України. У майбутньому систему адмініструватиме та розвиватиме державне підприємство під егідою МОЗ.

«Той факт, що E-Health розробляється за участі найбільшої пацієнтської організації  гарантує, що у центрі  уваги залишиться пацієнт та його інтереси», – підкреслив Директор з політики та адвокації Мережі ЛЖВ Сергій Дмитрієв.

Проектний офіс створює центральний компонент системи, у якому зберігатиметься основний набір даних лікарів та пацієнтів. Користувачі отримуватимуть доступ до даних за допомогою медичних інформаційних систем (МІС), ринок яких давно існує та активно розвивається в Україні. Кожен медичний заклад зможе обрати ту МІС, яка задовольняє його потреби. Базовий набір електронних сервісів для лікарів, а також доступ пацієнтів до системи, буде безкоштовним. Розробники МІС зобов’язані дотримуватися найвищих стандартів конфіденційності та безпеки даних.

У майбутньому eHealth дасть можливість кожному легко оперувати та швидко отримувати свою медичну інформацію, а лікарям — правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Вже не буде потреби в паперових медичних картах і друкованих довідках, які губляться і забуваються. Лікарі виписуватимуть електронні рецепти, які не можна буде ні загубити, ні підробити. Система об’єднуватиме всю медичну історію пацієнта, і вона буде доступна як пацієнту, так і його лікарям — все, як на долоні. А державні органи розумітимуть, куди слід витрачати державні кошти, щоб це приносило максимум користі, адже система накопичуватиме велику кількість статистики про захворювання і лікування. У результаті, медики працюватимуть у комфортніших умовах і будуть захищені від зловживань, а всі українці будуть отримувати за державний кошт більше якісних медичних послуг.

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.