Не пропусти

Від сьогодні лікарні по всій Україні приєднані до eHealth, зможуть обмінюватись інформацією про пацієнтів, а пацієнти отримувати послуги в будь-якій лікарні — система запрацювала в тестовому режимі

Сьогодні система eHealth запрацює в тестовому режимі. Лікарі первинної ланки зможуть реєструватися в системі, а пацієнти — обирати свого сімейного лікаря, терапевта та педіатра

screenshot_3screenshot_2

eHealth – електронна система, що має зібрати в собі актуальні та достовірні дані про всіх пацієнтів, лікарів та медичних закладів в Україні. Аналіз цих даних дозволить оцінити ефективність витрат на охорону здоров’я та шляхи підвищення ефективності медичних послуг. Стане зрозумілим, приміром, скільки держаний бюджет виділяє коштів на кожного громадянина України, за на одну людину гроші не виділяють двічі.

Глобальна мета системи eHealth – підвищити якість та ефективність медичних послуг та збільшити тривалість життя українців.

Ключовими властивостями системи є конфіденційність, достовірність та доступність даних. eHealth забезпечуватиме безпечний обмін інформацією між різними медичними інформаційними системами. В майбутньому це дозволить запровадити для кожного українця єдину електронну медичну картку.

Система eHealth – це державний центральний компонент та переферійні приватні компоненти. Центральний державний компонент є точкою об’єднання медичних інформаційних систем за допомогою АРІ і є невидимим для кінцевих користувачів – лікарів, пацієнтів, управлінців. Переферійний компонент представлений приватними медичними інформаційними системами, що приєднались до системи eHealth. Саме через них користувачі співпрацюватимуть з системою eHealth.

Всі приватні інформаційні системи, що отримали доступ до системи eHealth перевірені на відповідність технічним вимогам та вимогам безпеки. Вони безкоштовно надають гарантований пакет електронних сервісів та представлені у відповідному розділі сайту eHealth.

eHealth не виділяє та не рекомендує жодну з приєднаних медичних інформаційних систем і відкрита для інтеграції з будь якими рішеннями, що відповідають технічним вимогам та вимогам безпеки. Користувачі можуть вільно обрати, яке з представлених програмних рішень є найбільш зручним, тим часом, як гарантований пакет електронних сервісів – однаковий та безкоштовний.

Систему eHealth впроваджує Проектний офіс. Його співпраця з Міністерством Охорони Здоров’я погоджена у відповідному Меморандумі. За промислову експлуатацію eHealth буде відповідати спеціально створене з цією метою державне підприємство.

Міністертво охорони здоров’я розпочинає річне тестування компонентів електронної системи обміну медичної інформації.

Відповідний наказ за підписом в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун оприлюднено на сайті Міністерства охорони здоров’я.

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20170907_1060.html

«Погодитись з пропозицією громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна» щодо запровадження у тестовому режимі та адміністрування відповідно до чинного законодавства компонентів електронної системи обміну медичною інформацією, що необхідні для запуску нової моделі фінансування системи охорони здоров’я на первинному рівні надання медичної допомоги», — йдеться у повідомленні.

У тестуванні компонентів електронної системи обміну медичною інформацією, окрім МОЗ, беруть участь за згодою оператори електронних медичних інформаційних систем, суб’єкти господарювання, що мають право надавати первинну медичну допомогу, лікарі первинної ланки та пацієнти.

Термін дії тестового режиму компонентів електронної системи обміну медичною інформацією триватиме рік.

 Як повідомлялося, у березні цього року МОЗ підписало меморандум про співпрацю в розробці електронної системи охорони здоров’я меморандум з Держагентством з питань електронного урядування, громадською організацією «Трансперенсі Інтернешнл Україна» та благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.