Не пропусти

Презумпція згоди на донорство органів — відкриття ще одного «ринку товарів», чи «чорних схем для бізнесу»?

В 2018р. в Україні розпочинається рекордне фінансування проектів з трансплантації.

Почнуть з трансплантаційних проектів нирки. Про це написала міністр Уляна Супрун (нижче).

Наріжним питанням, цих проектів є презумпція згоди на донорство органів, що вже тривалий час проштовхує медичне лобі в Україні.

Суть якого полягає в тому, що у випадку прийняття презумпції згоди на донорство органів (в Україні закон прийнятий у першому читанні), громадянин України автоматично дає згоду на донорство будь-яких своїх органів після смерті.

Для того, щоб відмовитись від згоди на донорство органів, потрібно за життя написати офіційну відмову.

Після смерті у випадку відсутності такої відмови, держава має право на свій розсуд розпоряджатись органами померлого, та підтримувати фізичне тіло у придатному стані після смерті мозгу.

bez-nazvaniya-2transplant

Експерти приводять досвід з цього приводу двох наших сусідів, в обидвох економічна ситуація значно краще ніж в Україні: Республіки Білорусь та Молдови.

В Білорусії, діє презумпція згоди на донорство органів, було створено два трансплантаційних центри.

В результаті, кількість пересадок органів в сотні рази збільшилась. Існує надлишок органів. В Білорусію їдуть з усіх країн світу, щоб зробити пересадку органів, яка тут значно дешевше. Білорусь на цьому заробляє кошти, що на пряму направляються лише на розвиток медицини.

Інший негативний приклад, презумпція згоди на донорство органів — Молдова.

Там, донорство органів відразу, через низькій рівень життя, практично повність почали контролювати мафіозні структури. Застосовуючи «чорні схеми» криміналітет,  вивів Молдову на трете місце в світі за кількість поставлених  органів на «чорний світовий ринок органів». В цьому показнику Молдову випереджають лише Бразилія та Індія.

Кількість донорів органів, що пожертвували одним з своїх органів, через брак фінансів, жахливо велика у процентному вираженні до кількості населення і є чи не найвищою у світі.

В Молдові застосовуються «легальні» схеми поставки органів на світовий ринок, так і сірі «з документами, але з порушеннями», і чорні — викрадення людей, та таке інше.

По якому шляху піде Україна, питання здається риторичне.

screenshot_20bez-nazvaniya-1

Для тисяч українців операція з пересадки органів та тканин — єдиний шанс врятувати життя. Нинішня система охорони здоров’я спроможна допомогти лише сотням.

Суперечки щодо презумпції згоди чи незгоди на донорство не можуть бути виправданням, яке пояснює відсутність спроможної системи трансплантації в Україні.

Адже без належної організації трансплантації, питання презумпції не є вирішальним для порятунку життів.

Потрібно також створити механізм трансплант-координації, технічного забезпечення та навчання лікарів. І ми вже розпочали над цим працювати.

МОЗ України розпочинає пілотний проект з трансплантації нирки від неродинного донора-трупа, на який у державному бюджеті на 2018 рік закладено 112 млн гривень, а на 2019-2020 роки – більше, ніж по 100 млн щорічно.

6000 українців з нирковою недостатністю продовжують залишатися життєвозалежними від гемодіалізу. У межах проекту вже з 2018 року зможемо проводити трансплатацію нирок в Україні (Київ, Запоріжжя, Дніпро, Харків, Львів та Одеса), і, відповідно, рятувати та покращувати якість життя багатьох наших громадян.

Попереду багато роботи, але ми розпочали конкретні дії, які допоможуть нарешті створити систему, здатну лікувати українців вдома, а не в закордонних клініках.

https://www.facebook.com/ulanasuprun/?hc_ref=ARRQYmDQPPqfaJEF2aKssVqnMBdQNJB-86rccD4v3H569H-57UDc3ljg_ed0WVj2MSc&fref=nf

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.