Не пропусти

ВПЕВНЕНИЙ СТАРТ

Освітянська спільнота України давно очікує змін, адже в школу приходить новий учень – дитина інформаційного суспільства. Тому невипадково реформи починаються з початкової школи, яка активно готується до запровадження нового Державного стандарту. Вознесенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 увійшла до пілотного проекту «Нова українська школа». Наша школа завжди намагалася брати участь у різноманітних всеукраїнських конкурсах i проектах. І слід відзначити, що ми досягали досить непоганих результатів. Мабуть, саме тому з 1 вересня педколектив Вознесенської ЗОШ № 8 розпочав тестувати державні стандарти початкової загальної освіти. Досвідчені вчителі Похилюк Ірина Володимирівна і Сікайло Ніла Григорівна уже повели 53 першокласники у країну знань новими стежками. Разом з учителями початкових класів до експерименту долучилися вчителі англійської мови Лісоченко Ірина Вікторівна і Бусаргін Микола Сергійович. Всі вони вже сьогодні готові не лише перелаштуватися на новий стиль викладання, дати учням потрібні знання, а й проаналізувати впровадження нових компетентнісних підходів та поділитися досвідом зі своїми колегами.

З метою реалізації Концепції Нової української школи в рамках експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти» всі вчителі пройшли тренінгові заняття, які додали наснаги по-новому осмислити необхідність змін та підходів до навчання і виховання. Вчителі англійської мови взяли участь у конференції, організованої Міністерством освіти і науки України спільно з Британською Радою в м. Білій Церкві, в ході якої зустрілися з представниками видавництв «MMPublication», «BritishCouncil» і Оксаною Коваленко, головним спеціалістом департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України. Організатори тренінгів забезпечили першокласників безкоштовними якісними яскравими підручникам, робочими зошитами й відеоматеріалами.

Весь колектив школи активно готувався до зустрічі першокласників-«пілотів», тому що проект «Нова українська школа» передбачає не тільки інноваційні підходи до навчання і виховання, а й створення комфортного освітнього середовища. Для малюків були спроектовані і виготовлені нові нестандартні шафи, індивідуальні комірки для зберігання речей, придбані сучасні маркерні магнітні дошки, на яких будуть демонструватися творчі роботи учнів. Зусиллями робітників школи оновлено дизайн ігрової кімнати та спальні. За сприяння управління освіти були замінені старі ліжка для малюків на нові. За умовами пілотного проекту дитина має сама сидіти за партою, тому ми дуже задоволені, що рішенням сесії Вознесенської міської ради були виділені кошти в сумі 66528 гривень на придбання для кожного першокласника школи одномісного антисколіозного комплекту, що регулюється по висоті. Кошти вже надійшли на рахунок школи, і розпочалася процедура придбання через систему ProZorro.

Швидко проминули перші два тижні навчального року. Вчителів пілотного проекту не лякає те, що організація всього навчального процесу вимагатиме особливої творчості, врахування особливостей кожної дитини. Свою мету вони вбачають у розвитку уміння дітей мотивувати діяльність, самостійно орієнтуватися в океані інформації, формуванні нешаблонного мислення, розкритті природних здібностей. Сьогодні на часі — інтеграція. Всі уроки кожного тижня підпорядковані єдиній темі.

Перший тематичний тиждень пройшов під назвою «Я – школярик». Діти разом з вчителями в цікавих ігрових формах вирішували проблемні запитання:

— Навіщо мені ходити до школи?

— Що я очікую від шкільного життя?

— Хто я і хто мої однокласники?

З перших уроків діти вчаться взаємодії в парах та в групах для досягнення навчальних цілей, по-різному звертатися до однокласників, активно спілкуватися.

Щодня в цікавій незвичній формі відбувається ранкова зустріч, під час якої діти діляться новинами, своїми захопленнями, вчаться робити компліменти.

Під час другого тижня «Мій/наш клас» діти за допомогою ігор-квестів, сюжетно-рольових ігор знайомляться з шкільною будівлею, вивчали змістовні осередки в кожній кімнаті. Уроки на свіжому повітрі дали можливість учням практично ознайомитися з математичними поняттями: вищий-нижчий, широкий-вузький; можливість порівнювати предмети, знаходити геометричні фігури в навколишньому середовищі.

Крім пілотування нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти Вознесенська ЗОШ №8 в числі 200 шкіл України бере участь у спільному проекті створення нового освітнього простору «Школа майбутнього» під егідою Міністерства регіонального розвитку та Міністерства освіти і науки України. Наразі виготовлена проектна документація, яка проходить експертизу. В проект увійшли утеплення школи, заміна вікон, створення нового яскравого сучасного дизайну коридорів, спортивного залу, бібліотеки, їдальні. Школа отримає нове обличчя.

Перші кроки зроблені, рухаємося далі.

Управління освіти ВМР

http://voz.gov.ua/material/6307

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.