Не пропусти

Вознесенськ відповів на ВІДКРИТИЙ ВИКЛИК ініціативи «Дані міст»

14 вересня 2017 року проведена презентація проекту «Відкриті дані»

Ця подія стала можливою завдяки перемозі Вознесенська у відбірковому турі конкурсу «Відкритий виклик» для українських міст. Конкурс, який проводить ініціатива «Дані міст», дає шанс залучити до відкриття даних українських та іноземних фахівців.

Наразі, активісти готуються до підписання меморандуму з міською радою, яким передбачається, що місто відкриє у машиночитному форматі інформацію про міщан – ту, яку можна використати для створення сервісів і додатків. Наприклад, щоб з комп’ютера чи телефону можна було глянути, на скільки заповнені групи в садочках чи палати у міській лікарні тощо.

vidkriti-dani-003vidkriti-dani-001

Координаторка «Даних міст» Руслана Величко-Трифонюк особисто навідалася у місто для презентації ініціативи та провела воркшоп для усіх присутніх, розказавши та показавши як відкрили дані у Польщі, Естонії, США і як ІТ-фахівці використовують це для розробки корисних сервісів для громади.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юрій Путій розповів про те, на якому етапі зараз у Вознесенську реалізація політики відкритих даних. Зокрема, зазначив, що міськрада намагається впроваджувати інформаційні технології для покращення сервісу під час надання послуг міщанам. «Вознесенськ не залишається осторонь впровадження нових технологій завжди, ми раді бути учасниками ініціативи. Зі свого боку докладемо максимально зусиль, щоб отримати якомога більше знань, практичних навичок та слушних зауважень від команди професіоналів.- повідомив він.-».

ГО «Агентство економічного розвитку» – партнери, які будуть спільно з представниками міської ради, працювати над визначенням потреб громади на те, які саме набори інформації потрібно відкривати, які сервіси впроваджувати. Це спільнота, що опікується різними напрямками життя міста і зібрала навколо себе серед інших й місцевих ІТ-розробників та дата-активістів. «Ми хочемо, щоб розробники отримали готові для використання дані, а міщани – готові для використання сервіси. І зі свого боку зробим все від нас залежне, щоб ця мрія стала реальністю», — сказала Олена Заворотченко, представниця організації.

Нагадаємо, зараз міста опинилися у непростому становищі. Адже, з одного боку, Кабінет міністрів України на законодавчому рівні зобов’язав відкривати інформацію для публічного доступу (Постанова № 835). З іншого – в органах місцевого самоврядування часом бракує фахівців, що орієнтувалися б у цій темі і знали б, як це правильно зробити.

vidkriti-dani-005vidkriti-dani-008

Ініціатива «Дані міст» пропонує вирішення. Ми реалізовуємо конкурс «Відкритий виклик». Після відбіркового туру «Дані міст» допоможуть п’яти відібраним містам, серед яких Вознесенськ, Рівне, Луцьк, Коломия, Ужгород і Миколаїв, відкрити дані професійно і якісно.

Більше деталей про конкурс шукайте на сайті https://danimist.org.ua/

Маєте додаткові питання? Ось електронна адреса організаторіву Києві: danimist@opora.org.ua. Сконтактуватися з дата-активістами у Вознесенську можна, написавши сюди: aerbox@ukr.net

 

 

 

2 комментарии

 1. Хотілось, щоб також відкили інформацію про повний перелік комунальних підприємств, установ, закладів. Та на сайті був цей список, бо зараз є тількі ком. підприємства і біля кожно статут, цього ком. юридичної особи. Наразі зараз, щоб отримати вказану інформацію, потрібно робити окремі запити.
  А також повний список комунального майна, та договори оренди.

 2. Татьяна

  Также хотелось бы увидеть ежемесячные зарплаты и премии руководства города в режиме открытых данных. Предупреждая возмущения «властьимущих» хочу сообщить, что сведения о заработной плате не есть персональной информацией, которая защищена соответствующим законом.
  В Законе Украины «О доступе к публичной информации» прямо сказано, что не может быть закрытой информация о выплате из местного бюджета. А руководство города получает заработную плату и премии из наших с вами денег, налогов, которые мы перечисляем из нашей заработной платы тем людям, которых уполномочили нами руководить.
  Так почему мы не должны знать, как тратятся НАШИ деньги?
  И почему при увеличении поступлений в городской бюджет — эти излишки тратятся на повышение премий и зарплат нашим градоначальникам, а не на решение проблем города???

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.