Не пропусти

Вознесенській ЦРЛ було відмовлено у коштах з районного бюджету на оплату комунальних послуг

13 вересня на ХVІІ сесії районної ради під час розгляду Проекту змін до бюджету на 2017 рік, районним фінансовим управлінням Вознесенської РДА було винесено питання «Про виділення коштів субвенції з районного бюджету до бюджету міста на оплату комунальних послуг КУ «Вознесенська центральна районна лікарня»», в розмірі 377, 0 тис. грн. Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року оплата комунальних послуг та енергоносіїв медичних комунальних закладів покладено на місцеві бюджети. Але голова постійної депутатської комісії з питань планування, бюджету, фінансів, економічної реформи та соціального розвитку села С.А. Усманов зачитав рішення комісії, відповідно до якого пропонувалось скерувати дані кошти на придбання діагностичного обладнання (мамографа) для Вознесенської ЦРЛ, реальна вартість якого сягає близько 2 млн. грн.

Більшість депутатів районної ради проігнорували всі аргументи головного лікаря КУ «Вознесенської ЦРЛ» Володимира Красьохи, та висновок державної аудиторської служби України у Миколаївській області, який зачитала начальник Фінансового управління Вознесенської міської ради Валентина Москаленко щодо передачі коштів субвенції з районного до міського бюджету на оплату комунальних послу Вознесенської ЦРЛ. Натомість, більшістю голосів, підтримали висновок депутатської комісії щодо передачі 377,0 тис. грн. на придбання діагностичного обладнання. Це при тому, що до кінця 2017 року КУ «Вознесенська ЦРЛ» не забезпечена асигнуваннями на захищені статті видатків в розмірі 2559,2 тис. грн., в тому числі: на оплату праці з нарахуваннями в розмірі 891,5тис. грн., та на оплату енергоносіїв в розмірі 1533,8 тис. грн.

Серед тих хто голосував «проти» були лідери Вознесенських районних політичних партій «БПП «Солідарність» Єлінєвський Юрій Юрійович та «Наш край» Бурдін Іван Арсентійович та інші, котрі такими діями не підтримують впровадження медичної реформи на Вознесенщині. Відбулося блокування виконання делегованих державою повноважень у галузі медичного обслуговування (відповідно до вимоги ст. 103-4 Бюджетного кодексу України) в частині оплати комунальних послуг та енергоносіїв. Отже питання оплати комунальних послуг для КУ «Вознесенська центральна районна лікарня» у 2017 році залишається відкритим.

Не робити заручниками цієї непростої ситуації мешканців сільської місцевості, голову Вознесенської районної ради І.А. Бурдіна просили і присутні на сесії мешканці об’єднаних територіальних громад, адже вони отримують медичні послуги в КУ «Вознесенської центральна районна лікарня».

Заступник міського голови Юрій Сметана подякував громадам, які виділили у 2017 році зі своїх бюджетів кошти на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для КУ «Вознесенська ЦРЛ». Так, з бюджету Прибужанівської ОТГ було виділено 283,0 тис. грн., з бюджету Бузької ОТГ – 284,4 тис.грн. З бюджету Вознесенського району кошти не виділялися. Юрій Олександрович наголосив на тому, що Вознесенська центральна районна лікарня не є приватним закладом міської громади, а працює на благо та збереження життя і здоров’я мешканців усіх громад Вознесенщини.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

http://voz.gov.ua/material/6304

6 комментарии

 1. наблюдатель

  Если бы один из страдающих врачей не сказал бы громко — «заплатит, куда он денется», то может быть все было бы по другому. Но не судилось. Удивила наглость и нахальство Сметаны, самолюбование Красёхи и хамство Крестича! Хотелось бы подсказать вариант выхода из тупика — увеличьте аренду для аптек принадлежащих врачам, тому же Крестичу и сходите в часовню, которую открыли в больнице, вместо закупки нормально оборудования.
  Вам не отказали, вам предложили не проедать деньги, а развивать больницу, которую лукавая команда практически прокакала.

 2. Administrator

  Да и я того же мнения. Надо ещё изучить, утверждения на счёт того, что нельзя использовать деньги на оборудование пока не погашенна комуналка.
  Дальше, что такое 300тыс. когда не хватает 2,5 мил. до конца года.
  Да есть аудит. Да там сказано, что громады должны отстёгивать деньги на комуналку.
  Но ОТГ не входят сейчас в район, у них статус городов обл. подчинения, они платят на прямую.
  В районе сейчас Щербани и Новогригоривка, Новогригоревку вроде неприлично нагибать. То есть район должен оплатить комуналку ВЦРБ только за Щербани, в пропорциональном соотношении к количеству населения. И я очень сомневаюсь, что там будет 300 тыс. Надо считать. А где расчёты товарищи власть.

 3. Татьяна

  Кроме Щербаней есть еще 4 сельских совета, которые не вошли в ОТГ и должны платить за медицинские услуги. Может со всех по копеечке … и что-то насобираем

 4. Administrator

  Ну я имел в виду Шербани и близ лежащие к нему сёла и Новогригоревку.
  Даже с Новойгригоривкой, это около 4,5 тыс. населения.
  То есть 15% от населения района, ВОТ район и должен оплатить 15% от 40% (такое количество сельских жителей обслуживается в больнице) комуналки больницы.
  А кто нам расписал, опубликовал сколько буде 15% от 40% комуналки больницы? Где бумага?

 5. Не надо долеко ходить.
  Берём сегодняшнюю ситуацию.
  Приблезительно.
  Задачка:
  За коммуналку надо 2,5 мил.
  40% от 2,5 мил. должны оплатить сельские жители= 1 мил.
  ОТГ и район делят эти затраты.
  На район приходится около 15% от 1 мил.= 150 тыс.
  ВАМ ДАЮТ 300 на оборудование.
  НЕ БЫКУЙТЕ !!!
  ВОЗМИТЕ 300 тыс., а за коммуналку 150 оплатите сами.
  Хотя и Бурдину тоже немного по другому надо вести сессии.
  НО ПОКА СЧИТАЮ ЧТО ГОРОДСКАЯ ВЛАСТЬ БЫКУЕТ, пока не увижу возможно других расчётов.

 6. Administrator

  Ещё немного цифр.
  Аудит указал, что в 2017г. Отг и район должны выделить на комуналку больницы 2,382 мил. грн.
  Сколько должен район.
  Если ОТГ перечисляют деньгу на прямую.
  А району подчиняется 4 сельсовета где не создано ОТГ, около 2,5 тыс. жителей (8,5% от числа жителей района) и Новогригоривская рада, у которой ОТГ создана не до концы в целом, около 4,5 тыс. граждан (15%).
  Около 377 тыс.
  В принципе да с Новогригоривкой 377 тыс. на комуналку.
  Только вопрос вправе ли город требовать от района оплату комуналки больницы за жителей Новогригоривки?
  Город приручил Новогригоривку, он за неё в ответе, даже если на бумаге это оформлено не доконца.
  А это минус 150 тыс. от 377 тыс.=227 грн.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.