Не пропусти

Законопроект про створення ОТГ у містах обл. значення поки не прийнятий. Хто гальмує створення ОТГ у Вознесенську УРЯД, ВРУ чи міська рада?

ВРУ «успішно» провалила розгляд законопроекту:  -про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення (№6466).

Варто відзначити, що до законопроекту чимало нарікань юристів та експертів саме в частині створення ОТГ в містах обласного значення,  без виборів. Управління юристів ВРУ надала висновок, що така норма протизаконна, і зазначило що потрібно врегулювати питання створення ОТГ в містах обл. значення, але лише з проведенням виборів.

Офіційна позиція ЦВК з цього приводу:

ЦВК вважає, що спочатку мають бути змінені адміністративні межі міст обласного значення при приєднанні до них суміжних сіл через постанову ВРУ, а вже потім призначено вибори.

Отже,  чекати прийняття вказаного законопрпоекту від ВРУ можливо чекати від ВРУ, ще дуже довго. Чому не можна піїти процедурою, яку вказує ЦВК та змінити межі міст?

Змінивши межі міст, утворюється ОТГ і ЦВК призначає вибори.

108885

Процедура зміни меж міст, теж не дуже проста.

Відповідно до с. 174 Земельного кодексу України, процедура є наступною:

Рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України.

До березня 2017р. подання до ВРУ могла внести облрада, потім були внесенні зміни.

Процедура не проста, але постанову ВРУ простіше прийняти ніж закон, тим паче зважаючи на розбіжності в думках, чи проводити перші вибори в таких ОТГ, чи ні.

Існує також, ще один варіант створення ОТГ: відмова від статуса міста обласного значення.

Тим паче, що ОТГ потім все одно прирівнюється до міста обл. значення, і має такі ж права.

Деякі експерти зазначають, що ВРУ, КМУ та міськради «лукавлять» говорячи про своє  бажання у створенні ОТГ у містах обл. значення і не виконують, жодну з зазначених процедур по створенню ОТГ навмисно.

Адже Уряд розуміє, що створення ОТГ в містах обласного значення, а таких що подали заявки біля 40, серед яких є обласні центри, вимагатиме значного фінансового ресурса. Фінансів на ці 40 ОТГ знадобиться, як на всі ОТГ що вже створенні. КМУ просто не хоче і не може допустити створення ОТГ в містах обл. значення, через брак фінансів.

Місцева влада в таких містах просто в більшості випадків не хоче, чи боїться йти на дострокові вибори, тим паче розуміючи, що обіцяних фінансів на розвиток такіх ОТГ наряд  дочекається.

Не бачимо активних звернень до КМУ від міст, щодо подання до ВРУ про зміну меж міст.

ВРУ просто роблять «крайнею».

Виходить, що всі владні структури зацікавлені, в затягуванні процесу створення ОТГ в містах обласного значення.

 

 

1 комментарий

  1. Татьяна

    все це тільки «на руку» міській владі, яка не збирається йти на вибори…

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.