Не пропусти

На Южно-Українському енергокомплексі введено режим жорсткої економії води

На Южно-Українському енергокомплексі з 31 серпня введено режим жорсткої економії використання води. Така вказівка головного інженера ВП ЮУАЕС продиктована складною та небезпечною ситуацією з водозабезпеченням у басейні Південного Бугу та прийнята у відповідь на лист Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів (БУВР) Державного агентства водних ресурсів України.

aes

Згідно інформації Укргідрометеоцентру на річці Південний Буг та її притоках нині спостерігається дуже низька водність (21-27% норми). У зв’язку з цим в річковому басейні склалася найбільш складна та небезпечна ситуація з водозабезпеченням. У листі БУВРу, зокрема, зазначається: «У разі маловоддя, загрози виникнення епідемій та епізоотій, а також в інших передбачених законодавством випадках права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування з метою забезпечення охорони здоров’я людей та в інших державних інтересах».

Для максимального вжиття заходів щодо економного використання водних ресурсів цехам і підрозділам ВП ЮУАЕС приписано чітко дотримуватись визначених норм споживання хімічнознесоленої води, яка застосовується в процесі роботи АЕС, не перевищувати норм споживання питної води, обмежити до мінімально необхідного її використання для прибирання території та поливу зелених насаджень, обмежити підживлення фонтанів, що знаходяться на території підприємства, за необхідності повної заміни води у фонтанах припинити їх роботу до закінчення маловодного періоду в поточному році. У випадку перевищення норми споживання води підрозділи мають надавати детальні пояснення з обґрунтуванням причин. У вбиральнях та приміщеннях душових розміщено оголошення з закликом до економного використання води. Персоналу всіх структурних підрозділів енергокомплексу проведено позапланові інструктажі щодо раціонального використання води.

«Вжиття заходів щодо коригування забору води водокористувачами в басейні Південного Бугу передбачене рішенням, ухваленим на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи основних водосховищ басейну річки на меженний період 2017 року, від 13 липня, — коментує ситуацію начальник Південно-Бузького басейнового управління Сергій Письменний. — Якщо метеоситуація не зміниться, запаси річкових водосховищ буде вичерпано вже до кінця цього тижня. За умови подальшої низької водності, згідно з чинним законодавством, можливе прийняття рішення про обмеження водозобору, крім питного, для всіх водокористувачів, про спрацювання рибогосподарських ставків у басейні річки та вжиття інших заходів для стабілізації ситуації».

Фахівці БУВРу переконані, що зарадити критичному вододефіциту в пониззі Південного Бугу може підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м. Накопиченого запасу води має вистачити для водозабезпечення населення та народногосподарських потреб Миколаївської області на весь період межені, що знизить до мінімуму імовірність виникнення вододефіциту в нижній течії річки.

Управління інформації та громадських зв’язків

ВП ЮУАЕС

http://voz.gov.ua/material/6269

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.