Не пропусти

Зміни в порядку надання житлових субсидій з травня 2017 року (станом на 13.05.2017р. субсидії не призначаються у зв’язку з відсутністю програмного забезпечення).

 

До уваги мешканців міста Вознесенська!

Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради повідомляє – розпочато процес призначення субсидії з травня 2017р. Громадяни, які не отримала повідомлення про призначення субсидії повинні сплачувати за спожиті комунальні послуги (електроенергія, газ, вода) в повному обсязі. Коли субсидію буде розраховано, то сума піде авансом на наступний місяць (місяці). Просимо Вас не створювати соціальну напругу, черги, так як призначити одночасно 7700 справ неможливо. У разі призначення субсидії Вам буде повідомлено по телефону, та запрошено до Управління для отримання повідомлення про призначення субсидії. У разі відсутності будь-яких змін (склад сімʼї, покупка товару або оплата послуг понад 50тис.грн) субсидія буде призначена з травня 2017р. по квітень 2018р. (зараз призначення на літній період з травня по вересень).

Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради

http://voz.gov.ua/material/6024

Зміни в порядку надання житлових субсидій з травня 2017 року

Період врахування доходів для призначення субсидії та порядку отримання інформації про доходи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі — Постанова) передбачено врахування доходів для призначення субсидії для відшкодування витрат­ на оплату житлово-комунальних послуг за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія. Тобто при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно з 01.04.2016р. по 31.03.2017р.

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи, а не за попередній календарний рік.

ДП ЮЦ розробляє програмне забезпечення для підвантаження отриманої інформації про доходи в базу даних отримувачів субсидії, на підставі якої визначатиметься середньомісячний сукупний дохід (станом на 13.05.2017р. субсидії не призначаються у зв’язку з відсутністю програмного забезпечення).

Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення.

Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, будуть надаватись до 1 червня Управлінню соціального захисту населення Вознесенської міської ради (далі — Управління) підприємствами надавачами послуг.

Управління повідомить зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії.

Районним державним адміністраціям, виконавчим органам міських, районних у містах рад або утвореним ними комісіям надано право приймати рішення щодо врахування при призначенні субсидії фактичних розмірів доходів для працездатних громадян, середньомісячний сукупний дохід яких менший прожиткового мінімуму і які не отримують ні один із видів доходу. Такі рішення доцільно приймати в першу чергу щодо осіб, які надають соціальні послуги.

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг.

При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. Інформацію про суму такої заборгованості надаватимуть підприємства-надавачі послуг на запит органу соціального захисту населення.

За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що Управління має проінформувати громадянина. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку — з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений термін може бути продовжений па підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

Стосовно призначення субсидії за зареєстрованим місцем перебування.

У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на термін, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження реєстрації місця перебування.

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону надавачами послуг сум невикористаних субсидій на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за термін отримання останньої субсидії конкретним одержувачем.

Про повідомлення про призначення субсидії.

Повідомлення про призначення субсидії може надсилатись електронною поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути проінформований про призначення (непризначення) субсидії засобами мобільного зв’язку.

Стосовно термінів опалювального періоду для індивідуального опалення.

Передбачено розраховувати розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно без подальшого перерахунку.

Зміни до соціальних нормативів

Постановою внесено і зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї-двох непрацездатних осіб у розмірі 75 кв, м. на домогосподарство. При цьому комісії матимуть право, як і раніше призначати субсидію на понаднормову площу.

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534 „Деякіпитання надання субсидій для відшкодування витрат па оплату послуги з централізованого опалення(теплопостачання) та послуг з газо- та електропостачаннядля індивідуального опалення»

Постановою внесено наступні зміни до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії на оплату опалення:

— порядок застосовується для розрахунку невикористаної суми субсидії на оплату послуг з централізованого постачання холодного і гарячого водопостачання та водовідведення;

— розрахунок невикористаних сум субсидій проводиться організаціями-надавачами послуг до 1 червня;

— cкориговано формулу, за якою проводиться розрахунок, у зв’язку з тим, що повертається загальна сума невикористаних субсидій на індивідуальне опалення, частина якої потім монетизується.

При виникненні питань звертайтесь за адресою м. Вознесенськ, вул. Пушкінська, 3, або за тел. 4 46 32.

 

Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради

http://voz.gov.ua/material/6025

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.