Не пропусти

Завдяки спрацьовуванню Олександрівського водосховища забезпечується санітарно-екологічний попуск води в нижній течії Південного Бугу

Завдяки спрацьовуванню Олександрівського водосховища забезпечується санітарно-екологічний попуск води в нижній течії Південного Бугу

27 червня у Вознесенському міжрайонному управлінні водного господарства відбулася робоча нарада, присвячена критичній ситуації, що склалася в нижній течії річки Південний Буг. Станом на цей день витрата води на ділянці Первомайськ-Южноукраїнськ складала 13 м3/с. Приписаний санітарно-екологічний попуск води об’ємом 17 м3/с забезпечувався лише завдяки спрацьовуванню Олександрівського водосховища.

У нараді взяли участь представники Южно-Бузького басейнового управління, Вознесенського міжрайонного управління водного господарства, Каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу, КП «Водопостачання м. Вознесенська», Управління агропромислового розвитку Вознесенської райдержадміністрації, сільськогосподарських і промислових підприємств регіону.

На зустрічі, зокрема, йшлося про те, що за умови збереження нинішньої спекотної та сухої погоди запасів води, закумульованих у Олександрівському водосховищі вистачить, максимум, на півтора-два тижні (станом на 30.06.2017 рівень води вже спрацьовано з позначки 15,75 м до 15,06 м).

У такій ситуації рівень води в річці буде нижчим від критичної позначки закачування водозабору насосної станції, що забезпечує водою Вознесенськ і прилеглі села. У результаті без води можуть залишитися близько 70 тис. людей. За ініціативи южно-українського енергокомплексу розроблено спеціальний регламент спрацьовування води з Олександрівського водосховища, який розпочне діяти після зниження його рівня до 14,8 м. Передбачається, що після досягнення цієї позначки Каскад ГЕС-ГАЕС пропускатиме воду транзитом, але на 1 м3 менше від об’єму, що надходить. Накопичений таким чином запас скидатиметься в період з 20.00 до 24.00 щодня. Це дозволить КП «Водопостачання м. Вознесенська» накопичити добовий об’єм споживання води. Вказаний відрізок часу обрано для того, щоб під час роботи насосів електроенергія споживалася за низьким нічним тарифом. Нині документ проходить процедуру узгодження. Затвердити його має міжвідомча комісія з узгодження режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг, засідання якої заплановано провести найближчим часом.

Учасники наради ухвалили також проект звернення до Президента, Прем’єр-міністра України, Мінекології про необхідність підняття рівня водосховища до позначки 20,7 м. Цей захід дозволить в період весняного паводку акумулювати достатній запас води для недопущення кризових ситуацій щодо дотримання санітарного попуску та водозабезпечення населених пунктів у нижній течії річки.

Додатково

Олександрівське водосховище, розташоване в каньйоні р. Південний Буг, у складі гідротехнічних об’єктів Южно-Українського енергокомплексу забезпечує виробництво електроенергії на гідроелектростанції та служить нижнім водоймищем для Ташлицької гідроакумулюючої станції.

Олександрівський гідровузол використовується як захисний бар’єр під час проходження весняних паводків та виконує роль водного акумулятора для зниження вододефіциту в нижній течії Південного Бугу на період літньої межені.

Уточнений проект гідрокомплексу передбачає максимальну рівневу позначку Олександрівського водосховища 20,7 метра. У разі втілення проекту закумульованої води має вистачити для сезонного регулювання стоку річки, зрошування сільськогосподарських угідь і забезпечення комунально-побутових потреб регіону впродовж усього року.

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону збільш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії.ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

Управління інформації та громадських зв’язків

http://voz.gov.ua/material/6022

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.