Не пропусти

Вознесенськ в прольоті! ВОЗНЕСЕНСЬКОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ НЕ БУДЕ. БУДЕ округ №2- центром якого планується Южноукраїнськ. ХТО ЗА ЦЕ БУДЕ ВІДПОВІДАТИ?

Вознесенськ в прольоті! ВОЗНЕСЕНСЬКОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ НЕ БУДЕ. Буде округ №2 -центром якого планується Южноукраїнськ.  ХТО ЗА ЦЕ БУДЕ ВІДПОВІДАТИ?

Надії вознесенців на власний госпітальний округ, майже на 100% зруйновані.

В результаті  бюрократичних маніпуляцій, які в тому числі підтримали ряд депутатів від Вознесенська в Облраді, м. Вознесенськ фактично де ю-ре на 100% позбавлено «свого» госпітального округу.

По перше постійна комісія по охороні здоров’я Облради підтримала пропозицію МОДА, щода перейменування Вознесенського госпітального округу в госпітальний округ №2, та включення в його межи м. Южноукраїнська.

(госпітальний округ № 2 — Братський, Вознесенський, Єланецький, Веселинівський, Арбузинський райони, м.Вознесенськ та м.Южноукраїнськ).

По друге відповідно  до п. 14 постанови КМУ  від 30 листопада 2016 р. № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» — Центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.

Населення Южноукраїнська 42 тис., населення м. Вознесенська 35 тис. і саме лікарня Южноукраїнська має стати головною лікарнею округу, з відповідним державним фінансуванням.

Южноукраїнська лікаря має стати лікарнею найвищого ІІ рівня у окрузі, а отже і його центром, (на що були подані відповідні документи).

Отже, всі державні кошти підуть в лікарню Южноукараїнська, а Вознесенськ має сам на сам залишитись з утриманням Вознесенської ЦРЛ.

Викликає не тільки подив позиція ряду депутатів Облради від Вознесенська, що неодноразово голосували за «реформу», яка ліквідувала Вознесенській госпітальний округ, а також позиція Вознесенської державної районної адміністрації, яка також на постійних нарадах наголошувала, що мешканцям району краще лікуватись у Южноукраїнську.

Враховуючи викладене стає зрозумілим природа конфліктів між Вознесенською міською радою та ОТГ району, що вперто не бажають перераховувати кошти за надані послуги для хвори з ОТГ до Вознесенської ЦРЛ.

(Нещодавні звинувачення Заступником міського голови Вознесенська Сметаною Ю.О. Олександрівського селищного голову Бензара М.М. в непорядності, щодо перерахування коштів до лікарні).

Голови ОТГ Вознесенського району просто, чекають коли переведуть своїх хворих до Южноукраїнська, а за раніше отримані послуги Вознесенської ЦРЛ для ОТГ, будуть говорити що мовляв не хай район платить, а район буде говорити, що платити має ОТГ- СИТУАЦІЯ НЕ З ФАНТАСТИЧНИХ ФІЛЬМІВ, А ЦІЛКОМ ПРОГНОЗОВАНА.

Однак, в данній ситуації не без краплини юмору, крізь сльози:  на 33 сесії ВМР Міській голова Вознесенська Луков В.Д. заявив, що Вознесенській госпітальний округ існує, а Вознесенськ його центр.

Сдається, що Міській голова Вознесенська Луков В.Д. останній серед чиновників такого рівня в області, якій не знає, що Вознесенського госпітального округу вже не має, а є округ №2 Миколаївської області.

gospital-okrug-31-05-17-2bez-nazvaniya

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ПОСТІЙНА КОМІСІЯ

обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму

Р Е К О М Е Н Д А Ц І Ї

31 травня 2017 року Миколаїв 1

 

Про госпітальні округи у Миколаївській області

 

Розглянувши та обговоривши інформацію із зазначеного питання, постійна комісія обласної ради констатує таке.

Постійна комісія обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму тричі  (20 січня, 02 лютого, 13 лютого 2017 року) розглядала питання про створення госпітальних округів у Миколаївській області.

На одинадцятій сесії обласної ради, яка відбулася 23 лютого 2017 року, було прийнято Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та обласних рад щодо призупинення дії всіх нормативно-правових актів, які регулюють на сьогодні створення госпітальних округів.

04 травня 2017 року на вищезазначене Звернення надійшла відповідь від Міністерства охорони здоров’я України, в якій повідомляється, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада     2016 року № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» (далі — Постанова) обласні державні адміністрації мають подати до Міністерства охорони здоров’я України пропозиції щодо складу та меж госпітальних округів, які будуть опрацьовані відповідно до певних критеріїв. Наразі Міністерство охорони здоров’я України очікує від Миколаївської облдержадміністрації пропозиції щодо складу та меж госпітальних округів у Миколаївській області, доопрацьовані згідно з визначеними Постановою критеріями.

15 травня 2017 року до обласної ради надійшов проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Миколаївської області».

17 травня 2017 року відбулося розширене засідання президії обласної ради з розгляду запропонованого управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації проекту створення в Миколаївській області чотирьох госпітальних округів за участю депутатів обласної ради, в тому числі членів профільної постійної комісії обласної ради, керівництва облдержадміністрації, міських голів, голів районних рад та райдержадміністрацій, голів об’єднаних територіальних громад, головних лікарів центральних районних лікарень та центрів первинної медико-санітарної допомоги, представників засобів масової інформації. За результатами вивчення зазначеного питання прийнято рішення президії обласної ради № 1 «Проблемні питання формування госпітальних округів у Миколаївській області».

Враховуючи інформацію районних та міських рад та з метою врегулювання проблемних питань формування госпітальних округів, забезпечення якості і своєчасності надання вторинної медичної допомоги населенню, ефективного використання бюджетних коштів постійна комісія обласної ради

 

ВИРІШИЛА:

 

 1. Підтримати пропозицію обласної державної адміністрації щодо створення в Миколаївській області чотирьох госпітальних округів, а саме:

 

госпітальний округ № 1, до складу якого увійдуть Врадіївський, Кривоозерський, Доманівський, Первомайський райони та м.Первомайськ;

 

госпітальний округ № 2 — Братський, Вознесенський, Єланецький, Веселинівський, Арбузинський райони, м.Вознесенськ та м.Южноукраїнськ;

 

госпітальний округ № 3 — Вітовський, Миколаївський, Очаківський, Березанський, Снігурівський, Березнегуватський, Новоодеський райони та м.Миколаїв.

Враховуючи відстань від ряду населених пунктів до м. Миколаєва, наявність водної перешкоди (р. Південний Буг) облдержадміністрації розглянути можливість надання мешканцям м. Очакова, Очаківського, Березанського, Миколаївського районів екстреної та первинної медичної допомоги, особливо в період погодних умов, зимовий період тощо, на базі Миколаївської центральної районної лікарні;

 

госпітальний округ № 4 — Баштанський, Казанківський та Новобузький райони.

 

 1. Обласній державній адміністрації спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування при формуванні госпітальних округів в Миколаївській області особливу увагу приділити збереженню центральних районних лікарень, вжити заходів щодо кадрового забезпечення закладів охорони здоров’я області.

 

 1. Рекомендувати головам районних рад, міським (міст обласного значення) головам, головам об’єднаних територіальних громад, головам райдержадміністрацій:

 

розглянути на пленарних засіданнях відповідних місцевих рад питання про делегування членів до складу Госпітальної ради госпітального округу в порядку, встановленому наказом Міністерства охорони здоров’я України        від 20 лютого 2017 року № 165 «Про затвердження Примірного положення про госпітальний округ»;

 

утворити Госпітальні ради у відповідних госпітальних округах та забезпечити організацію їх роботи, у тому числі провести перше засідання з обранням голови Госпітальної ради, заступника голови Госпітальної ради та секретаря Госпітальної ради.

 

 

 1. Обласній державній адміністрації, управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації тримати на контролі питання про утворення госпітальних округів у Миколаївській області, формування Госпітальних рад та надавати організаційно-методичну допомогу органам місцевої влади в регіонах з питань створення госпітальних округів.

Про стан вирішення питання, пов’язаного з утворенням госпітальних округів на території Миколаївської області, щопівроку інформувати обласну раду.

Голова постійної комісії обласної ради                                    М.М.Лучний

 

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ПОСТІЙНА КОМІСІЯ

 

П Р О Т О К О Л

 

засідання постійної комісії обласної ради

з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму

 

 

31 травня 2017 року № 13

Миколаїв

 

Сесійний зал обласної ради

Початок: 10.00

 

 

Всього членів постійної комісії – 6

 

Присутні: Лучний М. М., Ізбаш А. І., Невінчанний М. А.,

Настоящий І. А., Білоконенко Н. Я. Закусілов А. М.

 

Відсутні:
Головуючий: Лучний М.М. – голова постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму.

 

Запрошені: Дячук Юрій Климович –заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації;

голови районних рад;

міські голови;

головні лікарі центральних районних лікарень.

 

У засіданні постійної комісії обласної ради взяли участь            Москаленко В.В., голова обласної ради, Кухта І.В., перший заступник голови обласної ради, Кротов А.О., заступник голови обласної ради, Демченко Т.В, Ташлик Г.В., Паламарюк П.М., Резніков І.Б., Талпа М.В. Наказенко С.Б. – депутат обласної ради.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

 1. Про госпітальні округи у Миколаївській області.

 

Інформує: Лучний М.М. – голова постійної комісії обласної ради.

 

 

 1. СЛУХАЛИ: Про госпітальні округи у Миколаївській області.
Інформує: Лучний М.М. – голова постійної комісії обласної ради.
Розпочинаючи засідання, Лучний М.М. повідомив, що профільна постійна комісія тримає на постійному контролі питання щодо формування госпітальних округів в Миколаївській області, тричі  (20 січня, 02 лютого, 13 лютого 2017 року) розглядала питання про створення госпітальних округів у Миколаївській області.

Також голова постійної комісії зупинився на невирішених проблемах галузі охорони здоров’я області, зокрема: хронічне недофінансування галузі, відсутність високоспеціалізованих відділень по наданню медичної допомоги населенню області в обласній лікарні, нагальну необхідність створення обласного пологового будинку тощо.

Лучний М.М. звернув увагу присутніх, що за пропозицією профільної постійної комісії обласної ради на одинадцятій сесії обласної ради, яка відбулася 23 лютого 2017 року, було прийнято Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та обласних рад щодо призупинення дії всіх нормативно-правових актів, які регулюють на сьогодні створення госпітальних округів. 04 травня 2017 року на вищезазначене Звернення надійшла відповідь від Міністерства охорони здоров’я України, в якій повідомляється, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» (далі — Постанова) обласні державні адміністрації мають подати до Міністерства охорони здоров’я України пропозиції щодо складу та меж госпітальних округів, які будуть опрацьовані відповідно до певних критеріїв. Наразі Міністерство охорони здоров’я України очікує від Миколаївської облдержадміністрації пропозиції щодо складу та меж госпітальних округів у Миколаївській області, доопрацьовані згідно з визначеними Постановою критеріями.

Голова обласної ради Москаленко В.В. довела до відома, що 15 травня 2017 року до обласної ради надійшов проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Миколаївської області». Зазначила, що 17 травня 2017 року відбулося розширене засідання президії обласної ради з розгляду запропонованого управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації проекту створення в Миколаївській області чотирьох госпітальних округів за участю депутатів обласної ради, в тому числі членів профільної постійної комісії обласної ради, керівництва облдержадміністрації, міських голів, голів районних рад та райдержадміністрацій, голів об’єднаних територіальних громад, головних лікарів центральних районних лікарень та центрів первинної медико-санітарної допомоги, представників засобів масової інформації. За результатами вивчення зазначеного питання прийнято рішення президії обласної ради № 1 «Проблемні питання формування госпітальних округів у Миколаївській області». Наголосила, що рішення президії обласної ради рекомендовано головам районних рад, міським (міст обласного значення) головам, головам райдержадміністрацій, головам об’єднаних територіальних громад Миколаївської області розглянути запропонований управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації проект створення в Миколаївській області чотирьох госпітальних округів із запропонованими президією обласної ради змінами та внести обласній раді конкретні пропозиції.

Наголосила на вкрай актуальності питання, представленого на розгляд і обговорення.

Лучний М.М. повідомив, що до обласної ради надійшли листи від голів районних рад, міських голів. Більшість районів та міст області підтримали пропозицію управління охорони здоров’я облдержадміністрації щодо створення чотирьох госпітальних округів з урахуванням рішення президії обласної ради щодо включення Новоодеського району до госпітального округу № 3, але до профільної постійної комісії надійшли пропозиції щодо зміни меж деяких госпітальних округів та запропонував розпочати обговорення по кожному госпітальному округу, починаючи з госпітального округу № 1.

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Дячук Ю.К. зазначив, що територіальні громади області після затвердження госпітальних округів будуть мати право виходити з них і подавати заяви на вступ в інші округи.

Окрім вищесказаного, підкреслив, що в разі створення госпітальних округів, громади не втратять права власності на медичні установи, а функціональним обов’язком кожної госпітальної ради, створеної в окрузі, буде вирішення усіх нагальних питань, що стосуватимуться галузі медичного обслуговування територіальної громади.

На завершення виступу підбив підсумок сказаному, наголосивши, що процес реформи медичної галузі в країні та, у тому числі, створення госпітальних округів на території областей України неминучий, оскільки на цьому етапі деякі медичні субвенції, які надходять з державного бюджету, можуть бути використаними лише за умови створення госпітального округу.

Про роботу в рамках госпітального округу, зауваження, зроблені висновки та пропозиції поділилися досвідом головний лікар Новобузької центральної районної лікарні Лущенко В.В. та головний лікар Вознесенської центральної районної лікарні Красьоха В.В.

Надана інформація спонукала присутніх до активного обговорення, висловлення думок «за» та «проти» проведення такої реформи. Представники територіальних громад озвучили проблемні питання, які, на їх думку, потребують першочергового вирішення у процесі створення госпітальних округів.

Депутат обласної ради Невінчаний М.А. звернув увагу присутніх, що на сьогодні Міністерство охорони здоров’я України не визначило етапи та цілі реформи галузі охорони здоров’я, джерела фінансування, не прийнято відповідні нормативно-правові акти, утворення чотирьох госпітальних округів з урахуванням щільності населення, стану автошляхів, матеріально-технічної бази закладів та наявності спеціалістів є не на часі.

Депутат обласної ради Демченко Т.В. висловила стурбованість, що створення госпітальних округів поставить хрест на сільській медицині, є не на часі. Особливу увагу приділила критичному стану доріг у Миколаївській області, наголосивши, що це є однією із найвагоміших причин, враховуючи яку в області унеможливлюється дотримання умов створення госпітальних округів – «60 кілометрів за 60 хвилин». Закликала керівників районів не поспішати, не скорочувати ліжко-місця, допомогти людям лікуватися, виділити з місцевих бюджетів кошти на безкоштовні ліки, поліпшення матеріально-технічного стану медичних закладів, придбання житла для медичних працівників, виплату соціальної надбавки. Враховуючи, що наступного дня розпочинається період відпочинку та оздоровлення дітей запропонувала переглянути фінансування на оздоровлення дітей області в пришкільних оздоровчих таборах.

В ході дискусійного обговорення питання порядку денного прозвучало багато запитань, на які голова постійної комісії обласної ради лучний М.М., заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Дячук Ю.К. постаралися надали досить вичерпні відповіді.

Серед озвучених запитань було внесено ряд пропозицій, зокрема:

Голова Доманівської районної ради Кушнір Т.Л., головний лікар Доманівської центральної районної лікарні запропонували включити Доманівський район в госпітальний округ № 1.

Голова Арбузинської районної ради Кошетар В.М. та головний лікар Арбузинської ЦРЛ Піщанська Г.О. запропонували включити Арбузинський район в госпітальний округ № 2.

Перший заступник Южноукраїнського міського голови Мустяца Г.Ф. та в.о. головного лікаря Южноукраїнської міської лікарні Доценко І.А. запропонували включити м. Южноукраїнськ в госпітальний округ № 2.

Голова Березнегуватської районної ради Богуш Р.О. та головний лікар Березнегуватської ЦРЛ Самойлов В.А. запропонували включити Березнегуватський район до госпітального округу № 3.

Особливу увагу депутати обласної ради приділили збереженню центральних районних лікарень та кадровому забезпеченню закладів охорони здоров’я області.

 

Враховуючи інформацію районних та міських рад, головних лікарів центральних районних лікарень, пропозиції депутатів обласної ради та з метою врегулювання проблемних питань формування госпітальних округів, забезпечення якості і своєчасності надання вторинної медичної допомоги населенню, ефективного використання бюджетних коштів постійна комісія обласної ради голова постійної комісії обласної ради Лучний М.М. запропонував:

 

1. Підтримати пропозицію обласної державної адміністрації щодо створення в Миколаївській області чотирьох госпітальних округів, а саме:

 

госпітальний округ № 1, до складу якого увійдуть Врадіївський, Кривоозерський, Доманівський, Первомайський райони та м.Первомайськ;

 

госпітальний округ № 2 — Братський, Вознесенський, Єланецький, Веселинівський, Арбузинський райони, м.Вознесенськ та м.Южноукраїнськ;

 

госпітальний округ № 3 — Вітовський, Миколаївський, Очаківський, Березанський, Снігурівський, Березнегуватський, Новоодеський райони та м.Миколаїв.

Враховуючи відстань від ряду населених пунктів до м. Миколаєва, наявність водної перешкоди (р. Південний Буг) облдержадміністрації розглянути можливість надання мешканцям м. Очакова, Очаківського, Березанського, Миколаївського районів екстреної та первинної медичної допомоги, особливо в період погодних умов, зимовий період тощо, на базі Миколаївської центральної районної лікарні;

 

госпітальний округ № 4 — Баштанський, Казанківський та Новобузький райони.

 

2. Обласній державній адміністрації спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування при формуванні госпітальних округів в Миколаївській області особливу увагу приділити збереженню центральних районних лікарень, вжити заходів щодо кадрового забезпечення закладів охорони здоров’я області.

 

3. Рекомендувати головам районних рад, міським (міст обласного значення) головам, головам об’єднаних територіальних громад, головам райдержадміністрацій:

розглянути на пленарних засіданнях відповідних місцевих рад питання про делегування членів до складу Госпітальної ради госпітального округу в порядку, встановленому наказом Міністерства охорони здоров’я України        від 20 лютого 2017 року № 165 «Про затвердження Примірного положення про госпітальний округ»;

утворити Госпітальні ради у відповідних госпітальних округах та забезпечити організацію їх роботи, у тому числі провести перше засідання з обранням голови Госпітальної ради, заступника голови Госпітальної ради та секретаря Госпітальної ради.

 

 

 

4. Обласній державній адміністрації, управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації тримати на контролі питання про утворення госпітальних округів у Миколаївській області, формування Госпітальних рад та надавати організаційно-методичну допомогу органам місцевої влади в регіонах з питань створення госпітальних округів.

Про стан вирішення питання, пов’язаного з утворенням госпітальних округів на території Миколаївської області, щопівроку інформувати обласну раду.

 

 

 

Проведено голосування.
Підсумки голосування:

 

«за» — 5:

«проти» — 1 (Невінчаний М.А.);

«утрималися» — 0;

«не голосували» — 0.

 

ВИРІШИЛИ: (рекомендації № 1 додаються).

 

Наостанок голова постійної комісії обласної ради Лучний М.М. проінформував про звернення до народного депутата України, члена Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Шурмі І.М. щодо розгляду пропозицій до розвитку і функціонування Миколаївської обласної лікарні на короткострокову та довгострокову перспективи, а також план заходів з підвищення ефективності її діяльності.

 

 

 

Голова постійної комісії обласної ради                           М.М.Лучний

 

 

Секретар постійної комісії обласної ради

 

Н.Я.Білоконенко

 

 

 

7 комментарии

 1. наблюдатель

  на самом деле все справедливо и все получили по заслугам. давно известно, что Вознесенская ЦРБ самая дорогая и вместе с тем самая не компетентная в профессиональном плане, врачи живут за счет выписываемых ими лекарств из самых дорогих аптек, которые платят им откаты, вы загляните в кабинеты, там такое твориться. Морду (читай регистратуру и приемную) причепурили, а вот задница… Ну и решение облрады, как бы в очередной раз подсказывает о реальном отношении к Вознесенску и его голове

 2. Тетяна

  Прийнято рішення про створення госпітальних округів. Але по жодному не сказано, де саме буде центр округу. В Первомайську? В Вознесенську? В Южноукраїнську? У Баштанці?
  Думаю, що треба дочекатися остаточних рішень Мінздраву та Миколаївської ОДА

 3. Миша Вознесенский

  Центром госпітального округу визначається не населенний пункт, а ЛІКАРНЯ В НАСЕЛЕННОМУ ПУНКТІ.
  ПО ФАКТУ ВСЕ вже на 99% вирішено. ЮЖКА пошила Вознесенськ у ДУРНІ.
  ТОМУ я проти того, щоб чекати «остаточних рішень Мінздраву та МОДА»- потрібно зараз, щось робити. Скликати позачергову сессію, звертатись сессією до МОДА, Кабміну, як це робила Южка, заслуховувати «героїв» провалу.
  Правда і те, що лікарня у Вознесенську не найкраща, однак для неї таке рішення смерть. А от Южка виживе, навіть якщо не буде центром госпітального округу.

 4. Тетяна

  Если это так, то у Вознесенска нет шансов стать центром укрупненного Района по реформе децентрализации !?

 5. Миша Вознесенский

  И я о том же. Больница -это только начало. Если Вознесенск пропустит удар по госпитальному округу, то шансов стать центром укрупнённого района практически нет. И самое печальное, что я уже с начала года пишу об активности в этом направлении директора ЮУАЭС, о его прозрачных намёках, что Южка вскоре поменяет свой статус и станет неким центром и пр., но нашим депутатам в области и городе всё как шаром об стену.

 6. Тетяна

  «По друге відповідно до п. 14 постанови КМУ від 30 листопада 2016 р. № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» — Центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.»

  Исходя из цитаты Центром госпитального округа должен быть все-таки населенный пункт, в котором есть больница соответствующего уровня !?

 7. Administrator

  Вы знаете бюрократия, есть бюрократия. Я говорил о том, на какую больницу выделяют деньги из госбюджета.
  Более того я не исключаю того, что если Вознесенск будет очень сильно упиратся…очень- ЕГО ПРИЗНАЮТ ЦЕНТРОм ГОСПИТАЛЬНОГО округа №2, но больница второго уровня будет в Южке и деньги основные тоже туда. Постановой разрешается создавать в одном госпитальном округе две больницы второго уровня — НО ФИНАНСЫ ИДУТ ПРЕЖНИЕ, как на одну. Соблюдут формальность- но по факту Южка будет центр с деньгами. НО ЭТО ЕЩЁ ВОЗНЕСЕНСКУ НАДО ВЫГРЫЗТЬ, (эту кость) А ПОКА ОН В ПРОЛЁТЕ.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.